Κεντρική NBA NBA: Τρίτη σερί ήττα για τους Μπακς

NBA: Τρίτη σερί ήττα για τους Μπακς

giannis 18

Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία ματς για τους Μπακς και πρώτη στο Μιλγουόκικαθώς οι Χοκς που πήραν τη νίκη με 121-106. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ό,τι μπορούσε, αλλά τα «ελάφια» δεν μπόρεσαν να αντιπαρέλθουν τις απουσίες πολλών παικτών. Πέρα από τους Μίντλετον και Ινγκλς, εκτός μάχης ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ.

Κάποια στιγμή στο παιχνίδι, ο Greek Freak γύρισε ελαφρά τον αριστερό του αστράγαλο μέσα στο παιχνίδι.

Δείτε το σχετικο βίντεο:

Πέτυχε όμως 27 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, αλλά έκανε 8 λάθη και αποβλήθηκε ενάμιση λεπτό πριν το τέλος με έξι φάουλ μετά από 31 λεπτά συμμετοχής.

Ο Μάρτζον Μποσάμπ είχε 20 πόντους, ενώ άλλους 14 πρόσθεσε ο Μπόμπι Πόρτις, που είχε και 10 ριμπάουντ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έπαιξε στα δύο τελευταία λεπτά χωρίς να σκοράρει.

Οι ομάδα της Ατλάντα έκανε μεγάλη εμφάνιση, με τον ΝτιΆντρε Χάντερ να μετρά 24 πόντους και τον Τρέι Γιανγκ να προσθέτει 21 μαζί με 9 ασίστ.