Κεντρική Basket League Παναθηναϊκός Βόβορας: “Με 19 λάθη δεν κερδίζεις εκτός έδρας”

Βόβορας: “Με 19 λάθη δεν κερδίζεις εκτός έδρας”

giorgos vovoras panathinaikos

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε ούτε σήμερα να πάρει την τρίτη του νίκη στην φετινή ευρωλίγκα, γνωρίζοντας την ήττα από την Βαλένθια στην Ισπανία με 95-83. Ο Γιώργος Βόβορας στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, εστίασε στα πολλά λάθη του “τριφυλλιού” αλλά και στον ρυθμό που βρήκαν οι Ισπανοί στην τέταρτη περίοδο.

Αναλυτικά:

«Ξέραμε από την αρχή ότι έπρεπε να ελέγξουμε τον ρυθμό του αγώνα κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα στην επίθεση με σπουδαίο ταλέντο που μπορεί να σκοράρει από κοντά και μακριά. Το να ελέγξουμε τα λάθη μας ήταν το πιο αδύναμο σημείο μας, κάναμε 19 λάθη. Είναι πολύ δύσκολο να κερδίσεις ένα εκτός έδρας παιχνίδι έτσι.

Στα πρώτα 30 λεπτά ήταν κλειστό παιχνίδι. Είχαμε ευκαιρία να κερδίσουμε. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Βαλένθια σκόραρε πολλά τρίποντα , είχε καλές επιλογές στην επίθεση, βρήκε ρυθμό και ήταν δύσκολο για εμάς να επιστρέψουμε».

Περισσότερα σε Παναθηναϊκός

Παπαπέτρου: «Η σειρά ξεκινάει τώρα»

Νίκη στο Βελιγράδι, ήταν το σύνθημα από τον Ιωάννη Παπαπέτρου. Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη…