Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του τρίτου ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του τρίτου ομίλου

Με τον Άγγελο Τσάμη να κάνει… πάρτι, ο ΑΟ Μυκόνου συνέτριψε εντός έδρας την Πεύκη με 99-71 και ξεκίνησε ονειρικά την πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΘνικής.

Οι νησιώτες πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στις εθνικές κατηγορίες, αφήνοντας υποσχέσεις για τη συνέχεια του τρίτου ομίλου.

Η Ελευθερία Μοσχάτου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στις εθνικές κατηγορίες, επικρατώντας της ΑΕ Καρλοβάσου με 93-73. Το σύνολο του Σίμου βρέθηκε σε εξαιρετική πίσω από τη γραμμή του τριπόντου κι έφτασε άνετα στο θετικό αποτέλεσμα.

Εύκολο έργο είχε η ΚΑΠ στην αναμέτρηση με τον Τήρων Αγίων Θεοδόρων. Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και πήρε τη νίκη με 84-56. Σημαντικό διπλό πανηγύρισε ο ΑΟΚ Χαλανδρίου στην έδρα του Πέρα, καθώς επικράτησε με 80-70.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 99-71
ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 84-56
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου 93-73
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου
ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-80
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω 72-63 (17/10)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΆΤΟΥ-ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ 93-73
Δεκάλεπτα: 18-12, 40-31, 68-51, 93-73
Διαιτητές: Καρανικόλα Ε.-Ξυλάς
Α.Ο.Ε.Μ. (Σίμος-Δολιανίδης): Γκόντγουιν 9, Κρεμαστούλης 9(2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 11(2), Τσιπίδης 4, Γιαμπάνης 28(3), Μανιάτης 12(2), Βασιλόπουλος 6 (1), Κιούσης 8(2), Πετράς 4.
Α.Ε.Κ. (Βαρβούνης-Χιώτης): Σιλιβέστρου 6(2), Αλεξάνδρου 2, Ανδρικόπουλος 15(1), Μουρατίδης 19(4), Δανούσης 5, Τσιβεριώτης 7(1), Τσουχλης-Καλαμοβρακος, Ανδρικου, Τσιισιρης 4, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 11(1).

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ-ΠΕΥΚΗ 99-71
Δεκάλεπτα: 24-11, 51-30, 74-49, 99-71
Διαιτητές: Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος
Μύκονος (Δελαπάσχος): Αμπάρας 19 (4), Στανκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Τζάρος, Μάρτζος 15 (2), Κότσης, Τσιάρας 20 (6), Σαχας, Τσάμης 27 (1), Δημάκος 2, Βασιλιεφ, Εζόμο 8.
Πευκη (Κτιστάκης): Ματζάκος 3, Τσατάς 3, Αποστολίδης 6 (1), Κορκοσούρας 16 (1), Φιλιππόπουλος 12, Κατρούζο 22 (2), Δρικόπας 2, Σωτηράκης 4, Υφαντής, Ανδρουλάκης, Κυριακόπουλος 3.

H βαθμολογία (1η αγων.):
ΑΟ Μυκόνου 2 1-0
ΚΑΠ 2 1-0
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 2 1-0
ΑΣ Πέρα 2 1-0
ΑΟ Ερμιονίδας 2 1-0
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 2 1-0
ΑΟ Πεύκης 1 0-1
ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 1 0-1
ΑΕ Καρλοβάσου 1 0-1
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 1 0-1
ΑΟΚ Χαλάνδρι 1 0-1
ΑΕ Δικαίου Κω 1 0-1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10):
Τήρων Αγίων Θεοδώρων-Μύκονος
ΑΕ Καρλοβάσιου- ΚΑΠ
Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου
ΑΕ Δικαίου-Ποσεδών Λουτρακίου
Χαλάνδρι-Ερμιονίδα
Πεύκη-Πέρα

περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Όλα τα παιχνίδια που αναβλήθηκαν στις Εθνικές κατηγορίες

Της αναβολής γίνεται στο πρόγραμμα αυτού του Σαββατοκύριακου στις εθνικές κατηγορίες με τη…