Κεντρική NBA Γιώργος Καλαϊτζάκης: Super ντεμπούτο στην G-League [vid]

Γιώργος Καλαϊτζάκης: Super ντεμπούτο στην G-League [vid]

Γιώργος Καλαϊτζάκης

Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης έκανε το ντεμπούτο του στην G-League με την θυγατρική ομάδα των Μπακς, τους Γουισκόνσιν Χερντ, έχοντας 15 πόντους και 8 ριμπαουντ, αλλά και 2 καθοριστικές βολές στο τέλος στην νίκη με 111-108 επί των Μαντ Αντς.

Ο διεθνής γκαρντ ήταν εκ των κορυφαίων της ομάδας του, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 15 πόντους με 5/11 σουτ (2/5 τρίποντα), 3/4 βολές, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 1 λάθος σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Ήταν μάλιστα αυτός που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ με 2/2 βολές στο τέλος, αλλά και αυτός που μάρκαρε τον Μπένι Μπόατραϊτ στην τελευταία φάση, όταν ο σέντερ των Μαντ Αντς αστόχησε σε τρίποντο που θα μπορούσε να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Elite league: Τα αποτελέσματα των Play off/ Play out

Στο Final Four της Elite League πέρασε ο Ερμής Σχηματαρίου. Ο Ερμής Σχηματαρίου επικράτησε…