Δεν ξεχνούν τον Στέφαν Γέλοβατς οι Έλληνες διεθνείς.
Η Εθνική Ελλάδος λίγο πριν το τζάμπολ του αγώνα με τη Σερβία στο κλειστό των Λιοσίων, τίμησε τη μνήμη του αδικοχαμένου Στέφαν Γέλοβατς, φορώντας μπλουζάκια με τη φωτογραφία του που έγραφαν «ευχαριστούμε για τις αναμνήσεις».
O Στέφαν Γέλοβατς είναι παρών στον αγώνα Ελλάδα-Σερβία! Εδώ… Σε ένα γήπεδο που θα είναι για πάντα δικό του… Stefan Jelovac is here! In a basketball court that will always be his… #FIBAWC #WinForHellas #WinForAll #StefanJelovac #HellasBasketball 🏀🇬🇷 pic.twitter.com/rjYi22WGzL
— Hellenic Basketball (@HellenicBF) February 24, 2023