Κεντρική Β' Εθνική Β´Εθνική (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Β´Εθνική (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

balla 1 e1664355728109

Στα playoffs οι Μαχητές.Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Εύκολη νίκη σημείωσε η Γέφυρα κόντρα στον Λεύκιππο, επικρατώντας με 84-64. Πανσεραϊκός και Μαχητές πέτυχαν σημαντικές νίκες, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά την είσοδο τους στα playoffs, ενώ η ΔΕΚΑ σημείωσε νίκη επί του Ερμή με 64-63. Τέλος η Σταυρούπολη «σαν» σε προπόνηση, επικράτησε εύκολα του Πολυγύρου με 46-83.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής
Γέφυρας – Λεύκιππος Ξάνθης 84-64
Πανσερραϊκός – Ευκαρπία 78-50
Ερμής Λαγκαδά – ΔΕΚΑ 63-64
ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 47-55
Πολύγυρος – Σταυρούπολη 47-83

Γέφυρα – Λεύκιππος Ξάνθης 84-64
Διαιτητές: Ευφραιμίδης Σ. -Ελευθεριάδης – Θεοδωρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 25-25, 47-39, 67-54, 84-64.
ΓΕΦΥΡΑΣ (Τζιβάνης): Κελεσίδης 5 (1), Μπάρμπας, Σαμαράς, Ζεϊμπέκης, Φόρογλου 5 (1), Χρυσόπουλος 18 (2), Σιώπης 20(6), Κουτουξίδης 15 (1), Αλευρίδης, Καλαϊτζίδης 9 (1), Λαζάρου 7 (1), Στράτος 5 (1).
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ (Παπαδόπουλος): Καντά 20(4), Παπαδόπουλος 2, Παλλάκης 7 (1), Μακαρατζής 2, Τσίλογλου 3 (1), Κατσαμούρης 15 (1), Μπουτσακτσή 11, Μαλανδρής, Χρήστου 5 (1), Βαβούρας, Τσαλαπάτας.

Πανσερραϊκός – Ευκαρπία 78-50
Διαιτητές: Ντούρας – Ισιγώνης – Αγραφιώτης Β.
Τα δεκάλεπτα: 29-14, 42-24, 63-40, 78-50.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Κακιούζης): Ιωαννίδης 12 (3), Γρίψιος 11 (3), Αχτσής 4, Γεωργιανός 7, Κεραμάρης 11 (1), Ντωνές, Μάντζιος 13 (1), Ντίνος 4, Σαρρής, Χατζόπουλος 16(1).
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Δαδάλας): Καπλάνης 3, Τσίγκας 2, Παλαμίδας 8, Παγώνης, Βάνης 1, Μπαδής 11 (2), Παπουτσής, Σανιώτης 2, Κρίτσικας 6, Τζίμας 5, Μουρατίδης 12 (4)

Πολύγυρος – Σταυρούπολη 47-83
Διαιτητές: Δικταπανίδης – Ντόντης – Κλεπουσνιώτου
Τα δεκάλεπτα: 7-15, 15-32, 29-61, 47-83.
strong>ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Μπιτζάνης): Σμυρλής 3 (1), Βαρδής 6, Μπρουκς 6 (1), Χατζηλάμπρου 10, Καναράς 3 (1), Τσοπουρίδης 8, Παπαδόπουλος 6, Αρχοντακάκης, Συμεών 5 (1), Φουρκιώτης.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Νίκου): Τζουβάρας 2, Βαρίτης 1, Φωτιάδης 11 (3), Κυλαντωνίδης Π. 3 (1), Δασκαλόπουλος 10, Παπαπασχάλης 9 (1), Γκαβέζος 7, Χολέβας 13(1), Κυλαντωνίδης Χ. 8, Κουντουραντζόγλου, Λεπττοκαρίδης 15 (4), Μητρόπουλος 4

Ερμής Λαγκαδά – ΔΕΚΑ 63-64
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Σαρακενίδης – Κωνής.
Τα δεκάλεπτα: 14-17, 27-29, 47-42, 63-64.
ΕΡΜΗΣ (Παρίτσης): Ταζόπουλος 7, Χρυσανθάκης, Μάρουσιτς 14 (1), Γκέλιος 15(2), Καμαριώτης 11 (3), Λογοθέτης 11, Παπαδόπουλος 3 (1), Γκοτζαμανίδης 2.
ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Τουλούπης 10 (1), Βογιατζής , Καπετάκης 11 (2), Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 2, Σουτζόπουλος 12, Πατρίκης 1, Καλαποθαράκος 13(1), Λιοτόπουλος 15 (2).

ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό 47-55
Διαιτητές: Μπακάλης – Παπαθανασίου Κ. – Αναστασιάδης Β.
Τα δεκάλεπτα: 16-13, 33-31, 43-48, 47-55.
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάσιος 3 (1), Τσιρογιάννης 10 (2), Ιωάννου 12, Αλτίνης , Ζιάκας, Κομνιανίδης 4 (1), Επαμεινώνδας, Ζωίδης 4, Μπρόζος 10 (2), Χιτικούδης 4, Μαργαριτόπουλος, Τσιριλάκης
ΜΑΧΗΤΕΣ (Μελετιάδης): Γεωργιόυ 11 (2), Τσιμερίκας Ε. 1, Ματενίδης, Στεφανίδης 5 (1), Νώτης 12, Τσιμερίκας Α., Κιγμέτογλου 14 (1), Μισαηλίδης 6 (2), Χαραλαμπίδης 6 (1), Χαρίτογλου, Δάρατζης, Βαϊντερλής.

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες)
1) Γέφυρας 34
2) Μακεδονικός 34
3) Πανσερραϊκός 33
4) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 33
5) Λεύκιππος Ξάνθης 30
6) ΧΑΝΘ 29
7) ΔΕΚΑ 29
8 Ερμής Λαγκαδά 29
9 Σταυρούπολη 24
10) Ευκαρπία 21
11) Πολύγυρος 19

Η επόμενη αγωνιστική (22η 25/3)
Μακεδονικός – Γέφυρας
ΔΕΚΑ – ΧΑΝΘ
Σταυρούπολη – Ερμής Λαγκαδά
Ευκαρπία – Πολύγυρος
Λεύκιππος Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Κωνσταντίνος Καραφώτης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

BCL: Αυτές είναι οι 4+1 ελληνικές ομάδες

Με τέσσερις ομάδες στους ομίλους του BCL της νέας σεζόν η Ελλάδα. Η FIBA με ανακοίνωση της…