Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπαρτσελόνα – Παρτιζάν 79-68 (vid)

Μπαρτσελόνα – Παρτιζάν 79-68 (vid)

34AD2918 5D37 47B4 A279 67916FD067A8

Εύκολη επικράτηση για την Μπαρτσελόνα.

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Παρτιζάν με 79-68 για την 9η αγωνιστική της EuroLeague.

Με ενέργεια μπήκαν και οι δυο ομάδες στο παρκέ (10-9) Το 1ο δεκάλεπτο κυλούσε πόντο – πόντο (13-12). Η Παρτιζάν με τον ΛεΝτέι έκλεισε την 1η περίοδο με 17-21.

Και στη 2η περίοδο συνεχίστηκε το ντέρμπι (29-27). Στο 9’ η Μπαρτσελόνα κατάφερε να ξεφύγει με (34-30). Με οδηγό τον Σερτάτς και συνοδηγό τον Σατοράνσκι οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με +7 (39-32).

Στους +14 έφτασε τη διαφορά στην 3η περίοδο η ομάδα του Γιασικεβίτσιους (54-40). Η Μπαρτσελόνα είχε πάρει το πάνω χέρι του παιχνιδιού με τη φιλοξενούμενη ομάδα να μην μπορεί να αντιδράσει. Η 3η περίοδος έκλεισε με 64-49.

Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξαν και πολλά.. Η διαφορά έφτασε ως και τους +14 (74-60). Η αναμέτρηση είχε πλευρίσει, τα δεδομένα δεν άλλαξαν… Οι Καταλανοί πήραν τη νίκη με 79-68

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 39-32, 64-49, 79-68