Κεντρική Β' Εθνική Β΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 3ου Ομίλου

Β΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 3ου Ομίλου

Ο Αίολος Τρικάλων Γόμφοι πανηγύρισε μεγάλη νίκη, καθώς επικράτησε με 63-59 του Ερμή Σχηματαρίου. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο μεγαλύτερο μέρος του, με τους γηπεδούχους τελικά να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου, καθώς πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 78-73. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του και ο Έσπερος Καλλιθέας, που κέρδισε τα Ιωάννινα με 67-63.

Με τέσσερις πόντους διαφορά επικράτησε και ο ΑΓΣΙ, που νίκησε τους Τιτάνες Παλαμά με 72-68. Το μοναδικό διπλό της αγωνιστικής πανηγύρισε η Δόξα Λευκάδας, η οποία συνέτριψε τη Μελίκη με 81-51.

Τα αποτελέσματα:

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-58
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου 63-59
Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα 67-63
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 78-73
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 72-68
ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας 51-81
Ρεπό : Πρωτέας Γρεβενών

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ίκαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-58

Διαιτητές: Δολγύρας-Δημάδης-Γιαννούλης
Δεκάλεπτα: 20-13, 50-25, 69-35, 85-58

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Αμβράζης 18(2), Μπουργανός 31(7), Παρδακάς 7, Παπαχρήστος 11(1), Κατσαρές 5(1), Τσιαβές 3(1), Σπυράκος 3, Κοϊτσάνος 7.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Κακκαβάς 2, Ψυχογιός 2, Πανταζής 2, Παπαστολόπουλος 2, Κρεμμύδας 16, Αργύρης 8(1), Καλλιάρας 14, Σαββόγλου, Τσέλιος, Οικονόμου 12.

Αιόλος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου 63-59

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λουλουδιάδης-Πράττος
Δεκάλεπτα: 30-28, 63-59

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος 10 (3), Τσιγγενόπουλος 4, Ιωάννου 7, Χατζής, Ψύρρας 18 (2), Θέος 14 (2), Δέσπος 10.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 14 (3), Δουρούκης 11 (2), Ζαρμακούκης 10, Μπότσης, Καλημέρης 11, Μπατσάς 2, Καρακωσταντίνου, Χάλιος, Δημητριάδης 11 (3)

Έσπερος Λαμίας-Ιωάννινα ΣΚ 67-63
Διαιτητές: Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ.-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 15-23, 31-32, 67-63
Έσπερος (Σοφογιάννης,Τσουκαλαδελης): Τσεσμετζιδης 3(1), Στεφάνου 9 (3), Ευθυμίου 5, Φύκας 12, Παππος 8(1), Τεπετίδης 19 (4), Παπαργυρόπουλος 10, Μπακόλιας 1, Νέστορας, Ρίκος, Μαγγελάκης, Παπασπύρος
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος, Χαντελης): Ρούσσος 7(1), Μουρατιδης 7 (1), Τσαταλας 16 (1), Ξιούρας 2, Σταμίρης 18, Σπηλιόπουλος 13(2), Βρασταμηνός, Μαγλαράς, Χαντζάρας.

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου 78-73
Διαιτητές: 
Γερακίνης-Καρακώστας-Παζώλης
Δεκάλεπτα: 21-21, 43-40, 58-48, 78-73
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Ροδολάκης, Γκοντόπουλος 20(5), Ιλτσογλου 19(3), Αναγνωστόπουλος 12(4), Ευαγγελινός , Σταθούρος 2, Σιμάκης 19(2), Παρασκευάς 6, Γιαννίκος, Νικολής Γ.
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νίκολης Χρ., Βερτζάγιας 8, Σπανόπουλος, Ζησόπουλος 5(1), Κουτίνας 24(3), Λόλας 18, Μπουσκολίτης, Δελεντζές, Ξενιτίδης 9(3), Καλλές 6, Σαριμπαλίδης 3(1).

ΑΓΣ ΙωαννίνωνΤιτάνες Παλαμά 7268
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Παπαγερίδης-Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 15-13, 39-30, 52-42, 72-68
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 16, Γυφτάκης 12, Μπαζάκας 10, Κάννης 7(1), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης, Μάντζιος 21, Αντωνίου, Παππάς, Μητρόπουλος, Ψάλτου 4.
Τιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Τσούμας Γ. 4, Μάνος, Καραδήμας 18(1), Ξένος, Σφακιανός 8(2) Τσούμας 8, Ξένος, Μανδαλάκης 27(2), Μούμογλου 3, Αρχοντούλης, Βλάχος.

Μελίκη-Δόξα Λευκάδας 51-81
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 7-22, 27, 35, 43-51, 51-81
Διαιτητές: Χατζημπαλιδης Κολοκυθάς Αναστασιαδης
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Μπαρζού Γ., Μωϋσίδης 13(3), Ματράκας, Ντόβας 2, Εσερπόγλου 3(1), Τζιοβάρας 7 (1), Μανούσος 15, Ρογγότης, Κυριακού 9(2), Αμανατίδης 2, Αλευρίδης.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Άργυρος, Κοντούδης 15, Κατωπόδης 2, Βαγενάς 19, Καφφές 2, Μάλφας, Τζακόπουλος 16(2), Κουρτίδης 27(3), Καραγιαννίδης, Λαζάρου

Βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου  (6-1) 13

2. Ικαροι Τρικάλων   (6-0)  12

3. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (5-1)  11

4. Νίκη Βόλου   (4-3)  11

5. Δόξα Λευκάδας    (4-3) 11

6. Εσπερος Λαμίας   (4-2)  10

7. ΣΚ Ιωάννινα   (3-4) 10

8. Τιτάνες Παλαμά   (2-5) 9

9. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-5)  9

10. Ολυμπιακός Βόλου   (2-4)  8

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων    (2-4)  8

12. Πρωτέας Γρεβενών   (2-4)  8

13. ΓΑΣ Μελίκης   (0-6)   6

* Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 5/12)

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Ίκαροι Τρικάλων: Επέστρεψε ο Φρύδας

Οι Ίκαροι Τρικάλων ενισχύθηκαν για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος στη Β’ Εθνική, καθώ…