Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Ο Ερμής συνεχίζει να πετά ανεμπόδιστος

Β’ Εθνική – 3ος Όμιλος: Ο Ερμής συνεχίζει να πετά ανεμπόδιστος

Ερμής

Ο Ερμής Σχηματαρίου νίκησε μέσα στο Βόλο με 80-77 και συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του προς την Α2.

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Δόξα Λευκάδας 73-61
Έσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά 71-52
Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 87-83
Νίκη Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου 77-80
Πρωτέας Γρεβενών-ΣΚ Ιωάννινα (ΑΝΑΒΟΛΗ, 16/3)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 81-45
Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι-Δόξα Λευκάδας 73-61
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωκίδης – Μπουγλός.
Δεκάλεπτα: 15-16, 29-32, 49-42, 73-61
Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Κολότσιος, Τσιγγενόπουλος 10, Μόσιαλος 10 (1), Παππάς 11 (3), Ιωάννου 2, Μοσχόπουλος, Ψύρρας 17 (3), Δέσπος 23.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειδούδης): Μάνα, Αργυρός, Κοντούδης 13 (1), Κατωπόδης 3 (1), Βαγενάς 16 (2), Κεραμάρης 2, Λαζάρου 6 (1), Τζακόπουλος 4 (1), Μάλφας, Κουρτίδης 17 (1).

Νίκη Βόλου – Ερμής Σχηματαρίου 77-80
Διαιτητές:
 Λόρτος-Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 25-19, 41-39, 57-66, 77-80
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης 3(1), Μπουρδάνος 10 (2), Σαριμπαλίδης 7 (2), Σπανόπουλος 3(1), Ζησόπουλος 3(1), Κουτίνας 5, Λόλας 27, Μπουσκολίτης, Δελεντζές, Σιάνος, Καλλές 6, Ξενιτίδης 13.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 7(2), Ανδρέου, Δουρούκης, Ζαρμακούπης 17, Χατζηγιαννάκης, Καρακατσάνης 2, Καλημέρης 2, Μπακέας 6 (2), Βεσκούκης 23 (5), Καρακωνσταντάκης 6(1), Χαλιός, Δημητριάδης 17(1).

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 87-83
Διαιτητές:
 Μαραμής-Γεωργούλης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 29-20, 49-43, 70-57, 87-83
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Νικολής, Γκοντόπουλος 15(3), Μουρατίδης 4, Αναγνωστόπουλος 21(7), Καραμήτσος 10(1), Ιλτσόγλου 13(3), Σιμάκης 8, Παρασκευάς 16, Γουάμπα
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 3(1), Πανταζής, Γεωργατζάς 16(2), Αρκούδας 2, Χαλιμούρδας 5(1), Αργύρης 27(5), Αντωνίου 15(3), Καλλιάρας 15, Οικονόμου

Έσπερος Λαμίας – Τιτάνες Παλαμά 71-52
Διαιτητές: 
Αργυρούδης, Φραγκούλη, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 19-12,38-23,49-35,71-52
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδελης): Ρούζιος, Λάππας 6,Τσεσμετζίδης 5 (1), Διαμαντής, Ευθυμίου 1,Φύκας 8, Πάππος 22(3),Παπασπύρος 3(1), Τεπετίδης 6(2), Νέστορας 7, Παπαργυρόπουλος 11(1), Αργύρης 2
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 2, Μάνος 3(1), Καραδάμας 7, Σφακιανός 1, Ξένος 2, Μανδαλακης 19(1), Βλάχος, Αρχοντούλης 5, Κρεμμύδας, Τσούμας Στ. 13, Φαλιάκης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Μελίκη 81-45
Διαιτητές:
 Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 24-6, 42-20, 61-26, 81-45
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 12(3), Γυφτάκης 14(2), Παπαγιάννης 2, Καννής 18(2), Μπόλης, Βαγγέλης 6, Ιωαννίδης 8(2), Μάντζιος 13, Μυλώνης, Μητρόπουλος, Γεωργίτσης 1, Ψάλτου 7.
Μελίκη (Ασλανίδης-Τοπούζης): Τζιοβάρας 10(1), Κυριακού 7(2), Μόρας 2, Μωυσίδης 10(3), Καρκανιάς 2, Ρογγότης, Αμανατίδης, Αλευρίδης, Στοίτσης 5, Γατόπουλος, Εσέρπογλου 2, Ιωάννου 7(1).

Η βαθμολογία

  1. Ερμής Σχηματαρίου 15-1 31
  2. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 13-2 28
  3. Δόξα Λευκάδας 10-6 26
  4. Εσπερος Λαμίας 10-5 25
  5. Ικαροι Τρικάλων 11-2 24
  6. ΑΓΣ Ιωαννίνων 9-6 24
  7. Νίκη Βόλου 7-9 23
  8. Ολυμπιακός Βόλου 5-10 20
  9. Τιτάνες Παλαμά 4-12 20
  10. Πρωτέας Γρεβενών 5-9 19
  11. Αναγέννηση Καρδίτσας 4-11 19
  12. ΓΑΣ Μελίκης 2-14 18
  13. ΣΚ Ιωάννινα 3-11 17
    • Με βάση τα 16 παιχνίδια, Εσπερος Λαμίας, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, Πρωτέας Γρεβενών και ΣΚ Ιωάννινα δύο ενώ οι Ικαροι Τρικάλων τρία.

Η επόμενη αγωνιστική (6/3)

Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Ερμής Σχηματαρίου-Ολυμπιακός Βόλου

Ιωάννινα ΣΚ-Νίκη Βόλου

Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αναστάσης Κατσαβός
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ένωση Ιλίου: Συνεχίζει για 4η σεζόν με τον Τάκη Πανούλια

Την ανανέωση της συνεργασίας με τον προπονητή Τάκη Πανούλια ανακοίνωσε η Ένωση Ιλίου. Όπως…