Κεντρική Basket League Κύμη Τρομερό ξέσπασμα Θεοδώρου! “Δεν θα μείνει γραφείο όρθιο στην ΚΕΔ, παίζεις με τα λεφτά μας ρε ξεφτίλα”

theodorou

Ο Αλέξανδρος Θεοδώρου ξέσπασε μετά το τέλος του εκτός έδρας παιχνιδιού της Κύμης με το Περιστέρι. Ο ισχυρός άνδρας της ομάδας της Εύβοιας είναι έξαλλος με τους διαιτητές της αναμέτρησης, καθώς στέρησαν, όπως ο ίδιος θεωρεί, τη νίκη στην ομάδα του.

Οι άνθρωποι της Κύμης έχουν δίκιο, πάντως, να φωνάζουν, για τη φάση του Μουρ στην παράταση.

Στα 36” πριν από το τέλος της παράτασης και με την Κύμη στο +4 (89-93) ο Μουρ έκανε βήματα, αλλά οι Παναγιώτου – Πουρσανίδης έδωσαν φάουλ και τεχνική ποινή στον πάγκο της ομάδας της Εύβοιας. Έτσι το σκορ έγινε 92-93, με τον Καράμπελα να πετυχαίνει το καλάθι της νίκης, αφού ο Σαγκς αστόχησε στο τελευταίο σουτ του παιχνιδιού υπό την πίεση του νεαρού άσου του Περιστερίου.