Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Νίκη τετράδας για τον Έσπερο

Β’ Εθνική: Νίκη τετράδας για τον Έσπερο

Έσπερος

Ο Έσπερος επικράτησε με 78-75 του ΝΕΟΛ και παραμένει στην πρώτη τετράδα του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής για τη Β’ Εθνική.

Αναλυτικά:

Έσπερος Καλλιθέας – ΝΕΟΛ 78-75
Διαιτητές: Δημάδης, Κουτσοδήμος, Κουκουλεκίδης Β.
Δεκάλεπτα: 19-16, 44-38, 60-56, 78-75
ΕΣΠΕΡΟΣ (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 9 (1), Οικονόμου 3 (1), Καράβολας 2, Αδαμόπουλος 17, Γκαγκαλούδης 13, Τσολάκης 12, Ολύμπιος 6 (2), Καπρής 7, Χαρούνι 2, Μαγιντόμπε 7.
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Παππάς 22, Αντωνάτος Γ. 5, Χονδρογιάννης 18, Αντωνάτος Ηλ., Νιφόρας 5, Κασπίρης 6 (2), Μαρούλης 12 (8 ριμπάουντ), Τρυφωνόπουλος 4, Ματσούκης, Λαμπρόπουλος 3.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της αγωνιστικής

1ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Τ. Βογιατζής 13.30 Πανελευσινιακός-Φανάρια Νάξου Φάκαρος-Ασλανίδης-Αγγελής (Παπαδόπουλος Στ.)

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός-ΚΑΟ Κορίνθου Καρπάνος-Μαρινάκης-Αγγελής (Μπουρνάς)/ΑΝΑΒΟΛΗ

Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. Τσολάκος-Ορφανός Ιορδ.-Φασόλης (Άκελ)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82 Κοντίλης-Μαρίγλη-Μαρουδιάς (Ορφανός)

Απ. Κόντου 17.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παπάγου Μαγκλογιάννης-Ζακεστίδης-Τηγάνης (Μωϋσιάδης)

2ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Φεβρουαρίου

Αγ. Θωμά 18.00 Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Σιδέρης (Ζαγκλής)

Μ. Λοϊζος 13.30 Άρης Ν.-Αιγάλεω Σπυρόπουλος-Καρακωνσταντόπουλος-Βελέντζας (Δραμεσιώτης)/ΑΝΑΒΟΛΗ

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Π. Φάληρο Κατραχούρας-Αναστασίου-Χριστοδουλάκης (Μπορμπαντωνάκης)

ΝΕΜ BC Aρένα 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος Τσαχάκης-Ραχιώτης-Λεβεντάκος (Παππάς)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός Τσώνος-Φραγκούλη-Δελαγραμμάτικας (Κυριόγλου)/ΑΝΑΒΟΛΗ

Κλαδισού 17.00 ΑΟΚ Χανιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καραβίτης-Στρέμπας-Χατζημάρκος (Πετράκης)/ΑΝΑΒΟΛΗ 30/3

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας Σκαλτσής-Κούλης Χ.-Παπαδόπουλος Χ. (Αλετράς)

3ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρ.-Τιτάνες Παλαμά Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούργλος Ι. (Χλωρός)

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρ.-Αναγέννηση Καρδ. Γερακίνης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Γκαρτζονίκας)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου Παπαφωτίου-Γρίβα-Τεφτίκης (Κοτσίμπος)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Ιωάννινα ΣΚ Κοϊμτζόγλου-Παπαγεωργίου-Αγραφιώτης Γρ. (Τσιργούλας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ. (Τζιμογιάννης)

4ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Κυριακή 13 Μαρτίου

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης (Γκούμας)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Κομοτηνή Πράττος-Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας (Μανιός)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά Ξενικάκης-Εκίζογλου-Λάδας (Θωμόπουλος)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Λουλουδιάδης-Παπαθανασίου Κ.-Τζιοπάνος Γ. (Κασαπίδης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό-ΜΕΝΤ Τσιρτσιμάλης-Δέλλας-Τσάνταλη (Αστρεινίδης)

Ομόνοιας 17.00 Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης (Δραγκιόγλου)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

ΧΑΝΘ: Νέος προπονητής ο Καραπιπερίδης

Ο Ανδρέας Καραπιπερίδης είναι κι επίσημα ο νέος προπονητής της ΧΑΝΘ. Η ομάδα της Θεσσαλονί…