Κεντρική NBA Κινγκς – Γουόριορς 114-106 (vid)

Κινγκς – Γουόριορς 114-106 (vid)

sabonis e1681801645990

Ασταμάτητοι είναι οι Κίνγκς.

Οι Σακραμέντο Κινγκς επικράτησαν ξανά των Γουόριορς με 114-106, διμορφώνοντας το 2-0 στην μεταξύ τους σειρά.

Οι  φιλοξενούμενοι είχαν στην 1η περιοδο τον κύριο λόγο, με το κάρφωμα του Λούνεϊ να διαμορφώνει το 8-14. Ο Φοξ δεν το άφησε έτσι έδωσε την απάντηση, του παίρνοντας τα ηνία του σκορ στην 2η περίοδο.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο σκορ (42-36). Οι Κίνγκς με τους Σαμπόνις και Μονκ διατήρησε το προβάδισμα. Ο Ντρέιμοντ Γκριν απάντησε, η 3η περίοδος έληξε με 83-75.

Οι πρωταθλητές κατάφεραν να ισοφαρίσουν , το εύστοχο τρίποντο του ΝτιΆρον Φοξ ‘εστειλε την διαφορά στους +5 (107-101). Ο Μίτσελ συνέχισε αυτό που είχε «χτίσει» ο συμαπίκτης του  (112-103). Ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να ανατρέψουν οι Γουόριορς την κατάσταση… Οι «βασιλιάδες» πήραν τη νίκη 114-106 σημειώνοντας το 2-0.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 58-52, 83-75, 114-106