Κεντρική Διεθνή Μονακό-Ανδόρα 82-66

Μονακό-Ανδόρα 82-66

evans monaco

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα της Μονακό στο φετινό Eurocup αφού επικράτησε άνετα επί της Ανδόρας με σκορ 82-66 σε ένα παιχνίδι που πρώτος διαιτητής ήταν ο Σπύρος Γκόντας.

Η γαλλική ομάδα ήταν καλύτερη από την αρχή της αναμέτρησης και με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο δεκάλεπτο πήρε μια διαφορά 15 πόντων (47-32).

Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να είναι εμφανώς καλύτεροι από τους Ισπανούς και να φτάνουν στην εύκολη νίκη.

Πολλούς πρωταγωνιστές είχαν οι νικητές αφού είχαν πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Συγκεκριμένα, πρώτος σκόρερ ήταν ο Ο’Μπράιαν με 16 πόντους, ενώ από 12 είχαν οι Μποστ, Κλέμονς και Ουατάρα.

Από την πλευρά των ηττημένων κορυφαίος ήταν ο Τοντόροβιτς ο οποίος είχε 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 47-32, 67-55, 82-66