Κεντρική Γ' Εθνική National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

National League 2 (5ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΕΟΚ

Με το «δεξί» μπήκαν στη Γ’ Εθνική, ο Ιωνικός και η Ρούπελ. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Με το «δεξί» μπήκε ο Ιωνικός στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, επικράτησε εκτός έδρας των Μουδανιών με 87-64. Σαν να ήταν προπόνηση και για τη Ρούπελ, νίκησε την Ευκαρπία με 86-65. Εύκολη νίκη και για την Σταυρούπολη, επικράτησε της Ασπίς Ξάνθης με 70-58. Το ντέρμπι πήρε ο Όλυμπος Κορδελιού, νίκησε στην παράτηση τον Εθνικό με 90-83.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
Σταυρούπολη – Ασπίς Ξάνθης 70-58
Ναύαρχος Βότσης – Αγία Βαρβάρα 70-76
Μουδανιά – Ιωνικός Ιωνίας 64-87
Βασιλικά –  Ευρώπη 61-69
Όλυμπος Κορδελιού – Εθνικός Λαγυνών 90-83 παρ.
Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Ευκαρπία 86-65

Σταυρούπολη – Ασπίδα Ξάνθης 70-58
Διαιτητές: Γιαννούλης – Ράπτης – Δημούδης.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 43-28, 54-41, 70-58.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ: Φόρογλου 5 (1), Κυλαντωνίδης Π. 2, Δασκαλόπουλος 19 (1), Ταβλαρίδης 13 (3), Τζαμπαζλής 10 (2), Χατζημιχαηλίδης 4, Γκαβέζος 6, Φωτιάδης, Παπασάβογλου 9 (1), Κυλαντωνίδης Χ.Σ. 2, Σαββίδης, Καρακαλίδης.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγγελόπουλος 17 (1), Στουρνάρας 20 (2), Παυλάκης 8, Κρστιτς 6, Παπανικολάου 2, Μπιλιούρης 2, Σαββουλίδης, Παπαϊωάννου 3, Κάλφας, Καρανικολίδης, Ρούμογλου, Παναγιωτόπουλος.

Ναύαρχος Βότσης – Αγ. Βαρβάρας 70-76
Διαιτητές: Θεοδωρίδης – Νέδογλου – Παπαδόπουλος Γρ.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 32-37, 49-57, 70-76.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ: Τσαχτσίρας 12, Καζαμίας 18, Γιαννίκος 12 (2), Επαμεινώνδας 11 (2), Χατζηλάμπρου 12 (2), Πουρλίδας 3, Πατεράκης 2, Φωτιάδης.
ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ: Βασιλόπουλος 7 (1), Μαρκόπουλος 11 (1), Αθανασιάδης 17 (2), Πέπα 9 (1), Στεφανίδης 13 (1), Πρασίνης 8, Πρεμέτης 4, Λαζαρίδης 4, Μπανάσας  3, Μπαλαμπουγιούκης, Μάρκου, Χρονόπουλος.

Μουδανιά – Ιωνικός Ιωνίας 64-87
Διαιτητές: Ντόγκας – Χάνος – Αναστασιάδης Π.
Τα δεκάλεπτα:18-32, 29-48, 50-62, 64-87.
ΜΟΥΔΑΝΙΑ: Ζαχαρίας 18 (2), Χαριστός 20 (3), Καλπαξίδης 10, Τσιριλάκης 10, Σαρχώσης 3 (1), Παρασκευάς 2, Μιροσάβιτς, Σανγκαρέ 1, Λεκάι.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ: Περιστεράκης 13, Αντωνιάδης 14 (2), Βενετίδης 10 (2), Λύτας 12, Ζωγράφος 6, Δημητριάδης 15, Χαρίτογλου 6 (2), Κουρκουνάσιος 9 (1), Σαρακατσάνος, Αχτσής, Βαϊράμης, Κοτζακιουλάφης 2.

