Κεντρική Uncategorized ΕΣΚΑ: Α’ γυναικών – 10η αγωνιστική

ΕΣΚΑ: Α’ γυναικών – 10η αγωνιστική

ΕΣΚΑ

Δύσκολο έργο είχε η πρωτοπόρος Άμιλλα στη 10η αγωνιστική της Α’ γυναικών για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ. Παρόλα αυτά πήρε τη νίκη επί του Ιωνικού με 50-48.

Αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 48-50
Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 41-58
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ- ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 39-52
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 101-28

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 48-50
Διαιτητές: Θεονάς, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 15-12, 27-21, 35-37, 48-50
Ιωνικός (Σκαλωμένος, Κουκης): Σερέπα 5 (1), Μάρκου 2 , Καραγιάννη 4, Λέρη Ο. 7, Ψωμά 10, Κορμπου 4, Λέρη Κ. 14 (1), Τζιώλου , Τσιακμα, Καμαράδου 2
Άμιλλα (Γουναρά, Τουρκαμπη): Παπακώστα, Κονταλη 16 (3) , Αζμανίδου 4, Μουκα 4 , Λυκούδη 2, Αμίτση 4 (1), Μαγκαφά 4, Νιξινα 14 , Ζιώγα 2

Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 41-58
Διαιτητές: Ιασωνίδης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 9-11, 24-26, 34-41, 41-58
Αγ. Ελευθέριος ( Ματζάκος): Κατσιώτη 1 , Λάσκαρη 8 (2) , Σιγαλου 2, Αρώνη , Παπαδοπούλου, Χαραλαμπάκη 4 , Μονεμβάσιου 18 (1) ,Χαρουνι 8 (1), Κοτρώτσιου ,
Παγκράτι ( Αντωνόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 9 (1), Γεωργουσοπούλου , Βροχίδου Π. 7 (1), Βροχίδου Σ. 4 (1), Καραμπεσίνη, Κυρίτση 2, Καβακίδου 4 , Χαρίση 12 (2), Μακρυνίκα 8 , Καραβασίλη 12

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝΗΣ- ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 39-52
Διαιτητές: Τσουράπας, Οικονόμου
Δεκάλεπτα: 6-10, 16-22, 26-35, 39-52
Θριαμβος(Σοιλεμετζιδης-Ζαχαροπούλου): Ζερβα 18, Χασαπίδου 6, Καραγκούνη 8, Καναβάρου 5(1), Χασαπίδου, Λεμπέση, Μπαρμπανη 2, Τακίδη, Χισαι, Χαλκιά, Σωτηρίου, Κατσαντούρα
ΑΕΝΚ (Κατρά, Μαύρου): Αχμετ Οζλ, Τσερου, Μολφετα 2, Τζίμη 5(1), Σικιαρίδη 4, Γαλλου 10(1), Γλυνου 3(1), Πετρίδου , Πολίτη 9, Ανεζυρη 7, Αχμετ Οζγ 8, Λιγκρη 4

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 101-28
Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Δόβας
Δεκάλεπτα: 36-7, 60-15, 82-21, 101-28
Προμηθέας ( Σκαρογιάννη, Ζήκας): Κασίμη , Κοντοέ 11 (1) , Πέτρου 8, Κυριακέα 1, Βαγδαλτή 27 (2), Κατσαρέλια 8, Κυρίδη 11 (3) , Μπεζαϊτη 16 (3), Νικολέτου 5 , Τόγκα 4, Θεμιστοκλέους 10
Άρης Πετρούπολης (Μέτος): Μπαμπαλίκη, Τόσι , Κλειδέρη 11 , Σισμανίδου 6 , Κουτσούκη , Γρυπάρη 5, Μπόκα, Καρτσωνάκη 2 , Κινα 2 , Ταραμα 2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ 81-37
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 16-54
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 77-51
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 65-47

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ 81-37
Διαιτητές: Ψύχας, Πολάτογλου
Δεκάλεπτα: 28-11, 41-14, 66-22, 81-37
‘Αρης Χολαργού (Βερροιόπουλος, Αξαρλής): Χαλικοπούλου 9 (1), Παπαδρόσου 17 (1), Καβάσιλα 3 (1) , Βαφειάδη 15 (3) , Μπετκα 14, Καραμιχαλάκη, Νιννη 8 (2), Κανιαδάκη 2, Ζουρτσανου 4 , Καντελη , Τσότρα 6, Αποστόλου 3 (1)
Αγ. Θωμάς (Μέξης): Μουρα 15 (1), Νίκου 3 (1), Κουτσιαύτη 4, Φελεκη, Μπερμπεράι, Καρατζαννου 3 (1) , Μπριτζιανγα 10, Τίγκα , Νικολοπούλου 2

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ- ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 16-54
Διαιτητές: Ορφανός, Καράπαπας
Δεκάλεπτα: 6-14, 8-32, 13-42, 16-54
Ν.Ιωνία (Βάννου, Γάκης): Ανδρεοπούλου, Πέππα 3, Σακελλαρίδου 3 , Κυρίδη, Καραχάλιου , Σκρέμπου 5 (1), Γαλανη, Αγαλιώτη 2, Ζανικα 3 (1)
Τούφα (Παπαδέλος): Κασδαγλή 6 , Καραβέλη 11 (2), Δορδοκίδη 6, Αναγνώστου 3, Χειλάκη , Καββαδά 3 (1), Πανοπούλου 3, Καμπούρη 2, Σελούλη 7, Νομικού 2, Ρουσουνέλου 9 , Τσουλούφη 2

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 77-51
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Μαρίνος
Δεκάλεπτα 19-18 ,42-26 , 59-36 ,77-51
Κρόνος Γέρακα (Κόμης, Γεωργακόπουλος): Χατζηνικολή 10 (2) , Σκαμαντζούρα 7 , Λαντζανάκη 2 , Πανδή, Γαλάνη 2, Παπαντώνη 8 , Αγιάσογλου 2 , Τζιοβαρα 20, Κασιμάτη 3, Σπυρίδωνος 8, Μυριούνη 7, Φλωράτου 8
Μαραθώνας (Λεμποτέσης, Δενδρολιβανά): Χρυσινα Α. 11 , Χρυσινα Ε. 21 (4), Ρούση 2, Λαγού 2, Δόριζα, Δαιναβα, Στανι 13, Φιλιππάκη, Γεωργίου 2

ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ- ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 65-47
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μακρής
Δεκάλεπτα: 21-11, 36-25, 55-34, 65-47

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Uncategorized

Δειτε επισης

Μίνα Αρναούτη: «Γι’ αυτό μπήκα στο αυτοκίνητο με τον Παντελίδη»

Δηλώσεις σχετικά με την περίπτωση του Παντελή Παντελίδη παραχώρησε σε συνέντευξή της η Μίν…