Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Παρτιζάν – Βιλερμπάν 90-77 (vid)

Παρτιζάν – Βιλερμπάν 90-77 (vid)

Παρτιζάν

«Έσπασε το ρόδι» η Παρτιζάν…

Εύκολο βράδυ είχε η Παρτιζάν, επικράτησε εντός έδρας της Βιλερμπάν με 90-77 για την 18η αγωνιστική της Euroleague.. Χωρίς τον ΛεΝτέι παρατάχθηκαν οι γηπεδούχοι, με τους οποίους έκανε ντεμπούτο ο Τζαλίν Σμιθ. Από την άλλη, η Βιλερμπάν έφθασε τις δέκα συνεχόμενες ήττες και πλέον βρίσκεται στο 2-16.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε καμία κριτική. Η γαλλική ομάδα προηγήθηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα με μία βολή του Φαλ και στη συνέχεια κυνηγούσε στο σκορ. Οι Σέρβοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας στην ανάπαυλα με +19 (50-31) και συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. Με επιμέρους 14-2 το σκορ έγινε 64-33, με την 3η περίοδο να λήγει με 69-45.

Τελική ευθεία… Η Βιλερμπάν είχε «σβήσει»,  αφού οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ… Τα πράγματα δεν άλλαξαν παρόλο που η αντίπαλη ομάδα είχε χρόνο για να αντιδράσει, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη για το 2024 με 90-77.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 50-31, 69-45, 90-77.