Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική (4ος Όμιλος): Τα αποτελέσματα

Β’ Εθνική (4ος Όμιλος): Τα αποτελέσματα

ΧΑΝΘ, τα αποτελέσματα

Με σημαντικά παιχνίδια συνεχίστηκε η δράση στην Β’ Εθνικής. Όσον αφορά στον 4ο όμιλο, η Γέφυρα πέτυχε σημαντική νίκη στην έδρα του Πανσερραϊκού, ενώ Ερμής Λαγκαδά και ΧΑΝΘ είχαν εύκολο έργο απέναντι σε Λεύκιππο Ξάνθης και Ευκαρπία, αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Πανσερραϊκός – Γέφυρα 50-53
Πολύγυρος – Μακεδονικός 55-74
Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης 90-62
ΧΑΝΘ – Ευκαρπία 86-58
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Σταυρούπολη 73-65
Ρεπό: ΔΕΚΑ

Πανσερραϊκός – Γέφυρα 50-53
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Ταρενίδης Κ. – Χρυσάφης.
Τα δεκάλεπτα: 19-17, 31-27, 39-41, 50-53.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κακιούζης – Κηρύκος): Αχτσης, Μιλόσεβιτς 3, Γρίψιος 15 (1), Γεωργιανός 12 (2), Χριστοδούλου 12, Κεραμάρης 2, Μπίλιος 5 (1), Μάτζιος 1, Αποστολίδης, Ντινος, Χατζόπουλος.
ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Τζιβάνης): Κελεσίδης 4, Πολυμένης 1, Μπάρμπας, Φόρογλου, Χρυσόπουλος 12 (1), Σιώπης 20 (5), Κουτουξίδης 11, Αλευρίδης, Καλαϊτζίδης 5 (1), Οκλαλιώτης, Λαζάρου, Στράτος.

Πολύγυρος – Μακεδονικός 55-74
Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντόγκας – Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 12-19, 26-35, 38-54, 55-74.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Χαλκιάς): Σμυρλής, Ζεϊμπέκης 8, Γαϊτάνης 5 (1), Τσιακλογκάνος 4 (1), Καναράς 13 (2), Παντελεήμων 2, Τσοπουρίδης 4, Καρακύργιος, Σταυριανόπουλος 10, Γούτας, Φουρκιώτης 9 (3).
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γεροφώτης – Φωτιάδης): Αμπαράς 11 (3), Παπασάβογλου Αρ., Βακουφτσής, Στρυβάκης 2, Τραπεζάνογλου 6, Γαλανίδης 15 (3), Χατζημιχαηλίδης 1, Φλιάτης Ι. 5, Φωταρούδης, Φλιάτης Γ. 13, Κόκκιος 4, Τσακαλέρης 17.

Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης 86-62
Διαιτητές: Μαραμής – Δολγύρας – Μπουγλός Π.
Τα δεκάλεπτα: 24-20, 50-33, 69-42, 86-62.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Παρίτσης – Σίμος): Ταζόπουλος 4, Τσακάλης, Χρυσανθάκης 6 (2), Μάρουσιτς 16 (4), Φυλάκης, Παϊτάρης 3 (1), Γκέλιος 14 (2), Καμαριώτης 16 (3), Λογοθέτης 13, Ανδρέου 9, Παπαδόπουλος 3, Γκοτζαμανίδης 2.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Βαχαρίδης – Ρετζέπης): Γιοβάνοβιτς 9, Παλλάκης 5, Μακαρατζής 8 (2), Δεληγιάννης, Τσίλογλου 5 (1), Κατσαμούρης 5, Τζίμης 5 (1), Μπουτσακτσή 6, Μαλανδρής 3 (1), Βοϊβατόπουλος 3, Χρήστου 7, Κάλτσος 6.

ΧΑΝΘ – Π.Σ. Ευκαρπίας 86-58
Διαιτητές: Λουλουδιάδης – Ηλιόπουλος – Κωνής.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 38-28, 60-49, 86-58.
ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος – Μωυσιάδης): Βλάσιος 6 (2), Ιωάννου 9, Αλτίνης 10 (1), Τζιουβάρας 3 (1), Κομνιανίδης 3, Ζωίδης 2, Μπρόζος 14 (1), Παπαδημητρίου, Χιτικούδης 27 (1), Μαργαριτόπουλος 4, Αλεμδάρ, Τσιριλάκης 8.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Δαδάλας): Βογιατζής 7 (1), Μουρατίδης 3 (1), Κρίτσικας 12, Κόκκινος 2, Βάνης 7 (1), Παγώνης 2, Τσίγκας 6, Μούμογλου 8, Παππάς 2, Μπάδης 5 (1), Τζίμας 2, Καπλάνης 2.

Μαχητές Πειραματικό – Σταυρούπολη 73-65
Διαιτητές: Κοντογιάννης – Βασιλόπουλος – Δικταπανίδης.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-36, 52-54, 73-65.
ΜΑΧΗΡΕΣ (Μελετιάδης – Κουγιουμτζίδης): Γεωργίου 17, Τσιμερίκας 3, Ματενίδης 5 (1), Στεφανίδης 5, Νώτης 16 (3ασ., 14ρ.) Παπασάβογλου 4, Κιγμέτογλου 14 (1), Μισαηλίδης, Χαραλαμπίδης 6 , Χαρίτογλου 3 (1), Αστεριάδης, Δάρατζης.
ΣΡΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Νίκου – Παπαβασιλείου): Μητρόπουλος 11 (2), Βουρτζούμης 9 (3), Βαρίτης 7 (1), Φωτιάδης 2, Κουτουρατζόγλου 9, Λεπτοκαρίδης 9 (2), Κυλαντωνίδης Π,. Χολέβας 8 , Κυλαντωνίδης Χ, Ντολόπουλος, Δασκαλόπουλος 10, Μπίλιος.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)
1. ΧΑΝΘ 4 (2-0)
2. Ερμής Λαγκαδά 4 (2-0)
3. Μακεδονικός 4 (2-0)
4. Μαχητές Πειραματικό Πευκών 4 (2-0)
5. Λεύκιππος Ξάνθης 3 (1-1)
6. ΚΣ Γέφυρας 2 (1-0)
7. Πανσερραϊκός 2 (0-2)
8. Σταυρούπολη ΕΚ 2 (0-2)
9. ΠΣ Ευκαρπίας 2 (0-2)
10. Α.Ο. Πολυγύρου 2 (0-2)
11. ΔΕΚΑ 1 (0-1)

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής (22/10)
Γέφυρα – Πολύγυρος
Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
Λεύκιππος Ξάνθης – ΧΑΝΘ
Ευκαρπία – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Σταυρούπολη – ΔΕΚΑ
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Θοδωρής Αναστασούδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ο πύραυλος χτύπησε οροφή και έγινε blooper (vid)

Ο πύραυλος βρήκε… οροφή και εγένετο blooper. Ο «Μπέμπης» των Roots, ο Παναγιώτης Ανδ…