Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Eξ αναβολής αγώνες για 2ο και 3ο Όμιλο

Β’ Εθνική: Eξ αναβολής αγώνες για 2ο και 3ο Όμιλο

Ερμής

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών, ο Δούκας επικράτησε 87-57 του Άρη Νίκαιας εντός έδρας.

Ο αγώνας αναλυτικά:

Δούκας-Άρης Νίκαιας 87-57

Διαιτητές: Καραβίτης-Αργυρούδης-Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 16-20, 40-32, 68-46, 87-57

ΑΣΕ Δούκα (Σορώτος): Γαρμπής 17 (3), Γεωργοπαπαδάκος 4, Λάκκας, Αναστασόπουλος 2, Τσιτσιγιάννης 7 (1), Μιχαήλ 5 (1), Κορκόντζελος 14 (1), Λαγός 2, Μαγουλάς 2, Σωτηράκης 16, Ντιαλλό 12, Ματζιώρης 6 (2)

Άρης Νικαίας: Τσιότρας 13, Δαχρετζής 2, Μωυσιάδης, Καραβανάς 4 (1), Τσάτας 4, Πρίτσος 1, Κόλλιας 11, Παπαδάκης 2, Καππής 4, Πεταλάς 16 (3)

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

Δούκας-Άρης Ν. 87-57

ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω 72-82

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ 96-72

Ηλυσιακός-ΝΕ Μεγαρίδος 61-71

Πρωτέας Β.-Μανδραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος 93-64

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο 63-78

Βαθμολογία

(σε 18 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (15-3) 33

2.Αιγάλεω (15-3) 33

3.ΕΦΑΟΖ (13-5) 31

4.Χανιά (11-7) 29

5.Πρωτέας Βούλας + (11-6) 28

6.Παλαιό Φάληρο (9-9) 27

7.Ηλυσιακός (8-10) 26

8.Πανιώνιος + (8-9) 25

9.Δούκας (8-10) 26

10.ΟΦΗ + (7-10) 24

11.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (5-13) 23

12.Μελίσσια (4-14) 22

13.Μανδραϊκός ++ (5-11) 21

14.Άρης Νίκαιας + (4-13) 21

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (13/3)

Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Άρης Νίκαιας-Αιγάλεω

ΟΦΗ-Π. Φάληρο

ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός

ΑΟΚ Χανιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας

3ος όμιλος

Σε εξ αναβολής αγώνες για την 15η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών ο ΑΓΣΙ επικράτησε του 80-78 εκτός έδρας και στην παράταση τους Ικάρους Τρικάλων, ενώ ο ΣΚ Ιωάννινα νίκησε 76-57 την Αναγέννηση Καρδίτσας.

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-80

Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Aναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 12-18, 40-25, 54-43, 69-69 (κ.α.), 78-80

Ίκαροι Τρικάλων (Παπαδόπουλος): Τσιαβές 8, Φρύδας 2, Παπαχρήστος 22(1), Κατσαρές, Παρδάκας 25(6), Μπουργάνος 12(1), Σπυράκος, Αμβράζης 9.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 16(3), Γυφτάκης 19(3), Καννής 15(4), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης, Μάντζιος 15, Ψάλτου 13.

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας 76-57

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 18-8, 41-23, 58-40, 76-57

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Tσατάλας 27(2), Σπηλιόπουλος 18(3), Ξιούρας 9(1), Πάντσιος 9(1), Κωνσταντινίδης 7, Σφουγγάρης 4, Μπαρτζώκας 2, Σωτηρίου.

Aναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 5(1), Χαλιμούρας 2, Γεωργαντζάς, 18(1), Αρκούδας 5, Αντωνίου 7, Καλλιάρας 13, Οικονόμου 7.

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-80 (69-69 κ.αγ)

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΓΑΣ Μελίκης 83-51

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 77-73

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 64-62

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας 76-57

Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Γρεβενών 65-60

Ρεπό: Έσπερος Λαμιας

Η βαθμολογία

(σε 18 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (16-1) 33

2.Αίολος Γόμφων* (14-2) 30

3.Δόξα Λευκάδας (11-6) 28

4.Ίκαροι Τρικάλων* (12-4) 28

5.ΑΓΣ Ιωαννίνων*  (10-6) 26

6.Έσπερος Λαμίας * (10-6) 26

7.Νίκη Βόλου (8-9) 25

8.Πρωτέας Γρεβενών + (6-10) 22

9.Αναγέννηση Καρδίτσας (5-12) 22

10.Τιτάνες Παλαμά (4-13) 21

11. Ολυμπιακός Βόλου* (5-11) 21

12.ΣΚ Ιωάννινα + (4-12) 20

13.ΓΑΣ Μελίκης (2-15) 19

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

+Έχουν παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (19η – 13/3)

Ίκαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά

Αίολος Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Έσπερος Λαμίας-Ερμής Σχηματαρίου

Ολυμπιακός Βόλου-Ιωάννινα ΣΚ

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας

Ρεπό : Μελίκη

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

ΧΑΝΘ: Νέος προπονητής ο Καραπιπερίδης

Ο Ανδρέας Καραπιπερίδης είναι κι επίσημα ο νέος προπονητής της ΧΑΝΘ. Η ομάδα της Θεσσαλονί…