Κεντρική Β' Εθνική Β’Εθνική: Τα αποτελέσματα του τέταρτου ομίλου

Β’Εθνική: Τα αποτελέσματα του τέταρτου ομίλου

Αήττητος παρέμεινε ο Αίαντας Ευόσμου στο φετινό πρωτάθλήμα. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν και της Αρετσού με 80-71 και έκαναν το 2/2. Τη δεύτερη τους νίκη πανηγύρισε και η Γέφυρα, που επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του Μακεδονικού με 74-60.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Ευκαρπία, που νίκησε τον Ερμή Λαγκαδά με 86-74. Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε η ΧΑΝΘ, η οποία νίκησε με 86-72 των Ίκαρων Σερρών και πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα.

Εύκολο έργο είχε ο Λεύκιππος Ξάνθης στην έδρα του Πολύγυρου, καθώς νίκησε με 63-45. Με το διπλό έφυγε από την έδρα του ΚΑΟΧ ο Πανσερραϊκός (65-60).

Β’ Εθνική (4ος όμιλος)
2η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Πανσερραϊκός 60-65
Αίας Ευόσμου-Αρετσού 80-71
Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης 45-63
Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά 86-74
Μακεδονικός-Γέφυρα 60-74
Ίκαροι Σερρών-ΧΑΝΘ 72-86

Ρεπό : ΓΑΣ Κομοτηνής

ΚΑΟΧ – ΠΑΝΕΣΕΡΑΙΚΟΣ 60-6
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Κουκουλεκίδης-Καντερές
Δεκάλεπτα: 17-13, 28-30, 43-48, 60-65
KAOX (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Bαζούκης, Bρασταμηνός, Kαραγιάννης, Φιλοξενίδης 9(1), Δήμου 2, Τύπος 2, Kόνσουλας 18, Kωνσταντίνου 5, Δεληγεώργης 24(4)
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Ντίνος 10(1), Γεωργιανός 9(1), Πουλιανίτης 4(1), Δημητρακάς 2, Φώτογλου 4, Κουτσοκώστας 5, Φλιάτης 18, Κακιούζης 13

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 80-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γραικός-Αναστασιάδης Βας.
Δεκάλεπτα: 24-15, 42-29, 66-62, 80-71
Αίας Ευόσμου (Zαφειρούδης): Mήνου, Σεκαδάκης 3, Mπρουκς 3, Λαζαρίδης 5(1), Γαλανίδης 22(4), Περιστεράκης 4, Iατρίδης 2, Aναστασόπουλος 7, Κότσανος 13, Zώτος 17(2)
Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 23(5), Mητρόπουλος 6(2), Bούκα, Kολοκοτρώνης 9(3), Φλετούρης, Γουναρόπουλος 6, Φουρκιώτης, Θεοδοσιάδης 16(4), Παπαριζούλης, Xατζηβούρκογλου, Παπανικολάου 1, Kαραδήμας 10

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 45-63
Διαιτητές: Θεοδώρου-Πράττος-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 12-18, 25-37, 37-47, 45-63
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζιδης 2, Παπαθανασίου, Βαλλιος 3(1), Κατιρτζιδης, Μυθιλλου 2, Ουλουσιδης 5(1), Αλεξιάδης 18(2), Καραγιαννακης 5(1), Πιπιλιάρης 4, Παντόπουλος 6, Τσοπουρίδης.
Λεύκιππος Ξάνθης (Bαχαρίδης): Στύλας 3(1), Tσιαβές 9, Σαββίδης, Mακαρατζής, Mαραβέγιας 6(2), Παλλάκης 12, Σταμπουλής 2, Xρήστου 17(1), Zαμπάκης 2, Βοιβατόπουλος 12(1), Σχοινάκης, Παγανάς

ΕΥΚΑΠΡΙΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 86-74
Διαιτητές: Μπακάλης-Σιταρίδης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-16, 41-31, 69-51, 86-74
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 5, Μαχαιριανάκης 2, Χολέβας 10(1), Σιώπης 10(2), Βογιατζής 5, Φόρογλου 5(1), Γκαβέζος 21(1), Κυφωνίδης 5(1), Βαρίτης 17(3), Ψευτογκάς, Κρίτσικας 5(1), Χαρτόπουλος 2.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Γαϊτάνος, Καμπερης 10(2), Βλάχος 7(1), Ελευθεριάδης 6(1), Πεχλιβανίδης 12(3), Αβοκάτος, Καραθανάσης 3(1), Γκελιος 8 (1), Παπαδόπουλος 8(1), Φυλάκης 4, Ταουσάνης 16

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΕΦΥΡΑ 60-74
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 20-21, 37-42, 52-62, 60-74
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης 5, Χατζηκυριακίδης 8, Βαρδής 2, Τσαούσης, Αζίζης 16(1), Παλιαχάνης, Πλιούκας 2, Δασκαλόπουλος, Φλιάτης 4, Ζαχαρής, Τσιώγκας 9, Πρωτούλης 14(2)
Κ.Σ. Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 11(3), Μπέγος 5(1), Μπρόζος 19(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 8(2), Σαχμπατιάν, Βάννης, Βουρτζούμης 3(1), Κυριλής , Μπένας 14(1), Καλογιαννίδης 14, Σαμανδαράς

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΧΑΝΘ 72-86
Διαιτητές: Ντόγκας-Μελανίδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 15-20, 34-46, 59-72, 72-86
Ίκαροι Σερρών (Πέρκος): Νικολόπουλος 15(4), Φραγκούλης 6, Σιδερίδης 4, Μπίλλιος, Δαλαγκόζης 3(1), Χατζόπουλος, Μανούσος 19, Γκούτζιας, Θεοδωράκος 21(5), Παρχαρίδης, Δημάδης 4.
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς – Κοκκινόπουλος): Βλάσιος 23(3), Μαργαριτόπουλος, Απαζίδης 13(1), Μαρκόπουλος 7(1), Αλτίνης 8(2), Ιωαννίδης 2, Συμεωνίδης 11, Χαβαλές, Μερμίγκης, Κουτουξίδης 18(1), Τσιριλάκης 4, Ντίαθ.

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

1.Αίας Ευόσμου 4 (2-0)
2.ΚΣ Γέφυρας 4 (2-0)
3.ΧΑΝΘ 3 (1-1)
4.ΠΣ Ευκαρπίας 3 (1-1)
5.Αρετσού Καλαμαριάς 3 (1-1)
6.Λεύκιππος Ξάνθης 3 (1-1)
7.Μακεδονικός 3 (1-1)
8.Ερμής Λαγκαδά 3 (1-1)
9.Ίκαροι Σερρών 3 (1-1)
10.Πανσερραϊκός* 2 (1-0)
11.ΚΑΟ Χαλκιδικής 2 (0-2)
12.Πολύγυρος 2 (0-2)
13.ΓΑΣ Κομοτηνή * 1 (0-1)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 25/10)

Πανσερραϊκός -Αίας Ευόσμου
Αρετσού Καλαμαριάς-ΑΟ Πολυγύρου
Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας
Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός
ΚΣ Γέφυρας-Ικαροι Σερρών
ΧΑΝΘ-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ρεπό: ΚΑΟ Χαλκιδικής

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Επένδυση στο μέλλον με εισήγηση Καραχάλιου και Βούλγαρη

Ο Πανελευσινιακός επενδύει στο μέλλον κι έτσι δίνει την ευκαιρία στους νεαρούς Θανάση Πούρ…