Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική για τους δύο ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ. Στον πρώτο όμιλο ο Αχαρνής κέρδισε την ΜΕΝ Ιλίου με 58-57, σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Ο Δουβλαντώνης σε προσπάθεια για τρίποντο, κέρδισε φάουλ από τον Αντωνόπουλο και ευστοχώντας σε 2/3 βολές, “χάρισε” το “διπλό” στην ομάδα του. Στον δεύτερο όμιλο, ο -πολύ καλός- Εύνικος (πρώτος στη βαθμολογία) επικράτησε της Παλατιανής με 76-70.

Αναλυτικά:

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ /  1ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 63-64
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ– ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 77-63
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ– ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 79-66
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π– ΑΟ ΚΑΡΕΑ 77-73 (68-68 κ.αγ.)
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ- ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 57-58
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.– ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 63-49
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ  78-79

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 63
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 64
Διαιτητές: Λυράς, Ζαγούρης
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  (Ταμπάκης) : Κιούσης,  Μπάτσος  2, Πανταζής 7 (1), Καρακώστας 6, Λιακόπουλος,  Μιμάνι 14 (1), Σαρακασίδης 3 (1), Ζήκας 11(1), Αρτουσένκο 14, Γαλάνης,  Κόρβιγκτον,  Μπελεξής 6
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ  (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Χαραλάμπους 13 (1), Γκινούτως 14 (2), Λαγός,  Τσίτος 3 (1), Λαμπίρης, Καραγιώργης 2, Παπακώστας 15, Αθανασάκης  11, Χανιά της 6 (2), Μανωλάτος, Τουρλίδας, Καπετάνιος.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ 79
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66
Διαιτητές: Ορφανός, Ραπτογιαννης
Δεκάλεπτα:24-19, 43-40, 59-56, 79-66
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνεσης, Τουρλής) : Νικολοης 9, Χατζηκωστης 18(4), Καραινδρος 5(1), Πατσιος 3(1), Κουπίδης 26(3), Μελεουνης 12(1), Μαγκος, Τσαντηλας, Βαρουκτσης, Ρεντιφης1, Μουγιος 6, Χατζηαναστασιαδης
ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος) : Γκατζο 10, Καμπερης 4, Σιδερής 5(1), Κορετς 3(1), Δολιανιτης 5, Αδρακτας 1, Τσοτσος 22(1), Μοσχονάς 16.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 77
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 63
Διαιτητές: Μελισσάρης- Παπανικολάου, Αναγνώστου
Δεκάλεπτα: 18-15, 43-28, 60-43, 77-63
ΚΟΥΡΟΣ (Ψωμαδερης, Μπεκιος) : Παπαθεοδωρου 2, Δριτσας, Σπυριδης7(1), Καλουδης 17(3), Γκινης, Πανης 3, Γεωργαντας 3(1), Παξινος 22(2), Διαμαντοπουλος 2, Μπιρμπας 21
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ(Αναστασοπουλος) : Χαλδουπης 6, Συγγουνας5, Τσαλας 2, ευαγγελου 10, Μαρκου 7, Δημητριου 5, Δαγκλης 19, Ντασης 9.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 37 19 18 1 0 0 1444 1214 230 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 36 19 17 2 0 0 1295 1162 133 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 31 19 12 7 0 0 1307 1265 42 2 1,056
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 31 19 12 7 0 0 1299 1234 65 1 0,947
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 30 19 11 8 0 0 1362 1304 58 0 1,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 29 19 10 9 0 0 1267 1229 38 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 28 19 9 10 0 0 1233 1278 -45 2 1,094
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 28 19 9 10 0 0 1368 1341 27 1 0,914
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 26 19 7 12 0 0 1196 1254 -58 4 1,139
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 26 19 7 12 0 0 1193 1269 -76 5 1,021
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 26 19 7 12 0 0 1190 1259 -69 3 0,907
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 25 19 6 13 0 0 1179 1245 -66 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 22 18 4 14 0 0 1189 1282 -93 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 21 18 3 15 0 0 1094 1280 -186 0 1,000

AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ / 2ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΤΥΦΩΝ ΑΣ– ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 75-65
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ– ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 76-70
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ– ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 55-53
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ– ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 73-67
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ.- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 56-73
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ– ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ  51-47
ΔΑΦΝΗ – ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Αναβολή λόγω υποχρέωσης της Δάφνης στο Κύπελλο)

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 36 19 17 2 0 0 1447 1297 150 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 34 19 15 4 0 0 1341 1135 206 2 1,099
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 34 19 15 4 0 0 1330 1197 133 1 0,910
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 32 18 14 4 0 0 1319 1118 201 0 1,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 29 19 10 9 0 0 1178 1205 -27 4 1,075
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 29 19 10 9 0 0 1226 1170 56 2 0,930
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 28 19 9 10 0 0 1274 1306 -32 2 1,149
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 28 19 9 10 0 0 1260 1327 -67 1 0,870
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 27 19 8 11 0 0 1186 1248 -62 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 26 19 7 12 0 0 1278 1354 -76 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 23 19 7 12 0 3 1140 1214 -74 4 1,246
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 23 18 5 13 0 0 1150 1258 -108 2 0,803
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 22 19 3 16 0 0 1278 1411 -133 4 1,164
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 22 19 3 16 0 0 1102 1269 -167 2 0,859
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Η δεύτερη αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ ολοκληρώθηκε, μ’ ένα παιχ…