Κεντρική Διεθνή Δύσκολη νίκη για Ζαλγκίρις κόντρα στην Γιουβέντους

Δύσκολη νίκη για Ζαλγκίρις κόντρα στην Γιουβέντους

lekavicius

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε η Ζαλγκίρις κόντρα στην Γιουβέντους με 86-80 διατηρώντας το αήττητο στην λίγκα της Λιθουανίας.

Οι παίκτες του Σάρας Γιασικεβίτσιους στο πρώτο ημίχρονο μπήκαν πολύ νωχελικά στην αναμέτρηση και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 5 πόντους (37-42).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι ανακτώντας το προβάδισμα με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και αυτοί για να μειώσουν στον πόντο (71-70), πριν έρθει το τελικό 86-80.

Κορυφαίος των γηπεδούχων ήταν ο Λούκας Λεκαβίτσιους ο οποίος είχε 16 πόντους και 3 ασίστ, με τον ΛεΝτέι να κάνει ακόμα ένα νταμπλ-νταμπλ έχοντας 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 37-42, 64-58, 86-80