Κεντρική Διεθνή Ξέσπασε στην VTB League με 17/26 τρίποντα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ξέσπασε στην VTB League με 17/26 τρίποντα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

PAO CSSKA e1647545420330 jpg

Η Ρωσική ΤΣΣΚΑ Μόσχας σκόρπισε την Πάρμα για παιχνίδι της VTB League με σκορ 98-71 και με 17 στα 26 τρίποντα

Αφού η ΤΣΣΚΑ πλέον δεν έχει υποχρεώσεις για την Euroleague λόγο των απαγορεύσεων που έχουν επιβληθεί στις Ρωσικές ομάδες, η ομάδα του στρατού συνεχίζει να αγωνίζεται στην VTB League. Σε αυτό το πλαίσιο κέρδισε εύκολα την Πάρμα με σκορ 98-71.

Οι Ιταλοί το προσπάθησαν μέχρι το ημίχρονο, με το σκορ να είναι 48-37. Ωστόσο η ΤΣΣΚΑ στο 3ο δεκάλεπτο δημιούργησε μια διαφορά ασφαλείας και καθάρισε εύκολα το ματς.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με ποσοστό 65.4%. Με τον Χομένκο να είναι ο αρχισκόρερ ο οποίος πέτυχε 16 πόντους.

Ο πρώην παίχτες του Ολυμπιακού Νίκολα Μιλουτίνοφ πέτυχε 10 πόντους και 5 ριμπάουντ. Ενώ ο Αλεξέι Σβέντ πρόσθεσε 13 πόντους με 3/5 τρίποντα. Τέλος εξαιρετική εμφάνιση για την Πάρμα έκανε ο Εβγκένι Βορόνοφ ο οποίος πέτυχε 20 πόντους.