Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Σταθερά πρωτοπόρος ο Σπάρτακος Ιωαννίνων

Γ’ Εθνική – 4ος Όμιλος: Σταθερά πρωτοπόρος ο Σπάρτακος Ιωαννίνων

Γ' Εθνικής Σπάρτακος

4ος Όμιλος – 17η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Σοφάδων 71-77

ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων  51-74

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα  57-67

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68

Αναλυτικά οι αγώνες

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα 57-67

Δεκάλεπτα: 18-15, 30-29, 43-48, 57-67

Διαιτητές: Δολγύρας, Μπουγλός Π.

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 6(1), Νταφός 9(1),  Καραγιάννης, Χήρας 10(2), Πασχάλης 14, Φιλιππόπουλος 14, Μπλιάτζας 4(1).

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 17, Γκάντιας 5(1), Τσιτσάνης 4, Αργύρης 15(2), Αγαπίου, Μαρτζέλης 9(3), Τζιαννής 17, Μερίτσης, Αθανασόπουλος, Φέτσης.

ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων 51-74

Δεκάλεπτα: 2-19, 22-45, 40-58, 51-74

Διαιτητές: Καρακώστας, Αγραφιώτης Β.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 3(1), Αρχοντής, Καραμανλής 9(1), Σακκάς, Σταυροθεόδωρος 2, Διγενής 14(2), Κοϊτσάνος 4, Φιλίππου 2, Ρόσσιος 2, Αμπάρης 8, Σκαμαγκάς 5(1), Χαρχαρής 2

Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 5, Κολότσιος 5(1), Αναγνωστάκης 13(3), Καστανιώτης 13, Ιωακειμίδης 9(1), Λαμπρόπουλος 4, Αγγελόπουλος 9(3), Θώδης 6, Κύρκος 4, Πρεμέτης 4, Βαράκας, Δήμος 2.

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας 63-68

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-35, 47-55, 63-68

Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 8(2), Μπάρης, Οικονομίδης, Πάντας, Βασιλείου, Σταύρου 2, Ροντογιάννης 12(2), Κακιούζης 17(1), Χρήστου 7(1), Δάσκαλος 6, Πάνου 12.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 6(2), Γιώτης 23(1), Μπιζιάκης, Καραγιάννης 5(1), Τσιούλκας 11, Κατσώνας, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης, Καράτζιος, Παλάσκας, Μπεχλιβάνος 2.

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68

Δεκάλεπτα: 24-14, 38-36, 58-54, 79-68

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 19(5), Μυλωνάς 6, Μαμούρας, Παπούλιας 11,  Καρπέτης, Ξηρομερίσιος, Πολίτης 23(5), Νάκος, Κανατούλας 1, Τσαβές 3, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 11(1). Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 13, Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 12(1), Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης, Πελεκούδας 10, Χαντζόπουλος 12(4), Καλλίλας, Κονταλάτος 13(1).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 33 (16-1)

2. ΓΣ Αλμυρού  31 (14-3)

3. ΑΟ Τρίκαλα 30 (13-4)

4. ΓΣ Σοφάδων  30 (13-4)

5. Αμπελώνας 25 (8-9)

6. ΓΣ Αγριάς 23 (6-11)

7. Αχέρων Καναλακίου 23 (6-11)

8. Νίκαια Λάρισας  21 (4-13)

9. Αναγέννηση Λαμίας 20 (3-14)

10. ΓΕ Αγρινίου 19 (2-15)

Τελευταία αγωνιστική (18η, 10/4)

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αγριάς

Αναγέννηση Λαμίας-Αχέρων Καναλακίου

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αλμυρού

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Νίκαια Λάρισας

Αμπελώνας-ΓΕ Αγρινίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

ΕΟΚ: Ανακατατάξεις μετά την αποχώρηση του Οίακα Ναυπλίου

Όπως ήταν λογικό η απόφαση του Οίακα Ναυπλίου να αποχωρήσει από τη Β’ Εθνική, προκάλεσε αν…