Στην Τουρκία από την νέα χρονιά ο Δημήτρης Πρίφτης! Ο Έλληνας προπονητής ανακοινώθηκε από την Τόφας, στον πάγκο της οποίας θα παραμείνει για τα επόμενα τρία χρόνια. Κάτι που είχε αποκαλύψει ότι θα συμβεί από τον αέρα του over fm ο Γιώργος Κογκαλίδης.
Είναι η δεύτερη ομάδα που αναλαμβάνει στο εξωτερικό μετά την Ούνιξ, από την οποία έφυγε το περασμένο καλοκαίρι για να αναλάβει τον Παναθηναϊκό.
Μάλιστα είναι ο δεύτερος Έλληνας κόουτς που κάθεται στον πάγκο της ομάδας της Προύσας μετά τον Ηλία Ζούρο. Συνολικά είναι ο έκτος μετά τους Ζούρο, Ιτούδη, Δέδα, Πιστιόλη και Αγγέλου.
✍️ Yeni Başantrenörümüz: 𝗗𝗶𝗺𝗶𝘁𝗿𝗶𝘀 𝗣𝗿𝗶𝗳𝘁𝗶𝘀 l Ailemize hoş geldin Koç! #WelcometoFamily #WeStayTOGETHER
🔗 https://t.co/mm67JcRzLp pic.twitter.com/CgmoOcEpky
— TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu) June 16, 2022