Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ – Απόλλων Πατρών 97-60

ΠΑΟΚ – Απόλλων Πατρών 97-60

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ e1673188888922 1

O ΠΑΟΚ δεν «ίδρωσε» κόντρα στον Απόλλωνα.

Καλό ξεκίνημα για τον Δικέφαλο που μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι εν σχέσει με τους Πατρινούς οι οποίοι δεν ήταν καθόλου καλοί στην επίθεση σκοράροντας μόνο 10 πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ βρήκε ρυθμό και μπροστά και πίσω από τα 6,75 φτάνοντας την διαφορά στους 20 πόντους (35-15). Ο Απόλλων δεν βρίσκει από πουθενά λύσεις για να βάλει καλάθια, κάνοντας λάθη αλλά και σουτ στο τέλος των εικοσιτεσσάρων δευτερολέπτων.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα κύλησαν ακόμα πιο ευκολία για τον ΠΑΟΚ, πηγαίνοντας την διαφορά στα μισά της 3ης περιόδου πάνω απ’ τους 30 (67-37). Ούτε εκεί όμως σταμάτησε. Στην 4η περίοδο άξιζε τους 40 πόντους (87-46), με την ομάδα την Πάτρας να μην μπορεί να τίποτα να επιστρέψει.

Έτσι, οι Θεσσαλονικείς θα πάνε στο 7-4, με τον Απόλλωνα να πηγαίνει στο 3-8 του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε εδώ τα στατιστικά του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 23-10, 50-27, 73-40, 97-60

Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης

Παπαπέτρου: «Η σειρά ξεκινάει τώρα»

Νίκη στο Βελιγράδι, ήταν το σύνθημα από τον Ιωάννη Παπαπέτρου. Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη…