Κεντρική Διεθνή Δύο στα δύο για την Μπάγερν με “όργια” Τσίπσερ!

Δύο στα δύο για την Μπάγερν με “όργια” Τσίπσερ!

Κανένα πρόβλημα δεν είχε στην Φρανκφούρτη η Μπάγερν Μονάχου, αφού με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο έκαμψε σχετικά εύκολα την αντίσταση των Φράπορτ Σκαϊλάινερς, επικρατώντας με 75-52, κάνοντας το δύο στα δύο στην γερμανική λίγκα.

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι μπήκε αρκετά χαλαρά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο μέρος (34-28). Ωστόσο, στην επανάληψη ανέβασε στροφές και με πρωταγωνιστή τον Πάου Τσίπσερ έφτασε σε μια εύκολη – τελικά – νίκη.

Ο Τσίπσερ πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 24 πόντους, με 4/8 τρίποντα και 7 ριμπάουντ, ενώ για τους γηπεδούχους μοναδικός διψήφιος ήταν ο Γκούντμουντσον με 11π.

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 34-28, 46-54, 52-75

Τα καλύτερα καρφώματα του Νοεμβρίου στο EuroCup (vid)

Πλούσιο θέαμα πρόσφεραν γι ακόμη μία φορά οι παίκτες του Eurocup. Η διοργανώτρια αρχή συγκ…