Κεντρική Β' Εθνική National League 1: Το πρόγραμμα της 8ης σε 1ο – 3ο και 7ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο

National League 1: Το πρόγραμμα της 8ης σε 1ο – 3ο και 7ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο

ΦΕΑ - ΟΦΗ National League 1

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της National League 1

Με την αναμέτρηση Τρίκαλα – ΝΕΟΛ για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου στις 12:00 ανοίγει η αυλαία του πρωταθλήματος της National League 1. Πολλοί και ενδιαφέροντες οι αγώνες και σήμερα (25/11) με τα φαβορί να θέλουν να συνεχίσουν την κυριαρχία τους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1ος Όμιλος, 8η αγωνιστική
Σάββατο 25/11
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ – Κηφισιά, Καλογερόπουλος Φ. – Κούλης Χαρ. – Αντωνιάδης
Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ – Παγκράτι, Καρακάσης – Τσακιράκη – Καμήτσος
Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη – Έσπερος, Κονταράτος – Σκουλαρίκης – Ραπτογιάννης
Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός – Αναγέννηση, Κουτσοδήμος – Μαρίγλη – Χαϊνά
Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω – Πρωτέας Βούλας, Σπυρόπουλος – Παπαδόπουλος Χρ. – Καψιώχας

Κυριακή 26/11
Σοφία Μπεφόν 14.00 Π. Φάληρο – Τα Φανάρια, Κανελλόπουλος – Μακρόπουλος – Λιαρομμάτης
Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)
1) Δάφνη 13 6-1
2) Πανελευσινιακός 12 5-2
3) Τα Φανάρια 12 5-2
4) Πρωτέας Βούλας 11 5-1
5) Αιγάλεω 11 4-3
6) ΟΦΗ 10 4-2
7) Π. Φάληρο 10 4-2
8) Αναγέννηση 9 3-3
9) Έσπερος Καλλιθέας 9 3-3
10) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 8 1-6
11) ΕΦΑΟΖ 7 1-5
12) Κηφισιά 7 1-5
13) Παγκράτι 7 0-7

* Πρωτέας Βούλας, ΟΦΗ, Αναγέννηση, Π. Φάληρο, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟΖ και Κηφισιά έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 7η αγωνιστική
Σάββατο 25/11
Κατσιμήδειο 12.00 Τρίκαλα – ΝΕΟΛ, Σταματόπουλος – Μαραμής – Γιατρόπουλος
Ιωαννίνων (Ν) 16.00 Βίκος – Πανελλήνιος, Κατωτικίδης – Γεωργούλης – Λυγούρας
Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου – Νήαρ Ηστ, Λόρτος – Παπαθανασίου – Αγραφιώτης Β.
ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών – Εθνικός Λειβαδιάς, Αναστασιάδης Β. – Κώνης – Κανελλίδης
Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός – Σοφάδες, Λογοθέτης – Καραμπιτσάκος – Ελ Ανύ
Ρεπό: Αίολος Αγυιάς

Η βαθμολογία (σε 6 αγώνες)
1) Αίολος Αγυιάς 11 5-1
2) Νήαρ Ηστ 10 4-2
3) Τρίκαλα Basket 9 4-1
4) Βίκος Ιωαννίνων 9 3-3
5) Νίκη Βόλου 8 2-4
6) Πανελλήνιος 7 1-5
7) Σοφάδες 7 2-3
8) ΝΕΟΛ 7 3-1
9) Εθνικός Λειβαδιάς 7 2-3
10) Εθνικός 6 2-2
11) Πρωτέας Γρεβενών 6 5-1

*ΝΕΟ Ληξουρίου και Εθνικός ΟΦΠΦ έχουν έναν λιγότερο.
** ΓΣ Σοφάδων, ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός ΟΦΠΦ και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.

3ος Όμιλος, 8η αγωνιστική
Σάββατο 25/11
Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟΔ – Γέφυρα, Χατζημπαλίδης – Λαδάς – Νέδογλου
2ου Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή – Φίλιππος Βέροιας, Σελεβός – Σιταρίδης – Δικταπανίδης
Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού – Μαχητές Πειραματικό, Εκίζογλου – Ηλιόπουλος – Μιχέλη Ευ.
11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ – Πανσερραϊκός, Παπαγεωργίου – Ντούρας – Ράπτης
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης, Πράττος – Θεοδωρίδης – Μπουγλός Π.
Μίμης Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ – Μακεδονικός, Αγραφιώτης Γρ. – Καντερές – Αθανασιάδης Αθ.

Ρεπό: Καβάλα

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)
1) ΧΑΝΘ 13 6-1
2) Φίλιππος Βέροιας 2 5-2
3) ΔΕΚΑ 11 5-1
4) Κομοτηνή 10 4-2
5) Μαχητές Πειραματικό 10 3-4
6) Καβάλα 10 3-4
7) Ερμής Λαγκαδά 10 3-4
8) Μακεδονικός 9 3-3
9) Λεύκιππος Ξάνθης 8 2-4
10) Πανσερραϊκός 8 2-4
11) Αρετσού 8 2-4
12) Γέφυρα 7 2-3
13) ΚΑΟΔ 7 1-5

* Γέφυρα και ΔΕΚΑ έχουν ένα αγώνα λιγότερο.
** Μακεδονικός, Αρετσού, Λεύκιππος Ξάνθης, Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΚΑΟΔ και Γέφυρα έχουν κάνει το ρεπό τους.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Μαρούσι – Απόλλων Πάτρας 99-73

Άλμα παραμονής για το Μαρούσι με επίθεση-φωτιά Κόζι, Νικολαϊδης και Ραντούλιτσα έδωσαν τον…