Κεντρική Ψαγμένα National League 1: Συνέχεια με τη 16η σε 1ο & 3ο και 13η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1: Συνέχεια με τη 16η σε 1ο & 3ο και 13η αγωνιστική στον 2ο όμιλο

National League 1

Φουλ αγωνιστική δραστηριότητα στη National League 1.

Σε πλήρη εξέλιξη το πρωτάθλημα της National League 1 και στους τρεις ομίλους, με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις. Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί αύριο (21/01) με δύο αναμετρήσεις για τον 1ο και τον 2ο όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 16η αγωνιστική
Σάββατο 20/1
ΚΓ Αλικαρνασσού 17.00 Αναγέννηση – Κηφισιά Καρακάσης – Ελ Ανύ – Λιόνας
Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω – Παγκράτι Μπούκας – Χρηστίδης Παύλ. – Κούλης Κ.
Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κιουλάφας – Βελέντζας – Πολάτογλου
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη – ΟΦΗ Ασλανίδης – Λογοθέτης – Καραμπιτσάκος
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ – Π. Φάληρο Ζιώγας – Αντωνιάδης – Ευφραιμίδης

Κυριακή 21/1
Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Βούλας – Τα Φανάρια Κανελλόπουλος – Κουτσοδήμος – Λιαρομάτης

Ρεπό: Έσπερος Καλλιθέας

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες):
1) Αιγάλεω 25 11-3
2) Πρωτέας Βούλας 25 11-3
3) Πανελευσινιακός 23 9-5
4) ΟΦΗ 23 9-5
5) Τα Φανάρια 23 9-5
6) Δάφνη 23 9-5
7) Π. Φάληρο 22 8-6
8) Αναγέννηση 21 7-7
9) Έσπερος 21 7-7
10) Κηφισιά 18 5-8
11) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 16 2-12
12) ΕΦΑΟΖ 16 3-10
13) Παγκράτι 14 0-14

*ΕΦΑΟΖ και Κηφισιά έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 13η αγωνιστική
Σάββατο 20/1
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων – Τρίκαλα Ταρενίδης – Σελεβός – Κανελλίδης
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου – Εθνικός Λιβαδειάς Λόρτος – Αγραφιώτης Γρ. – Κώνης
Πανελληνίου 17.00 Πανελλήνιος – Σοφάδες Μπακετέα – Κουκουλεκίδης Βας. – Πλέγας
Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς – Πρωτέας Γρεβενών Ραχιώτης – Ναστούλης – Κουλουμπαρίτσης

Κυριακή 21/1
Νήαρ Ηστ 13.00 Νήαρ Ηστ – ΝΕΟΛ Φασόλης – Μαρίγλη – Ξυλάς

Ρεπό: Εθνικός

Η βαθμολογία(σε 12 αγώνες):
1) Τρίκαλα Basket 21 10-1
2) ΝΕΟΛ 18 7-4
3) Αίολος Αγυιάς 18 7-4
4) Νήαρ Ηστ 18 7-4
5) Βίκος Ιωαννίνων 17 6-5
6) Εθνικός Λειβαδιάς 17 6-5
7) Σοφάδες 17 6-5
8) Εθνικός Πειραιά 16 5-6
9) Νίκη Βόλου 14 3-8
10) Πανελλήνιος 13 2-9
11) Πρωτέας Γρεβενών 11 1-9

*Ο Πρωτέας Γρεβενών έχει κάνει το ρεπό του.

3ος Όμιλος, 16η αγωνιστική
Σάββατο 20/1
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης – Γέφυρα Χατζημπαλίδης – Νέδογλου – Τοπαλίδης
Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός – Φίλιππος Βέροιας Μαραμής – Πράττος – Γιατρόπουλος
Μίμης Τσικίνας 17.00 ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό Παπαθανασίου – Ηλιόπουλος – Τσαρδούλιας Τ.
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά – Καβάλα Ξενικάκης – Χατζηχαρίσης – Γιαννούλης
11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ – Αρετσού Καλαμαριάς Βασιλόπουλος – Σιταρίδης – Σκρίνος
Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟΔ – Κομοτηνή Δέλλας – Κωνσταντινέλλης – Κούρογλου

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες):
1) ΧΑΝΘ 27 13-1
2) ΔΕΚΑ 24 10-4
3) Φίλιππος Βέροιας 23 9-5
4) Λεύκιππος Ξάνθης 22 8-6
5) Κομοτηνή 22 8-6
6) Γέφυρα 21 8-5
7) Πανσερραϊκός 21 7-7
8) Ερμής Λαγκαδά 21 7-7
9) Μαχητές Πειραματικό 20 6-8
10) Μακεδονικός 19 4-10
11) Αρετσού Καλαμαριάς 18 4-10
12) Καβάλα 18 4-10
13) ΚΑΟΔ 14 1-12

*ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Ψαγμένα

Δειτε επισης

Σεγκούρα: «Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου»

Ευχαριστημένος από την εικόνα της ομάδας του είναι ο Κούρο Σεφκούρα. Ο Κούρο Σεγκούρα στις…