Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Τζάμπολ στο Κύπελλο Ελλάδας! Το πρόγραμμα της ημέρας (18/9)

Τζάμπολ στο Κύπελλο Ελλάδας! Το πρόγραμμα της ημέρας (18/9)

Η σεζόν ξεκινάει κι επίσημα για τις ομάδες της Β’ Εθνικής, οι οποίες ρίχνονται στη μάχη του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ομάδες του ομίλου του Νότου και του Βορρά θα παλέψουν για την πρόκριση τους στον επόμενο γύρο.

Το πρόγραμμα:

Α’ Φάση, 1η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

Π.Σαλπέας 18.00 Εθνικός-ΝΕ Μεγαρίδας Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας (Ζώης)

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Πεντέλη Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης (Ευστρατίου)

Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Δούκας Θεοδωρόπουλος Ρ.-Παυλόπουλος-Νερομυλιώτης (Ζερδεβάς)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πανερυθραϊκός Πολυχρόνης-Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος (Σταύρου)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Μαρούσι Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα (Ζερβούδης)

Π.Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Μελίσσια Στρέμπας- Ασλανίδης-Κούλης Χαρ. (Αλετράς)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Μανδραϊκός Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Δεσάρτης)

Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ Μαυρέλης-Κιουλαφας-Γεράνιος (Τεφτίκης)

2ος Όμιλος

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου

Ευκαρπίας 16.00 Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάνινα Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης (Mήτσιου)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης (Βαρνάς)

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Μαχητές Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ. (Δροσόπουλος)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα Τσακαλογιάννης-Καμήτσος-Λογοθέτης (Κανελλόπουλος)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά Ξενικάκης-Δημάδης-Μπακάλης- (Γκουρτζελίδης)

Ευκαρπίας 18.00 Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου Τσιρτσιμάλης-Φουντζήλας-Δέλλας (Παπαγεωργίου)

Λαμίας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέρ. Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Δολγυρας (Γκουντελιας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Καβάλα Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας (Μπαταούλα)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πανιώνιος 93-72

Τη μεγάλη έκπληξη του Κυπέλλου Ελλάδος έκανε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων, καθώς κέρδισε τον Πανι…