Βασιλικά – ΚΑΟΧ 61-69
Διαιτητές: Ντούρας – Χρυσάφης – Καντζουρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-19, 29-28, 44-48, 61-69.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Παπαβασιλείου): Χαλάτσης 19 (3), Παπαγεωργίου 10 (2), Αποστολίδης 12 (4), Οικονόμου 5, Τσιάμης 3 (1), Πασούδης 4, Θάνο 4, Ντισλής 3 (1), Τζίμας, Σύρος, Λάτος 1.
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Δεληγεώργης 18 (2), Ζωγράφος 12 (2) Κιατίπ 9 (1), Γκιουζελίδης 14, Μπαλτζόπουλος 6, Νταρατάνας 4, Τύπος 3 (1), Αλευρίδης 3, Παναγιωτόπουλος, Διγενής.

Όλυμπος – Εθνικός Λαγυνών 90-83 (78-78)
Διαιτητές: Κωνής – Μιχέλη – Δώνης.
Τα δεκάλεπτα: 28-20, 49-33, 67-58, 78-78 (κ.α.), 90-83.
ΟΛΥΜΠΟΣ (Κοτανίδης): Ονάσογλου 22 (2), Γκιφόπουλος 15, Κυργάκης 6 (2), Νουκάρης 17 (2), Πάντσιος 10, Γιαννουζάκος 3 (1), Παπαδόπουλος 6, Μαυρίδης 11 (1), Μίχος, Καραθανάσης.
ΕΘΝΙΚΟΣ  ΛΑΓΥΝΩΝ (Καραγιαννίδης-Σαββίδης): Γιώρτσιος 12 (3), Σεφερίδης 18 (1), Γαϊτάνης 12 (1), Σαμαράς 13 (3), Ντινάκης 13 (2), Φωτιάδης 11, Ιατρίδης 2, Δημάκης 2, Γκοτζαμανίδης, Χατζηϊωάννης.

Ρούπελ – Ευκαρπία 86-65
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Λαδάς – Τοπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 22-8, 47-22, 72-41, 86-65.
ΡΟΥΠΕΛ (Κοκολιός): Δαμιανάκος 2, Δημητρακάς 17 (3), Δαλαγκόζης 16 (2), Φραγκούλης 10, Κάτος 6, Λόγυρος 8 (2), Κεμανετζής 17, Παπαδόπουλος, Γκούτζιας 5, Σιδερίδης 5 (1), Χριστοφορίδης, Τοπολίγκας.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Ψευτογκάς): Ψευτογκάς 21 (4), Μελίδης 6, Παπουτσής 11 (2), Σανιώτης 3 (1), Λίλης 14 (4), Γαλάζιος, Κόκκινος 5, Τσιμερίκας, Βούκα, Μπαδιάς 3, Καρκανιάς 2,  Παπαϊωάννου.

Η βαθμολογία (1η, 29/10)
1. Ιωνικός Ιωνίας 1-0 2
2. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 1-0 2
3. Σταυρούπολη 1-0 2
4. Χαλκιδική 1-0 2
5. Όλυμπος 1-0 2
6. Αγία Βαρβάρα 1-0 2
7. Ναύαρχος Βότσης 0-1 1
8. Εθνικός Λαγυνών 0-1 1
9. Βασιλικά 0-1 1
10. Ασπίδα Ξάνθης 0-1 1
11. Ευκαρπία 0-1 1
12. Ακαδημία Μουδανιών 0-1 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 29/10)
Αγία Βαρβάρα – Σταυρούπολη
Ιωνικός Ιωνίας – Ναύαρχος Βότσης
ΚΑΟΧ Ευρώπη – Μουδανιά
Εθνικός Λαγυνών – Βασιλικά
Ευκαρπία – Όλυμπος Κορδελιού
Ασπίς Ξάνθης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

National League 2 (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα των Play Off

Στα ημιτελικά της National League 2 πέρασε η Καστοριά. Σπουδαία νίκη για την Καστοριά, η ο…