Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του τρίτου ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του τρίτου ομίλου

Με τον Άγγελο Τσάμη να κάνει… πάρτι, ο ΑΟ Μυκόνου συνέτριψε εντός έδρας την Πεύκη με 99-71 και ξεκίνησε ονειρικά την πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΘνικής.

Οι νησιώτες πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στις εθνικές κατηγορίες, αφήνοντας υποσχέσεις για τη συνέχεια του τρίτου ομίλου.

Η Ελευθερία Μοσχάτου πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στις εθνικές κατηγορίες, επικρατώντας της ΑΕ Καρλοβάσου με 93-73. Το σύνολο του Σίμου βρέθηκε σε εξαιρετική πίσω από τη γραμμή του τριπόντου κι έφτασε άνετα στο θετικό αποτέλεσμα.

Εύκολο έργο είχε η ΚΑΠ στην αναμέτρηση με τον Τήρων Αγίων Θεοδόρων. Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και πήρε τη νίκη με 84-56. Σημαντικό διπλό πανηγύρισε ο ΑΟΚ Χαλανδρίου στην έδρα του Πέρα, καθώς επικράτησε με 80-70.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης 99-71
ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 84-56
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου 93-73
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου
ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 70-80
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω 72-63 (17/10)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΆΤΟΥ-ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ 93-73
Δεκάλεπτα: 18-12, 40-31, 68-51, 93-73
Διαιτητές: Καρανικόλα Ε.-Ξυλάς
Α.Ο.Ε.Μ. (Σίμος-Δολιανίδης): Γκόντγουιν 9, Κρεμαστούλης 9(2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 11(2), Τσιπίδης 4, Γιαμπάνης 28(3), Μανιάτης 12(2), Βασιλόπουλος 6 (1), Κιούσης 8(2), Πετράς 4.
Α.Ε.Κ. (Βαρβούνης-Χιώτης): Σιλιβέστρου 6(2), Αλεξάνδρου 2, Ανδρικόπουλος 15(1), Μουρατίδης 19(4), Δανούσης 5, Τσιβεριώτης 7(1), Τσουχλης-Καλαμοβρακος, Ανδρικου, Τσιισιρης 4, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 11(1).

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ-ΠΕΥΚΗ 99-71
Δεκάλεπτα: 24-11, 51-30, 74-49, 99-71
Διαιτητές: Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος
Μύκονος (Δελαπάσχος): Αμπάρας 19 (4), Στανκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Τζάρος, Μάρτζος 15 (2), Κότσης, Τσιάρας 20 (6), Σαχας, Τσάμης 27 (1), Δημάκος 2, Βασιλιεφ, Εζόμο 8.
Πευκη (Κτιστάκης): Ματζάκος 3, Τσατάς 3, Αποστολίδης 6 (1), Κορκοσούρας 16 (1), Φιλιππόπουλος 12, Κατρούζο 22 (2), Δρικόπας 2, Σωτηράκης 4, Υφαντής, Ανδρουλάκης, Κυριακόπουλος 3.

H βαθμολογία (1η αγων.):
ΑΟ Μυκόνου 2 1-0
ΚΑΠ 2 1-0
ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 2 1-0
ΑΣ Πέρα 2 1-0
ΑΟ Ερμιονίδας 2 1-0
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 2 1-0
ΑΟ Πεύκης 1 0-1
ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 1 0-1
ΑΕ Καρλοβάσου 1 0-1
ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 1 0-1
ΑΟΚ Χαλάνδρι 1 0-1
ΑΕ Δικαίου Κω 1 0-1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 25/10):
Τήρων Αγίων Θεοδώρων-Μύκονος
ΑΕ Καρλοβάσιου- ΚΑΠ
Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου
ΑΕ Δικαίου-Ποσεδών Λουτρακίου
Χαλάνδρι-Ερμιονίδα
Πεύκη-Πέρα

περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Σλοβενία – Γερμανία 94-70: Εύκολα στα ημιτελικά οι Σλοβένοι

Η Σλοβενία συνεχίζει να εκπλήσει στο Ολυμπιακό τουρνουά μπάσκετ των ανδρών. Η ομάδα του Λο…