Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

Γ’ Εθνική (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα

αποτελέσματα

Αφιλόξενοι ήταν οι οικοδεσπότες στην πρεμιέρα της Γ’ εθνικής, στον 1ο όμιλο. Με εξαίρεση τον αγώνα στο «Κοντόπευκο», όπου η Αγία Παρασκευή έχασε στο σουτ, σ’ όλα τα άλλα παιχνίδια οι γηπεδούχοι κράτησαν το ροζ φύλλο αγώνα, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους να φύγουν με άδεια χέρια.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Νήαρ Ηστ – Πήγασος 82-57
Καλαμάτα – Γαλήνη 58-47
Γλαύκος Έσπερος – Ερμιονίδα 66-54
ΚΑΠ – Δίων Κυπαρισσίας 78-80
Παναχαϊκή – Καλαμάτα 66-54
ΚΑΟΚ – Προμηθέας 2014 86-68

Νήαρ Ηστ – Πήγασος 82-57
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος – Τσάλας.
Τα δεκάλεπτα: 16-13, 38-25, 60-43, 82-57.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καραμπάς – Σκέντζος): Κουπίδης 15 (3),Τσέλιος 13 (2),Γιανναλέτσος 12, Αουτερβάαλ 10 (2), Καψάλης 9 (1), Δημητρίου 6, Τηλιόπουλος 6 (2), Αγγελόπουλος 4, Φουστέρης 4, Μπάρμπας 2, Νικολαΐδης 1, Οικονόμου.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 5 (1), Κοκκόρης 3, Κοψαύτης 18 (2), Αντωνάκης 6 (2), Διαμαντόπουλος 8, Μαυριάς 7 (1), Σέπος 4, Μεσίνης 2, Κιουρτζίδης 4.

Καλαμάτα – AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 58-47
Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Μπαβέλας.
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 24-21, 40-32, 58-47.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Πετρίδης, Διαμαντόπουλος 11 (1), Παπαντωνίου 5 (1), Καραβάνας 3 (1), Τσουλέας 19 (3), Καλογερόπουλος 6, Οικονομίδης 5, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης, Μπάκας 6.
ΓΑΛΗΝΗ (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 3, Κανελλάκης, Εφέπουλος 3 (1), Σπύρου, Κάλπης 6 (1), Πικιός 9 (1), Λαμπρόπουλος 4, Κουκουλομμάτης 7, Κουμανιώτης, Καραγιάννης 2.

ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου – ΑΟ Ερμιονίδας 66-54
Διαιτητές: Γαραντζιώτης – Δημουλάς.
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 34-34, 48-41, 66-54.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 7 (1), Γκουντουβάς 3 (1), Σταθόπουλος 3 (1), Ροκανάς 3 (1), Σταμούλης 5 (1), Θωμόπουλος, Καραγγελής 4, Αγγελόπουλος 2, Αργυρόπουλος Χρ. 16, Μπόγρης 13, Κρέμιτς 10.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Π. 6, Τσακίρης 7, Χονδρόπουλος 11 (1), Πούλης 4, Ιωάννου 8 (2), Κοντογιάννης 15 (1), Λούζης 1, Μπινιάρης 2.

ΚΑΠ – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 78-80
Διαιτητές: Κώτσου – Πετράκης Γ.
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 43-43, 57-56, 78-80.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 14 (2), Αγόρης 11 (2), Λιμαντζάκης 2, Παπαπέτρος 11 (3), Πρόφκα 21, Παπαθανασίου 4, Παππάς 13 (1), Παρασκευόπουλος 2, Τσόπης.
ΔΙΩΝ (Μυριούνης): Βαλιώτη 15, Καμαρινός 12 (3), Τσαγισβίλι 5 (1), Καστανιώτης 21 (1), Πολιτόπουλος 5 (1), Μπακόλιας 3 (1), Κούνας, Ντάκοβιτς 15, Γιαννόπουλος 4.

Παναχαϊκή – Καλαμάτα 1980 66-54
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δημ – Οικονόμου.
Τα δεκάλεπτα: 23-19, 37-28, 48-42, 66-54.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 4, Μαναβόπουλος 10, Κούτρας 11 (1), Βουρνάς 18 (1), Νικολάου 10, Μπίρμπας 2, Γιαννούτσος 3 (1), Κατσαβόπουλος, Βανδώρος 4, Λυμπερέας 4.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 14 (1), Χρονόπουλος 15 (1), Πετρόπουλος, Τσακούρης, Μουργής 3, Παυλόπουλος, Καρουζάς, Ανδριανόπουλος 5 (1), Κομποτής 3, Σκοπέτος 6, Βούλγαρης 8.

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων – ΕΑ Προμηθέας 2014 86-68
Διαιτητές: Κούλης Κ. – Εφραιμίδης Θ.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 44-32, 62-47, 86-68.
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Ιμπραημάκης – Ρουμελιώτης): Συνετός 6 (1), Μπάρδας 17 (2), Πρεδάρης 2, Μπήλιος 4, Μουλάς 24 (2), Πατερούδης, Τζάιδας 3, Τσιαμπάς 8, Σάμαρης 4, Μπένος 11, Πατουχέας 3 (1).
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Αρβανίτης – Χουντής): Νικολόπουλος 2, Πρέκας 6 (1), Σοϊλεμετζίδης 16 (2), Καλιακούδας 8 (2), Χρυσανθόπουλος 1, Οικονομούδης, Γρυλής 8 (1), Διαμαντίδης Α. 2, Παπαλεξανδράκης, Βλάσης 5 (1), Βασιλείου 8 (1), Κανναβός 12 (2).

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής (16/10):
Α.Ο. Αχαΐας «Η Γαλήνη» – Α.Ο. Νήαρ Ηστ
Ερμιονίδα – Καλαμάτα
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς – ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου
Α.Ο. Καλαμάτα 1980 – ΚΑΠ
Προμηθέας 2014 – Παναχαϊκή ΓΕ
Πήγασος – ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

 

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιώργος Χαρόγιαννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Β’ Εθνική (2ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Δεν τον σταματά κανείς τον Πανιώνιο! Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία. Ασταμάτητος ο Πανιώ…