Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Γ’ Εθνική (4ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

αποτελέσματα

Ο Αμπελώνας πήρε το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στον 4ο όμιλο της Γ’ εθνικής. Με εξαίρεση αυτό το παιχνίδι, στα υπόλοιπα δεν υπήρχε μεγάλη αγωνία, ως προς τον νικητή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο σε τρία γήπεδα, καθώς IBC και Σοφάδες αναδείχθηκαν νικητές μακριά από το σπίτι τους. Αντίθετα Τρίκαλα, Νίκαια κι Άμφισσα αποδείχθηκαν αφιλόξενοι οικοδεσπότες.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Τρίκαλα – Αγριά 72-58
Αχέρων Καναλακίου – Ιωάννινα 47-73
Νίκαια Λάρισας – Αλμυρός 75-88
ΓΑΣ Άμφισσας – ΚΑΕ Παραμυθιάς 63-56
Ανόρθωση Βόλου – Αμπελώνας 72-74
Τιτάνες Παλαμά – Σοφάδες  79-83

Τρίκαλα – Αγριά 72-58
Διαιτητές: Παζώλης – Πάνος.
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 41-28, 58-39, 72-58.
ΤΡΙΚΑΛΑ (Παπαδημητρίου): Φρύδας 10 (1), Μπαρμπούτης, Τζιάννης 8, Λεπενιώτης 8, Γκαντιάς 5 (1), Κατσίμπας 4, Αργύρης Ντ. 11 (1), Αρκούδας, Σούλκο 5 (1), Ευαγγελακόπουλος 3 (1), Τσιτσάνης 2, Μόσορας 16 (1).
ΑΓΡΙΑ (Κοσμάτος – Στρατίκης): Καραμανλής 8 (2), Ρόσσιος 3, Ντάκης 5 (1), Καραμήτσος 13 (1), Αμπάρης 2, Βλαχογιάννης 14, Αντωνόπουλος 5 (1), Σαλεπτσής 3 (1), Χατζόπουλος 5 (1), Φύκας, Μοιρώτσος, Κοψιαλής.

Αχέρων Καναλακίου – ΣΚ Ιωάννινα 47-73
Διαιτητές: Λογοθέτης – Μπολάνος.
Τα δεκάλεπτα: 8-22, 27-32, 35-55, 47-73.
ΑΧΕΡΩΝ (Τζομάκας): Μπάρης, Ζαμπέτης 6 (2), Σβώλης, Τάτσης 2, Ροντογιάννης 9 (2), Καφφές 1, Σταύρου 4, Χρήστου 2, Πάντας, Κακιούζης 11 (2), Δάσκαλος 5, Πάνου 7.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Παπαδόπουλος): Ζώτος 17, Νταβουλτζόπουλος 11, Γκλίναβος 1, Ξιούρας 14 (1), Μαρτζούκος, Μπαρτζώκας Π., Βάσης 12 (2), Πολύζος 5 (1), Σφουγγάρης, Μαγκλάρας, Mιλάνοβιτς 7, Μπαρτζώκας Σ. 6.

Νίκαια Λάρισας – Αλμυρός 75-88
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ. – Γκαρτζονίκας.
Τα δεκάλεπτα: 21-22, 39-47, 57-71, 75-88.
ΝΙΚΑΙΑ (Γκόρης): Καραδήμας 10, Μουράτης, Κουραμάς, Σιμόπουλος 22 (4), Σιαμέτης 7 (1), Μοσχόπουλος, Χασιώτης 21 (5), Χήρας 8 (2), Παπαδόπουλος, Μπλιάτζας, Φιλιππόπουλος 7.
ΑΛΜΥΡΟΣ (Νάνης): Κοντοστάθης 15 (3), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 3 (1), Πελεκάνος 20, Μασούρας, Μαστέλος, Παπούλιας 14, Γώγουλας, Βαλαμούτης 1, Πολίτης 26 (8), Τάσσος 7.

Άμφισσα – Παραμυθιά 63-56
Διαιτητές: Δολγύρας – Παπαγιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 20-25, 32-37, 48-47, 63-56.
ΑΜΦΙΣΣΑ (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ, Οικονόμου 1, Μουρατίδης 33 (4), Τσάρας, Παπαθεοχάρης 6 (2), Τσιγγενόπουλος 6, Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης Σωκ. 14 (1), Μαμαρέλης 3 (1), Δρίβας, Κωνσταντίνου.
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Μπάθας): Χάτζος 17 (2), Ματσάγγας 8 (2), Ψιλοδημήτρης 5 (1), Ταχιάς, Μάλλιος 4, Σωτηρίου 9 (1), Κατσίβελος, Βάτσιος, Κρίπσι 11, Κωσταράς, Τσιρώνης 2.

Ανόρθωση Βόλου – Αμπελώνας 72-74
Διαιτητές: Ηλιόπουλος – Κλεπουσνιώτου.
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 36-37, 55-56, 72-74.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης – Ντάκης): Καραγιώργος 10 (3), Γκοντόπουλος 12 (2), Ιλτσόγλου, Μπόγδανος 16, Σιμάκης 9 (1), Σκαμάγκας, Φιλίππου 3, Παρασκευάς 22, Ακριβόπουλος.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 2, Κονδυλόπουλος 3 (1), Ντάλος, Γκιουλέκας 25 (4), Παλάσκας, Κυριακόπουλος 7, Καραγιάννης, Καράτζιος, Τσιούλκας 29 (2), Γιώτης 8.

Τιτάνες Παλαμά – Σοφάδες 79-83
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Τοπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-11, 43-34, 58-62, 79-83.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Βαρδακούλης – Φλώρος): Τσούμας 10, Μάνος 17 (5), Σαριμπαλίδης 14 (4), Πασχαλης 3 (1), Σφακιανός 14 (4), Βλάστος, Φαλιάκης, Λολας 15 (1), Αντώνιου 2, Αρχοντούλης 4, Κίτσιος.
ΣΟΦΑΔΕΣ (Παππάς): Σακελλαρίου, Παππάς 15 (3), Αλεξιάδης 14 (1), Τσούκας, Σφέικος 2, Παπαϊωάννου 12 (2), Ζωιτσάκος Χρ., Κακλαμάνος 20 (4), Ζωιτσάκος Τρ. 5 (1), Θέος 13, Μουταρέλος, Δίκαρος 2.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (16/10):
Σοφάδες – Ανόρθωση Βόλου
Αμπελώνας – Άμφισσα
Παραμυθιά – Νίκαια Λάρισας
Αλμυρός – Αχέρων Καναλακίου
Ιωάννινα – Τρίκαλα
Αγριά – Τιτάνες Παλαμά

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Οι πρώτοι σκόρερ του 1ου Ομίλου

Στην πρώτη θέση ο Σταύρος Χονδρόπουλος Ο Σταύρος Χονδρόπουλος παρέμεινε στην κορυφή του πί…