Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Η Νήαρ Ηστ συνεχίζει την εξαιρετική της πορείας στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Κέρδισε εντός έδρας τον Αίολο με 79-66 και έτσι παραμένει στην πρώτη θέση έχοντας… διαφορά από τον δεύτερο της βαθμολογίας. Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, η Δάφνη νίκησε εκτός έδρας τον Σπόρτιγκ με 65-72, σε ένα παιχνίδι που υπήρχε ένταση στην κερκίδα και με το σκορ στο 34-50, ο αγώνας διεκόπη. Ενα αντιαθλητικό φάουλ εκνεύρισε την πλευρά των γηπεδούχων και χρειάστηκε η αστυνομική παρέμβαση καθώς φίλοι του Σπόρτιγκ μπήκαν στο γήπεδο.

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1ος ΟΜΙΛΟΣ:    

 ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ– ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 73-57
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 59-73
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ– ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 79-66
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ– ΑΟ ΚΑΡΕΑ 67-60
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 61-68
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.– ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 80-72 (58-58 κ.αγ).
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 59-74

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 73
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 57
Διαιτητές: Ζακεστίδης , Τεφτίκης
ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου  (Ταμπάκης ): Κιούσης, Ζήκας 2, Πανταζής 4, Καρακώστας,  Τριχιάς 6, Μιμάνι 14, Μπάτσος 2, Λιακόπουλος,  Σαρακασίδης 9 (3), Γαλάνης 2, Αρτουσένκο 34 (2).
Αχαρνής ΛΦΜ  (Σουρμελής ): Μαυρωτάς 7 (2), Βεκρής,  Καραθανασόπουλος 15 (2), Πανής, Δουβλαντώνης, Φρέσκος 4, Ιγγλέζος 10 (2), Κακουλίδης, Λίτσος 11, Λαμπρόπουλος 3 (1), Γραμμένος 3, Κακουλίδης 4

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 67
ΚΑΡΕΑΣ 60
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Παυλόπουλος Η.
Δεκάλεπτα: 19-20, 41-38, 54-47, 67-60
ΜΕΣ Μαραθώνος(Αναστασοπουλος):  Κουτσογιαννοπουλος 2 , Συγγουνας 10, Τσαλας , Ευαγγελου , Μαρκου 5(1), Δημητριου 9(1), Δαγκλης 21(1), Ντασης 13(2), Καππος, Δεληγιαννης 7(1), Γριμανης, Παρασκευοπουλος
AO Καρέα (Σουφλας, Πλουμης ): Μανουρης, Κοκοτσακης Α 9, Μαμαλακης, Μακρης 9, Μαραμενος , Ουζουνιδης 5(1), Κοκοτσακης Σ 17(1), Θεοφανακης , Καντελης , Περγαντης 4, Κοκοτσακης Γ, Δημητριου 16.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 80
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 72
Δεκάλεπτα :14-18,34-24,50-37,58-58 (παρ), 80-72
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Πετράκης
Αναγέννηση Πετρ. (Βασιλόπουλος-Παπουτσής)  Μουργελας, Κόκκορης 8,Κατσαμπάνης 11(1),Παυλίδης 13, Πουλιάνος 7, Μπραχιμας, Ιγιάμου 14,Τσίτουεας 21 (4),Ποπονας 6.
ΜΕΝ Ιλίου(Γεωργαλάς-Κατσιώτης) Μουρτογιάννης 4, Αντωνόπουλος Β.Α 6 (2), Καρυάτης 16 (4), Μπιλής 3 (1) , Αντωνόπουλος Β.Ι 3 ,Φαρούπος 3 (1) , Τριαντογιάννης 17 (1) Κώτσιας 14, Τσερώνης 6, Παπαδάκης.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 41 21 20 1 0 0 1591 1339 252 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 38 21 17 4 0 0 1411 1303 108 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 35 21 14 7 0 0 1441 1362 79 0 1,000
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 33 21 12 9 0 0 1511 1442 69 4 1,076
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 33 21 12 9 0 0 1433 1413 20 2 0,930
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 32 21 11 10 0 0 1380 1400 -20 0 1,000
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 31 21 10 11 0 0 1510 1493 17 3 1,022
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 31 21 10 11 0 0 1380 1355 25 3 0,979
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 30 21 9 12 0 0 1328 1376 -48 0 1,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 29 21 8 13 0 0 1327 1375 -48 2 1,069
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 29 21 8 13 0 0 1305 1389 -84 1 0,935
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 28 21 7 14 0 0 1318 1360 -42 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 24 20 4 16 0 0 1296 1434 -138 2 1,056
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 24 20 4 16 0 0 1234 1424 -190 1 0,947

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
2ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 58-81
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 59-78
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ– ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 75-63
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ– ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 75-70 (62-62 κ.αγ)
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 59-66
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 65-72
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ.- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  63-67

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 65
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 72
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ζαγούρης
Δεκάλεπτα: 10-19, 23-40, 32-54, 65-72
ΑΟ Σπόρτιγκ (Ψυχογιόπουλος, Φουσκάκης): Αρναουτάκης, Πλεσιώτης, Αλεξόπουλος 3, Νίκας, Καλογεράς, Ντάνας 12 (2), Τάσιος 14 (2), Μιλούζης 19 (1), Καραμπάτος 15, Μπλατζάκης, Οικονόμου, Καπερώνης 2
ΑΟ Δάφνης (Καραμπάς, Κολάρος): Δημητρακούλης 10, Καλογεράκης, Γεωργόπουλος 4 (1), Γκόλιας 7 (2), Ραυτόπουλος 1, Καρακωνης, Φύκας 4, Βίτσος 10, Αργυρίδης, Πασσάς 10 (2), Αναγνώστου 16, Μανσαράι 10.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 75
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 70
Διαιτητές: Μπούκας, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 21-13, 41-34, 53-49, 62-62, 75-70
Εύνικος (Ρουστέμης): Στύλλος, Δημόπουλος 3(1), Θάνος 13, Καραγρηγορίου 8(2), Χριστοφάκης 2, Δήμας 15(1), Αρτεμάκης 14, Βαρούχας 2, Τάγαρης, Καρτσωνάκης 16(3), Ευαγγελούλης, Σπηλιόπουλος 2
Θρακομακεδόνες (Μπύρωσης, Μπιλάλης): Μπαχάρης 3(1), Παντζίδης 11(2), Σωτηράκης, Φωτής 5(1), Βαρελάς 2, Αγγελόπουλος 7, Καρτάνος 12, Μιχαλόπουλος 4, Κοτίδης 9, Κεράτσας 17.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 38 20 18 2 0 0 1525 1371 154 2 1,026
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 38 21 17 4 0 0 1501 1257 244 1 0,975
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 37 21 16 5 0 0 1469 1339 130 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 36 20 16 4 0 0 1447 1230 217 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32 21 11 10 0 0 1364 1305 59 0 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 31 21 10 11 0 0 1400 1464 -64 2 1,237
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 31 21 10 11 0 0 1313 1359 -46 1 0,808
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 30 20 10 10 0 0 1365 1393 -28 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 29 21 8 13 0 0 1331 1420 -89 2 1,348
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 29 21 8 13 0 0 1426 1503 -77 1 0,742
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 26 21 8 13 0 3 1265 1329 -64 4 1,246
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 26 20 6 14 0 0 1288 1410 -122 2 0,803
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 25 21 4 17 0 0 1420 1550 -130 0 1,000
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 24 21 3 18 0 0 1224 1408 -184 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…