Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ ΕΣΚΑ: Β’ Ανδρών – 8η αγωνιστική

ΕΣΚΑ: Β’ Ανδρών – 8η αγωνιστική

Εθνική Νέων

Το πρωτάθλημα της Β’ ανδρών της ΕΣΚΑ συνεχίστηκε με την κατάσταση να παραμένει αμετάβλητη στη βαθμολογία και τέσσερις ομάδες να παραμένουν αήττητες.

Στον πρώτο όμιλο ο Χολαργός έφτασε στο 7/7 επικρατώντας εύκολα στο «Αντ.Τρίτσης» του Άρη Πετρούπολης με 93-78. Νίκη και για τον Κούρο Αναβύσσου στο τοπικό ντέρμπι με το Λαγονήσι με 87-70.

Η Άμιλλα Περιστερίου πέρασε και από τα Βριλήσσια φτάνοντας και αυτή στο 7-0, ενώ σε απόσταση βολής παραμένει το «Οίον» που κέρδισε δια περιπάτου στον Άγιο Στέφανο, τον Μελά Άγιο Ελευθέριο.

Πανελλήνιος και Ολυμπιάδα Πετρούπολης συνεχίζουν επίσης χωρίς ήττα, με τους «Ολυμπιονίκες» να επικρατούν στη Κυψέλη των Θρακομακεδόνων με 63-55.

Τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 93-78
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 70-87
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 69-51
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ- ΣΚ ΑΝΟΙΞΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 62-66

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 93-78
Διαιτητές: Λαζόγκα, Ευσταθιάδης
Δεκάλεπτα: 17-13, 30-43, 56-62, 93-78
Χολαργός (Λινοξυλάκης, Μασουρας): Μπάρμπας 10 , Τσουβελεκάκης 7, Ανδρικόπουλος  10 (2), Ραπτίδης  , Αντωνόπουλος 17 (3), Κομποδιέτας 19 (2) , Λιμαντζάκης 24 (3) , Δευτερέβος  4,Συμεωνίδης ,  Τετζεράκης 2
Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Βεντουράκης 11 (2), Ελευθερίου , Κουτσούκης , Σταύρος 5, Σερεπίσος 24 (2), Χασουλίδης 5, Τασούλας 20, Χαϊδεμένος  13, Τραχιλης

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 70-87
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Ντσούνος
Δεκάλεπτα: 17-27, 38-50, 55-68, 70-87
Προμηθέας (Αβραμίδης): Παπαδημητρίου 11 (1), Παπαδόπουλος 3 (1), Αδάμος , Ζήκας 3, Λαουρδέκης  27 (3), Γαλάνης 6 (2), Βελιου, Λοϊζος , Θεοδωρόπουλος 7,  Μουτεβελής 3 (1) , Λουμάκης, Δερμανης 4
Τούφα (Σπηλιωτόπουλος): Χαμηλος 14 , Φλώρος , Καζαντζιαν 3 (1) , Σιαλάτης 3 , Βακρινός 2 , Κουγιανος  21 (1), Κατσουλάρης 1 , Γιαννουλάκος 12 , Παπαιωάννου  12 (2), Διαμαντης  3, Εμιρης 16 (4)

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 69-51
Διαιτητές: Περδετζόγλου,Τσαχιρίδη
Δεκάλεπτα: 27-13, 43-28, 60-36, 69-51
Χαραυγιακός (Αμπατζής, Κωστελέτος): Κώνστας 18 (2)  , Χαλκίτης 9 (1) , Γκινάι, Κωστελέτος Ι. 11, Αργυρίδης 5 , Κωστελέτος Γ. 2, Παριανός 3 (1), Τσοπουρίδης  3 (1), Αυλογητός 3 (1), Δράκο 7 (1) , Μουσετης 8
Τυφών ( Γεωργογαλας): Παπαδόπουλος 2, Δημολικας, Τσουπάκης  , Πετριανίδης  13 (1), Λαμπρόπουλος 10, Μπιτσικας 4 (1) , Λυμπέρης 3 (1) , Χανιώτης 19 (2) , Δρες , Σπανόπουλος, Γεωργίου

ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 62-66
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Μπον
Δεκάλεπτα: 10-14, 29-29, 52-48, 62-66
Λαγονήσι (Χρηστίδης): Μπουραζάνης 2, Τσαφιλκος  , Κοντος 4 , Νικολάου 10 (2) , Καλιαμπάκος, Δαγτζης 27 (4) ,Μανωλας 6 , Τσακναρίδης 1, Πετρακάκης 12
Κούρος ( Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Σπυρίδης Σ. 1, Παξινός  17 (4), Εμμανουηλίδης 16 (1) , Σπυρίδης Ν., Διαμαντής 18 (2) , Αδαμης  , Σαρημπαλης 8 (2) , Κατρανης , Ρουκας 4 , Τσαμάλης 2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 54-61
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 92-59
ΑΟ ΚΑΡΕΑ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 62-67
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 67-70
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ- Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 81-54

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 54-61
Διαιτητές: Ζιώγας, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 12-9, 14-33, 38-42, 54-61
Βριλησσιακός ( Μακρυδάκης, Ράπτης): Καραμποϊκης  , Ντόκος, Σπαρταλης 4, Νικολλι 5 (1),Νικολόπουλος, Κυράκης 23 (2) , Τσοπης, Σεγγούνας 3 (1) , Μακρυδάκης 15 (4) , Κωσταρης 2,  Ντιντιλας 2
Άμιλλα (Μακρής, Σεϊζης): Δημητρακούλης 6 , Βλασερος 12 , Αναγνωστόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 8 , Τσιρόπουλος 2, Φίλιος 3,  Μαυροειδάκος 10, Βασιλόπουλος 2, Σπηλιώτης  9 (2),Μαλλιος,  Παπαδημητρίου, Παριανόπουλος 6 (2)

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 92-59
Θεμιστοκλής (Δαμιανίδης): Καραχρήστος, Ιγγλέζος  12 (3) , Θάνος 8 , Αρτσανος  5 (1), Κουτσουβας 8 (1) , Χριστοφάκης , Χυτας 13 (3) , Ναυπλιώτης 8, Μαυρίδης, Παπαϊωάννου 14 (1) , Πλούμης 15 ,Γονιδάκης  9 (1)
Δόξα Βύρωνος (Τριανταφύλλου): Καζιανης 4, Μαμαλάκης 7 (1),  Ζηνέλης 9 (1) , Ζευγώλης 13 (3) , Βιτωράτος  3 (1),  Μπιτζιλης ,Νικολάι,  Ροπη ,Μπρενίστας, Ρούτσιας 2, Σκορδας  21 (1)

ΑΟ ΚΑΡΕΑ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 62-67
Διαιτητές: Κούλης, Τερζής
Δεκάλεπτα: 13-14, 27-33, 41-46, 62-67
Καρέας (Σούφλας, Πλούμης): Γκότσης 9 (1) , Κοκοτσάκης Α. 14 (2), Καραγκούνης  , Δημητρόπουλος 8 (2) , Γιαννόπουλος, Ταμπάκης 11 , Καντελης 2 , Μποτσας 6 , Κοκοτσάκης Σ. 3 (1), Ντουμάνης 9 , Θεοφανάκης
Παλατιανή (Μπαρδας, Μεσσας): Μπέκιος 3 , Ηλιάδης  7, Αντωνόπουλος 7 (2),  Σκαλωμένος 16,  Κατριβάνος , Πετρόπουλος 7 (1), Τριαντογιάννης 9, Καρυάτης 3 (1) , Παπαγγελάκης 12 (1)  , Κωτσόπουλος  3

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 67-70
Διαιτητές: Αποστολάκης, Φυτίλης
Δεκάλεπτα: 21-10, 42-34, 49-51, 67-70
Υπεροχή Εξαρχείων (Ραρης): Στασινόπουλος 2, Καλασούντας 2 , Μπρεγκασι, Ζαπανίδης,  Μιχαηλίδης 21 (4) , Ναξάκης  2 , Στεργιόπουλος, Αρβανίτης  3 (1) ,  Γλυκας 1, Αγορόπουλος  19, Μυλωνάς  17 (5)
Λυκόβρυση (Δημητρακέλλος, Λαλούδας): Πρίφτι 10 (1) , Θωμόπουλος, Πάτσιος 3 (1), Στάθης 2 , Μαντάς Α. 2, Γαλατίδης  3 (1) , Μαντάς Δ. 11 (2), Μπαιλας  25 (4) , Μοσχοβιτς 2, Ασημένιος  10, Τατάκης 2,  Δελατόλας

