Κεντρική Διεθνή Βίρτους – Αρμάνι 68-73: Διπλό για το Μιλάνο στο ντεμπούτο Μπελινέλι

Βίρτους – Αρμάνι 68-73: Διπλό για το Μιλάνο στο ντεμπούτο Μπελινέλι

EqQg

Με ήττα συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Μάρκο Μπελινέλι με την Βίρτους Μπολόνια, αφού η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς έχασε με 73-68 εντός έδρας από την Αρμάνι Μιλάνο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 8 πόντους στο φινάλε του ημιχρόνου, με την Βίρτους να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στην τρίτη περίοδο (58-58), αλλά να λυγίζει στο φινάλε.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Πάντερ με 18 πόντους, με τους Σιλντς και ΛεΝτέι να ακολουθούν με 16 πόντους έκαστος. Για τους γηπεδούχους στους 9 πόντους έμεινε ο Μπελινέλι, με τον Τεόντοσιτς να είναι πρώτος σκόρερ με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 38-46, 58-58, 68-73