Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Μόνος πρώτος έμεινε ο Ερμής Αργυρούπολης μετά το τέλος της τέταρτης αγωνιστικής της Β΄ΕΣΚΑΝΑ. Ο Ερμής αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Πειραϊκό, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 74-69 και έκανε το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα. Από εκεί και κάτω γίνεται χαμός, καθώς πέντε ομάδες ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση.

Β΄ΕΣΚΑΝΑ
4η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 69-74
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 69-70
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 43-68
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 61-85
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 68-74 (64-64 κ.αγ)
ΓΛΥΦΑΔΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ 61-65
ΑΟΝΑ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 68-63

Τα φύλλο αγώνα :

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 69-70
Διαιτητές : Ασλανίδης, Ιορδανίδης, Μιχαλοπούλου
Δεκάλεπτα : 16-22 , 37-40,  51-53,  69-70
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος): Μουστάκας, Ρόκας 9(2), Σαμπλι , Ασημοπουλος , Μπαλάφας 30(3), Γρηγορακος 9(2), Μοδακης 4, Καρράς 3(1), Σαμαράς, Λιούλης 8, Ποντικίδης Μ. 6, Ποντικίδης Π.
ΠΗΓΑΣΟΣ  (Τσίμπας): Χριστοδουλόπουλος 9(2), Στεφανής 4, Στουραίτης 3(1), Αντιπάτης 10(1), Τσεμπελής 9(1), Σαμουρέλης 7, Κωνσταντόπουλος 20, Μπούζας 6(1), Παπαδάκης 2

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 43-68
Διαιτητές : Γαρίνη , Νικολοπούλου, Τζίμης
Δεκάλεπτα : 10-20, 21-33, 36-49, 43-68
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης): Χρήστου 2, Μπαλάν , Πουλημενέας 2, Ντάβος 3(1) , Κοθράς 4, Τζοβάρας , Τζίτζης, Γιαννακόπουλος 6, Συρίγος 21(1) , Μπουλαντζάς 4, Παπαμάρκος, Μαρίνης 1
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ (Μαυρογιάννης ) : Ηλιάδης 28(6) , Βαμβακίδης 5(1), Καραίσκος 1, Χεργκελετζής 6, Κωστούλας 8, Αβραμίδης Δ. 6, Στομίλης , Παπαδημητρίου 4, Ράζα , Αχείμαστος 9, Λιάσκος 1

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 61-85
Διαιτητές : Αναστασίου Γεωργόπουλος Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 17-18, 35-40, 48-58, 61-85
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Παζαράς 3, Τριανταφύλλου2 , Γιαννακής , Τριάντης 11, Παγίδας 6, Ζαλογιάννης , Γιανδήμας 10, Σταθάκος 2, Μουστάκος Β. 8, Κατράνης 11, Μουστάκος Ι. 8
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Μονδερά) : Κύριος 11, Κατσαγάνης 18, Δεβεζόγλου 4, Δημητρακούλης 7, Κόγκας 23(4) , Λέσι 6, Χαριάτης 3, Παπαγεωργίου 3(1), Λάτσης 7(1) , Πολύχρονος 3(1)

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ  – ΑΕ Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  68-74 (παράτ.) 64-64 κ.δ.
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας – Σιμά – Μαίμου
Δεκάλεπτα: 12-22, 30-37, 47-57, 64-64
ΕΑΝ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Λουλούδης 2, Πέττας 9, Παυλίδης 5 (1), Ντώνη, Αβανίδης 3, Βαρλάς 18 (2), Καρασούλας 2, Ιωαννίδης 11, Καπατσούλιας 5 (1), Κάβουρας 4, Τσουκαλάς 6, Τζορτζοριάν 3.
ΑΕΣΕΛ (Νικολαΐδης, Τσιρονιάν): Καρασούλος, Χιωτίνης 2, Στεργίου 17, Τομαρόπουλος, Καραϊσκάκης 13 (2), Μουσέτης 4, Μουζακιώτης 14, Παππάς, Κατσικάκης 7, Κολοκούρης 6 (2), Χαλκίτης, Λεκατσάς 11.

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 61-65
Διαιτητές : Μέλης , Τσαχάκης, Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα :15-14, 35-29, 52-46, 61-65
ΓΛYΦAΔA (Kαψιμάλης , Τάγκαλος ): Mυλωνάκης 2, Xάλαρης 5, Bουρδέλης  13(2), Mυλωνάς , Mαραγκόπουλος  17(1), Xαριτωνίδης , Σερελέας , Mαυροειδάκος , Xαλκιάς  2, Πεταλάς , Στεργίου  8(2), Παραγιός 14(1)
TEPΨIΘEA (Παππάς, Βλουτής ): Aποστολάκης , Συμεωνίδης  6, Πετρόπουλος  11(1), Kουτρόπουλος  3(1), Aλεξανδρόπουλος  8(1), Kορτέσης , Aγραπίδης , Tσαγγαράκης  16, Kέκκης  8(1), Παναγόπουλος 2, Φλέγγας  5, Παπαγιαννόπουλος  6(2)

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ –  ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 68-63
Διαιτητές : Mαυρέλης , Πέππας , Αντωνέλου
 Δεκάλεπτα : 20-10, 34-31, 58-49, 68-63
AONA (Πέρρος Παπαδημητρίου) :  Pαζής , Mπριασούλης  5, Πηλιούνης  21(2), Παρασκευόπουλος  2, Aγγλόπουλος  2, Λουπάσης 3(1), Bαρδαβάς  16, Kουτσολιάκος  8, Kουτσουμπός , Ψάλτου 5, Λούγαρης  6
ΦIΛIA ΠEPAMATOΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος) : Δούκας , Mπουτόπουλος  2, Λαδάς  2, Kοροπούλης 11(2), Πλιατσικούδης 13 (1), Tόμπρος , Kαρτζόγλου , Xαραλαμπίδης  27(1), Γραμματικός  8, Pόκας

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ 69-74
Διαιτητές : Κιουλάφας , Καλαρέμας , Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα : 19-20, 38-41, 57-59, 69-74
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου): Φωτεινάκης 12(2) , Γεωργίου , Ποπόνας , Γαβρίλης Σ.  7(1) , Μπεζαντάκος 16, Τσαούρδας 2, Γρυπάρης 2, Γαλετάκης 13(1) , Ραλλάκης 8, Γαβρίλης Ε. 5(1), Στρατής 4
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής Βουρλιάς): Δελλής 7, Ζέρβας 3, Μωυσίδης 21(3), Παπαδάκης 15, Αλεξανδράκης 19(1), Μαρκόπουλος 3, Μπέλλας , Κοντίνος , Ανδριαδάκης , Καλαντζής 6

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες) :

1.Ερμής Αργυρούπολης (4-0) 8
2.Ακαδημία Ελευσίνας (3-1) 7
3.Φοίνικας Πειραιά (3-1) 7
4.Γλυφάδα (3-1) 7
5.Σούρμενα/Ελληνικό (3-1) 7
6.Πήγασος Κορυδαλλού (3-1) 7
7.ΑΟΝΑ (2-2) 6
8.Ένωση Νέας Περάμου (2-2) 6
9.Τερψιθέα (2-2) 6
10.Φιλία Περάματος (1-3) 5
11.ΕΑ Νικαίας (1-3) 5
12.Προοδευτική (1-3) 5
13.Παννεαπολικός (0-4) 4
14.Πειραϊκός (0-4) 4

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδη…