Κεντρική Basket League Απόλλων Πατρών Βετούλας: «Είναι δύσκολο να παίζεις στο Αλεξάνδρειο»

Βετούλας: «Είναι δύσκολο να παίζεις στο Αλεξάνδρειο»

Βετούλας

Παράπονα για τη διαιτησία είχε ο Νίκος Βετούλας.

Ο Απόλλων Πάτρας γνώρισε την ήττα από τον Άρη (70-57) στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Basket League. Ο Νίκος Βετούλας, εξέφρασε παράπονα για τη διαιτησία, ενώ στις δηλώσεις του στάθηκε και για το «μπλακ-άουτ που αντιμετώπισε η ομάδα του κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Απόλλωνα:

«Στα τελευταία 4 λεπτά πάθαμε μπλακ-άουτ, δεν ανταπεξήλθαμε στην πιεστική άμυνα του Άρη που ήταν στα όρια του φάουλ. Το να παίζεις στο Αλεξάνδρειο είναι πολύ δύσκολο. Έχουμε συγκεκριμένους στόχους και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια.

Εμείς πρέπει να βελτιώσουμε αυτό για το οποίο είμαστε υπεύθυνοι, για άλλα πράγματα να βελτιώσουν εκείνοι που είναι υπεύθυνοι για να ομορφύνει το μπάσκετ. Στο πρώτο δεκάλεπτο είχαμε 11 φάουλ ενώ παίζαμε ζώνη και ο Άρης που πίεζε είχε μόνο 3».