Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση της Β’ ΕΣΚΑ, με την 25η αγωνιστική. Οσον αφορά τον πρώτο όμιλο η Νήαρ Ηστ συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία επικρατώντας εκτός έδρας με 60-50 του Γ.Σ. Γλυκών Νερών ενώ στον δεύτερο όμιλο το Πικέρμι (κέρδισε εκτός έδρας με 80-58 τον Α.Ο. Θρακομακεδόνων) έχει το προβάδισμα για την απευθείας άνοδο και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται τον Σπόρτιγκ.

Τα αποτελέσματα
1ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ– ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 73-62
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 (διακοπή με σκορ 28-35 υπέρ των φιλοξενουμένων)
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 59-73
ΑΟ ΚΑΡΕΑ– ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 77-74
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.- ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 69-63
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 50-60
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ– ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 85-66

Τα φύλλα αγώνα :

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 73
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 62
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 51-49, 73-62
ΜΕΣ Μαραθώνος:(Αναστασοπουλος): Κουτσογιαννοπουλος , Συγγουνας 10(2), Τσαλας , Ευαγγελου 5, Μαρκου 10, Δημητριου 11(2), Δαγκλης 14, Ντασης 20(4), Καππος 3(1), Δεληγιαννης , Γριμανης, Παρασκευοπουλος
Αχαρνής ΛΦΜ: (Σουρμέλης, Γεωργογαλάς): Καραθανασόπουλος 4, Δουβλαντώνης Α. 17(3), Φέσκος 4, Ιγγλέζος 12(2), Λίτσος 12, Λαμπρόπουλος 11(2), Γραμμένος 2.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 59
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 73
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 14-16, 30-32, 39-56, 59-73
ΑΕΚ Περιστερίου (Γρυλλιωνάκης,Σταυρόπουλος): Γκότσης 6, Καμαρινόπουλος 4, Νίνος 12 (2), Μπαρτσώκας,Παππάς 3, Παρασκευόπουλος 7, Χίος 9, Νταγκινής 6,Σιδέρης 4, Πετσάνας 2, Γκαλούσκα 4, Μιχαλόπουλος 2.
ΜΕΝ Ιλίου (Γεωργαλάς-Κατσιώτης): Τσιάπουλας 11, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 6 (1), Καρυάτης 9 (3), Μπιλής 5 (1), Αντωνόπουλος Β.Ι 7, Τριαντογιάννης 6, Κώτσιας 16, Τσερώνης 7, Φαρούπος 2, Παπαδάκης 4.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 49 25 24 1 0 0 1869 1581 288 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 45 25 20 5 0 0 1672 1526 146 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 40 25 15 10 0 0 1700 1632 68 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 39 25 14 11 0 0 1675 1679 -4 3 1,029
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 39 25 14 11 0 0 1831 1752 79 3 0,972
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 37 25 12 13 0 0 1654 1684 -30 6 1,033
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 37 25 12 13 0 0 1644 1624 20 5 0,985
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 37 25 12 13 0 0 1627 1624 3 7 0,980
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 36 25 11 14 0 0 1777 1774 3 3 1,111
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 36 25 11 14 0 0 1608 1635 -27 3 0,900
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 35 24 11 13 0 0 1485 1554 -69 0 1,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 34 25 9 16 0 0 1590 1639 -49 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 29 24 5 19 0 0 1479 1660 -181 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 28 25 4 20 1 0 1457 1704 -247 0 1,000

Τα αποτελέσματα
2ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 41-77
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ– ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 76-69
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ– ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 61-55
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 60-64
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 65-72
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 58-80
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ– ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 78-70

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 61
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 55
Διαιτητές: Ορφανός Ι., Ρηγόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-14, 35- 25, 51-42, 61-55
Εύνικος ΓΑΣ (Μπάρτζος): Στυλλος, Δημόπουλος 6 (2), Καρτσωνάκης, Καραγρηγορίου 8 (1), Σιδέρης 5 (1), Χρισοφάκης 4, Δήμας 11 (1), Αρτεμάκης 16, Ταγαρης 6, Βαρούχας, Σπηλιόπουλος 2, Ευαγγελούδης 3
ΕΦΟΑ Σπ.Λούης (Κοσμίδης, Θωμόπουλος): Τσουβελεκάκης 4, Καλούδας 3 (1), Καραμποικης, Μπαλιούσης, Παπαδρόσου 8 (1), Τριγάζης 10 (1), Θωμόπουλος 10, Γεωργακόπουλος 2, Αλαμανης 18.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 65
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 72
Διαιτητές: Κάρδαρης, Κούλης Χ.
Δεκάλεπτα: 19-10, 35-26, 48-52, 65-72
Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας): Μπακόπουλος Δ. 2, Δημητρόπουλος 3 (1), Δημητριάδης 6 (2), Τηλιόπουλος 14 (2), Παρασκευόπουλος 5, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 8 (2), Οικονόμου 21 (6), Διολάτζης, Μπακόπουλος Α. 6 (2)
Θεμιστοκλής Αιγάλεω (Καρβουνης, Λαγός): Δρακόπουλος 17 (2), Γράψας, Ρωης, Νικολετάκης, Ντεντια 19 (4), Γονιδάκης 2, Βλαβιανός, Ζαχαράκης 15 (2), Αναστόπουλος, Σωτηρίου, Καρτσούνης 8, Πλούμης 11 (1).

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 78
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 70
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Κυβελίδης
Δεκάλεπτα: 18-19, 36-34, 58-53- 78-70
ΑΟ Σπόρτιγκ (Ψυχογιόπουλος, Φουσκάκης): Πλεσιώτης, Αλεξόπουλος 11 (3), Νίκας, Ντανας 20 (4), Τάσιος 13 (1), Μιλούσης 11 (1), Καραμπάτος 18, Μπατζάκης, Οικονόμου 2, Καπερώνης 3 (1)
ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου (Ψαράκης, Δημογέροντας): Μυλωνάς 13 (1), Παπαδόπουλος 3 (1), Μήτσος, Κανελλόπουλος, Βιτωράτος 11 (1), Τζαμουράνης 9 (1), Γλύκας 1, Ξανθόπουλος 3, Αγορόπουλος 10, Κοκκίνης, Βλαχάκης 20 (5).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 46 25 21 4 0 0 1811 1497 314 4 1,291
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 46 25 21 4 0 0 1835 1485 350 2 0,775
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 45 25 20 5 0 0 1857 1716 141 0 1,000
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 44 25 19 6 0 0 1740 1610 130 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 39 25 14 11 0 0 1666 1590 76 0 1,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 38 25 13 12 0 0 1589 1615 -26 0 1,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 37 25 12 13 0 0 1712 1752 -40 0 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 36 25 11 14 0 0 1671 1773 -102 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 34 25 9 16 0 0 1725 1799 -74 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 33 24 9 15 0 0 1493 1632 -139 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 32 25 10 15 0 3 1524 1565 -41 4 1,246
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 32 24 8 16 0 0 1534 1684 -150 2 0,803
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 29 25 4 21 0 0 1643 1869 -226 0 1,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 28 25 3 22 0 0 1467 1680 -213 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…