Κεντρική Γυναίκες Ήττα της Εθνικής Κορασίδων από τη Λετονία

Ήττα της Εθνικής Κορασίδων από τη Λετονία

κορασι 1 jpg

Δεν τα κατάφερε η Εθνική κόντρα στη Λετονία.

Η Εθνική Κορασίδων “πλήρωσε” ένα κακό τρίλεπτο στην τέταρτη περίοδο, ηττήθηκε από τη Λετονία με 62-51 και θα διεκδικήσει την παραμονή της στην Α’ Κατηγορία σε πρώτη φάση στην αναμέτρηση με την Πορτογαλία (18/8, 16.30), καθώς αγωνίζεται για τις θέσεις 13-16 της τελικής κατάταξης.

Η Ελλάδα είχε την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα (4-7, 5’40’’), φτάνοντας ως το +5 (9-14) της πρώτης περιόδου από τα χέρια της Καρρά. Η Χωλοπούλου έγραψε το 12-16 (11’) με τη Λετονία να κάνει μια μικρή αντεπίθεση για να γράψει το 20-20 (15’25’’). Τα επόμενα λεπτά οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν άστοχες, δεν απέφυγαν το λάθος με την Σταθοπούλου με «γκολ φάουλ» να οδηγεί στο 20-23.