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ- Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 81-54
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Ανανίδου
Δεκάλεπτα: 31-12, 44-35, 59-49, 81-54
Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Ψυχογιός): Κύρου Σ. 5, Κύρου Γ. 4, Μποζ 10 (1), Γερμανός , Βασιλείου , Καραβας, Σωτήρος  2 ,Πιστευος, Δρακάκης  8, Ψυχογιός 3 (1), Κωτίδης 12 (2) , Κακολύρης 12 (2)  , Παπαντωνάκος  25 (3)
Αγ. Ελευθέριος (Βένιος, Πετρέλης):  Σπυράκος ,Κορρές 3 (1) , Σκρέμπος 6, Ζαχαριουδάκης,  Σπυρλιδάκης 5 ,Σπυράκος 3, Πέτρου 6 (2) ,Χρυσοσπάθης 4,  Σπανίδης  17, Ντόκος 4 (1), Πρέκας 6 (2)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 74-59
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 63-53
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 63-55
ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 73-70

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 74-59
Διαιτητές: Ραχιώτης, Τσολη
Δεκάλεπτα: 26-20, 38-29, 50-44, 74-59
Ολυμπιάδα Πετρούπολης (Αντωνάτος – Αχτίπης): Σκότης 2, Ζάρρας 6 (2), Ροδόπουλος 13 (1), Καραγρηγοριου 4, Χρονόπουλος 16 (3), Κυριαζής, Λέσι 3 (1), Μπατιστακης 13, Μπιλής 3 (1), Φαρουπος, Τσάκος 13 (3), Καποθανασης 1.
Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσαρης- Παπαδόπουλος): Βολάνης, Ευγενίου 8 ,Καγιάντζας 14 (2), Κοκοτσακης, Κανελλόπουλος, Βελισσάρης, Γεωργιοπουλος, Δαβουλαρης 15 (2), Παπακωνσταντινοπουλος, Ρουκουνακης 11 , Καραγεώργης, Πάνου 11.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 63-53
Διαιτητές: Σάλτας, Σουλτάνης
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-32, 54-42, 63-53
ΌΦΗ Ηρακλείου (Τάσιος, Παπαγιαννακόπουλος): Βουτσάς 4, Βουρτζούμης 2 , Ξενόπουλος 11, Παπαδόπουλος 6 (1) , Γεωργακόπουλος 8 , Νικολαϊδης 4, Καλέντζης , Κουρής 16 , Τρουπης 4, Βερβιτας  8, Κρητικός
Αχαρνής ( Σουρμελής): Θέος , Κακουλίδης , Πανης 4, Καρτέρης  , Ρεπούσκος 14 (3) , Κακουλίδης 8 (2) , Καρτανος 10 (1), Εμπιογλου 1 , Μπούκης, Σταθιάς, Φέσκος , Αντωνόπουλος  16 (3)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ-ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 63-55
Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 14-10, 28-24, 50-44, 63-55
Πανελλήνιος (Λημναίος, Καπετανάκης): Ναντι , Καπινιάρης 7 (1) , Κουρτης 13 (2), Λεκκας  , Παπανίκος 2 , Τσακαλάκης , Αρμπελιάς , Αθανασόπουλος 7 (1), Κατιακος 20 , Κουμουνδούρος  9 (1), Κορρές  5
Θρακομακεδόνες (Τασιόπουλος, Νικητόπουλος): Αρσενίδης 2  , Καραθανασόπουλος Αθ. 9 (1) ,  Φλούδας 12 (1), Καλιαρας  4 (1), Φαναριώτης ,Σαλτουρίδης 2, Ζήσης 10 , Κερατσας  4, Ανδρουλάκης 6, Καραθανασόπουλος Αλ. 6, Βαρελας

ΑΟ ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 73-70
Διαιτητές: Τσαούση, Πολάτογλου
Δεκάλεπτα: 1-16, 21-21, 18-20, 24-13
Ζευς Ερυθρού (Δουνδουλάκης, Περάκης): Γεωργόπουλος Μ. 1, Καραδήμας  4, Σπανίδης 6 (1), Γεωργόπουλος Β. , Καραμπάτσος 6 , Καρράς ,Κίτσος-Καλυβιανάκης 22, Μάρκος 2, Κουτάντος 25 , Λέγκας 5 (1) , Κοντος 2
Κουκουβάουνες (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Χασαπόπουλος 3 (1), Καρακώστας 33 (4), Παπαθανασίου 14 (2), Αγγελόπουλος 3, Μπούα, Ασπραδάκης, Ευαγγελιάδης 15 (1), Κούτρας 2

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Υπεροχή Εξαρχείων: Αθλητής ΑΜΕΑ ευστόχησε για πρώτη φορά σε τρίποντο (vid)

Ο Βασίλης Χωριανόπουλος στον αγώνα της Υπεροχής Εξαρχείων με τον ΑΟ Λαγονησίου έγραψε ιστο…