Κεντρική Διεθνή Νέα νίκη της Εφές επί της Φενέρ!

Νέα νίκη της Εφές επί της Φενέρ!

752x395 derbide kazanan yine anadolu efes fenerbahce bekoya fark atti 1576341094100

Της έχει πάρει τον αέρα από ότι φαίνεται της Φενέρμπαχτσε η Εφές, αφού δύο μέρες μετά την νίκη της για την Ευρωλίγκα, η ομάδα του Αταμάν επικράτησε και για το τουρκικό πρωτάθλημα με 79-66.

Η ομάδα του Ομπράντοβιτς ήταν ανταγωνιστική μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο ένα επιμέρους 26-10 των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο έκρινε το ματς, με την Εφές να προηγείται μέχρι και με 20 πόντους στο 35′.

Οι νικητές είχαν πολλούς διακριθέντες με τον Βασίλιε Μίσιτς να έχει 15 πόντους και 4 ασίστ, ενώ ο Κρούνοσλαβ Σίμον άγγιξε το νταμπλ-νταμπλ με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ, με τους Λάρκιν και Σίγκλετον να έχουν από 14 πόντους.

Από πλευράς ηττημένων ξεχώρισε ο Ντε Κολό με 17 πόντους, με τον Κώστα Σλούκα να μένει χαμηλά έχοντας 4 πόντους αλλά και 7 ασίστ.