Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Νήαρ Ηστ - ΚΑΠ, αποτελέσματα

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Νήαρ Ηστ. Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία.

Ο ΚΑΟΚ Κορίνθου συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς πήρε το θρίλερ με την Ερμιονίδα. Στις νίκες επέστρεψε και ο Διών, ο οποίος επικράτησε του Προμηθέα. Η Νήαρ Ηστ ξεπέρασε το εμπόδιο της ΚΑΠ, ενώ δύσκολή νίκη για την Καλαμάτα, η οποία επικράτησε του Πήγασου Θυρέα.

Η άλλη ομάδα από την Καλαμάτα χρειάστηκε την παράταση για να επικρατήσει το Γλαύκου. Στον πόντο κρίθηκε ο αγώνας της Ερμιονίδας με την Κόρινθο, σε μια μέρα που τα αποτελέσματα ήταν στην… κόψη του ξυραφιού.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Νήαρ Ηστ – ΚΑΠ 95-84
ΣΚ Καλαμάτα – ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 75-76 (66-66 κ.α.)
Πήγασος Θυρέας – Καλαμάτα 59-63
Ερμιονίδα – ΚΑΟ Κορίνθου 77-78
Δίων ο Κυπαρισσεύς – Προμηθέας 73-65
Γαλήνη – Παναχαϊκή 73-65

Νήαρ Ηστ – ΚΑΠ 95-84        
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας –  Καραπαπάς.
Τα δεκάλεπτα: 31-12, 52-39, 76-62, 95-84.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς): Μπάρμπας 13 (1), Τσέλιος 15 (4), Παναγιωταράς, Τηλιόπουλος 6 (2), Αουτερβάαλ 3 (1), Κουπίδης 17 (3), Οικονόμου 5 (1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 14, Αγγελόπουλος 4, Καψάλης 3(1), Φουστέρης 15.
ΚΑΠ (Χαζτηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 23 (2), Αγόρης 16 (4), Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 2, Πρόφκα 4, Παπαθανασίου 6, Παππάς 30 (2), Παρασκευόπουλος 3 (1).

ΣΚ Καλαμάτα – ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 75-76 (παρ.)
Διαιτητές: Ραχιώτης – Δημουλάς.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 24-36, 44-49, 66-66 (κ.α.), 75-76.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου 11, Οικονομίδης 1, Διαμαντόπουλος 7, Παπαντωνίου 18 (2), Καραβάνας 5, Τσουλέας 8 (2), Περρωτής 17, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 2, Μπάκας 6.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 6 (2), Σερέτης 2, Θωμόπουλος 7, Σταρόπουλος 2, Ροκανάς 9 (1), Πανόπουλος 1, Γκουντουβάς 13 (3), Καραγγελής 8, Αγγελόπουλος 8, Αργυρόπουλος, Μπόγρης 10, Κρέμιτς 10.

Πήγασος Θυρέας – ΑΟ Καλαμάτα 59-63
Διαιτητές: Σάλτας – Κουτίβης.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 31-37, 46-43, 59-63.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Κοψαύτης): Ταβάνι, Κοκκόρης 7 (1), Κοψαύτης 24 (1), Μίλιτς 10 (2), Μαυρίας 3, Σέπος 4, Μεσίνης, Κιουρτζίδης 11.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 11 (1), Χρονόπουλος 4 (1), Καρούτας 5 (1), Παυλόπουλος Χ. 8, Ζύμπας 2, Ανδριανόπουλος 10 (1), Κομπότης, Σκοπέτος 14 (2), Μήλας, Βούλγαρης 10, Πετρόπουλος.

Ερμιονίδα – ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος – Ιωάννου.
Τα δεκάλεπτα: 24-22, 40-45, 56-60, 77-78.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 9, Τσακίρης 9, Χονδρόπουλος 27 (3), Καλογιάννης, Κατσάβελας 2, Πουλής Αν. 4, Ιωάννου 15 (5), Κυπραίος, Κοντογιάννης 9 (1), Πουλής Γ. 2, Σκούρτης.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης): Συνετός 8, Μπαρδάς 14 (1), Πρεδάρης 13 (4), Μπήλιος, Μουλάς 12, Πατερούδης, Τζαϊδάς 7(1), Τσιαμπάς 8, Σάμαρης, Μπένος 13, Πατουχέας 3 (1), Ογκμπολόγλου.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς – ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65
Διαιτητές: Αδαμόπουλος – Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 37-25, 49-42, 73-65.
ΔΙΩΝΑΣ (Μπουσιούτας): Βαλιώτης, Ντάκοβιτς 12, Καμαρινός 17 (5), Τζαγισβίλι 15 (3), Καστανιώτης 11 (1), Πολιτόπουλος 3, Μπακόλιας 6 (2), Γιαννόπουλος 9 (1).
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Χουντής): Λάγιος 5, Σοϊλεμετζίδης 22, Καλλιακούδας 9, Γοργότσης 8, Νικολόπουλος 3 (1), Βασιλείου 8 (2), Πρέκας 6, Καναβός 2, Γρύλλης, Βάλμπεργκ 2.

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» – Παναχαϊκή 62-75
Διαιτητές: Λιαρομμάτης – Πλέγας.
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 27-35, 45-53, 62-75.
ΓΑΛΗΝΗ (Γιαννόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 14 (1), Βεργανελάκης 11 (2), Καραγιάννης 11, Κουμανιώτης 4 (1), Κάλλης 4, Πίκιος 7, Εφέπουλος 7 (1), Σπύρου 4, Λαμπρόπουλος, Παπαθανασόπουλος, Κανελλάκης.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζίζηλας): Λυμπερέας 7, Τριπολίδης 10 (2), Κούτρας 7, Βουρνάς 12, Μαναβόπουλος 20, Νικολάου 10, Κατσαβόπουλος 6, Παγανιάς, Γκόβας, Βανδώρος 3 (1).

Η βαθμολογία σε (9 αγώνες)
1. Δίων Κυπαρισσίας 16, (7-2)
2. Νήαρ Ηστ 16, (7-2)
3. ΚΑΟΚ 16 (7-2) 36
4. ΚΑΠ 15 (6-3)
5. Γλαύκος Έσπερος 15 (6-3)
6. Παναχαϊκή 15 (6-3)
7. Καλαμάτα BC 14 (5-4)
8. Καλαμάτα 13 (4-5)
9. Ερμιονίδα 11 (2-7)
10. Γαλήνη 11 (2-7)
11. Προμηθέας 2014 10 (1-8)
12. Πήγασος Θυρέας 10 (1-8)

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου – Νήαρ Ηστ
ΣΚ Καλαμάτα – Πήγασος Θυρέας
ΚΑΠ – ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
Παναχαϊκή – Ερμιονίδα
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
Προμηθέας – ΑΟ Καλαμάτα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Άνθεα Κούρου
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Αυτοί είναι οι διαιτητές του Παναθηναϊκός – Βαλένθια

Αυτή είναι η τριάδα διαιτητών που θα διευθύνει το Παναθηναϊκός – Βαλένθια. Ο Παναθην…