Κεντρική Basket League Προμηθέας Πατρών ΑΕΚ-Προμηθέας: Αποβλήθηκε ο Αγραβάνης, έξαλλος ο Γιατράς

ΑΕΚ-Προμηθέας: Αποβλήθηκε ο Αγραβάνης, έξαλλος ο Γιατράς

agravanis promitheas aek

Των υπηρεσιών του Δημήτρη Αγραβάνη θα στερηθεί για παραπάνω  από ένα ημίχρονο ο Προμηθέας, καθώς ο παίκτης των Πατρινών αποβλήθηκε από τους διαιτητές του αγώνα με την ΑΕΚ. Ο Αγραβάνης περίπου τριάμισι λεπτά πριν το τέλος του πρώτο μέρους και με το σκορ στο 30-25 διαμαρτυρήθηκε έντονα στους διαιτητές και δέχθηκε τεχνική ποινή.

Στην συνέχεια συνέχισε να διαμαρτύρεται με αποτέλεσμα να δεχθεί και δεύτερη στην ίδια φάση και να κατευθυνθεί στα αποδυτήρια χωρίς να μπορεί να συνεχίσει να αγωνίζεται. Ο Αγραβάνης μέχρι εκείνο το σημείο είχε προλάβει να πετύχει  9 πόντους με 4/5 δίποντα, 1/2 βολές και 1 ριμπάουντ σε 11 λεπτά συμμετοχής, ενώ η συγκεκριμένη εξέλιξη έκανε έξαλλο τον Μάκη Γιατρά.

Περισσότερα σε Προμηθέας Πατρών

Ολυμπιακός: Παθιασμένη καλημέρα

Ο Ολυμπιακός είπε καλημέρα με ένα βίντεο γεμάτο πάθος από το ματς με την Παρτιζάν. Ο Ολυμπ…