Κεντρική Διεθνή Αγχωτικό “διπλό” με σούπερ Μπομπουά η Εφές!

Αγχωτικό “διπλό” με σούπερ Μπομπουά η Εφές!

211704

Δύσκολη εκτός έδρας νίκη πήρε η Εφές περνώντας από την έδρα της Αφιόν, επικρατώντας με 88-84, με τον Ροντρίγκ Μπομπουά να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση.

Ο Γάλλος γκαρντ ήταν εκπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο έχοντας 28 πόντους με 11 στα 11 σουτ, οδηγώντας δίνοντας στην ομάδα του προβάδισμα 14 πόντων. Στην επανάληψη οι παίκτες του Αταμάν χαλάρωσαν με τους γηπεδούχους να επανέρχονται στο παιχνίδι, με την Εφές να παίρνει τελικά την νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μπομπουά με 31 πόντους, με τον Μίσιτς να ακολουθεί με 22.

Από πλευράς γηπεδούχων ξεχώρισαν οι Όλτριτζ και Ντέιβις με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Πλέον η Εφές έχει ρεκόρ 10-1 και είναι μόνη πρώτη στην τουρκική λίγκα, ενώ οι ηττημένοι έπεσαν στο 3-8 και είναι δωδέκατοι.

Τα δεκάλεπτα: 14-27, 30-44, 61-60, 84-88