Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (Νότος): Ντέρμπι κορυφής του Ιωνικού ΝΦ με το Αιγάλεω!

Γ’ Εθνική (Νότος): Ντέρμπι κορυφής του Ιωνικού ΝΦ με το Αιγάλεω!

Δύο αγωνιστικές απέμειναν για την ολοκλήρωση της Γ’ Εθνικής και στον 1ο όμιλο του Νότου ξεχωρίζει το παιχνίδι Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω. Οι δύο ομάδες είναι στην δεύτερη και πρώτη θέση αντίστοιχα και το μεταξύ τους παιχνίδι θα κρίνει τον πρωταθλητή (στον πρώτο γύρο το Αιγάλεω είχε κερδίσει με 73-71). Στον δεύτερο όμιλο η “μάχη” του πρωταθλητή αλλά και της ανόδου είναι μεταξύ του Λόκρου Αταλάντης, των Μελισσίων και του ΟΦΗ καθώς όλοι έχουν 44 βαθμούς!

Δείτε το πρόγραμμα…

1ος OMIΛΟΣ

Η βαθμολογία σε 24 αγώνες:

1) Αιγάλεω 47 (23-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 46 (22-2)
3) Μεγαρίδα 44 (20-4)
4) Αχαγιά 42 (18-6)
5) Κηφισιά 36 (13-10-1 μηδ.)
6) Άρης Νικαίας 35 (11-13)
7) Πέρα 35 (11-13)
8) Ηλυσιακός 34 (10-14)
9) Ακράτα 34 (10-14)
10) Ληξούρι 33 (9-15)
11) Καλαμάτα 31 (7-17)
12) Έσπερος Πατρών 31 (7-17)
13) Κεραυνός Αιγίου 29 (5-19)
14) Λέοντας 26 (2-22)

Η 25η αγωνιστική:

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Ηλυσιακός Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Ηλιόπουλος)

Αλ. Σάλτας 17.00 Μεγαρίδα-Αχαγιά Ντάνος-Καββαδάς (Τζουβάρας)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός-Νέο Ληξούριο Αργυρούδης-Κοτσώνης (Πίγκας)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω Μπίκας-Τηγάνης (Κώτσης)

Λεχαίου 17.00 Λέοντας 2014-Ακράτα Γαρίνη-Νικολοπούλου (Ελένης)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Άρης Νίκαιας Κονταράτος-Χριστοδουλάκης (Ζώης)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Κουτσοδήμος-Ξυλάς (Μάρκου)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Η βαθμολογία σε 24 αγώνες:

1) Λοκρός Αταλάντης 44 (20-4)
2) Μελίσσια 44 (20-4)
3) ΟΦΗ 44 (20-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 42 (18-6)
5) ΕΦΑΟΖ 39 (15-9)
6) Άρης Θήβας 37 (13-11)
7) Κορωπί 36 (12-12)
8) Ερμής Σχηματαρίου 35 (11-13)
9) ΒΑΟΛ Χίου 34 (10-14)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 34 (10-14)
11) ΚΑΠ 32 (8-16)
12) Καλλιθέα 31 (7-17)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 26 (4-19-1 μηδ.)
14) Δειλινό 23 (0-23-1 μηδ.)

Η 25η αγωνιστική:

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μαγκουνής-Φασόλης (Λημνιάτης)

Χίου 17.00 Βούρειος-ΟΦΗ Καλογερόπουλος Φ.-Τσάτσης (Μάρης)

Καλλιθέας Ρόδου 17.00 Καλλιθέα-Αργοναύτης Χουγιάζος-Μάρκου (Βιντζηλαίος)

Θήβας 17.00 Άρης Θήβας-ΚΑΟ Μελισσίων Μακρόπουλος-Ελ Ανύ (Σταμάτης Φιλ)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Τσιμπούρης-Ντάσης (Χριστοδούλου)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 Έξω Παναγίτσα-Κορωπί Φάκαρος-Ασλανίδης (Κάλφα)

Λίντο 17.00 Δειλινό-Ερμής Σχηματαρίου Ασημακάκη-Δελαγραμμάτικας (Μαχαιριανάκης)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Κρούσμα κορονοϊού στον Μίλωνα!

Ο κορονοϊός “χτύπησε” και τον Μίλωνα, με ένα μέλος του να βρίσκεται θετικό μετ…