Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η Νήαρ Ηστ στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΣΚΑ, καθώς επικράτησε της Υπεροχής Εξαρχείων με 85-64. Αντίθετα, ο Αχαρνής δεν τα κατάφερε κόντρα στην Αναγέννηση Πετραλώνων, καθώς ηττήθηκε με 74-68 και υποχώρησε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Έκπληξη είχαμε και στον 2ο όμιλο, καθώς ο πρωτοπόρος Ευνικός ηττήθηκε από τον Τυφώνα με 58-56, αλλά παρέμεινε στην κορυφή. Πλέον, στη δεύτερη ακολουθεί με μία μόλις νίκη διαφορά ο ΑΟ Πικερμίου, ο οποίος πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Δάφνης (58-68).

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
17η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
1ος ΟΜΙΛΟΣ:      

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 57-65
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 76-74
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ– ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 85-64
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ– ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 78-67
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.– ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 74-68
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 73-65

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 57
ΑΟ ΚΑΡΕΑΣ 65
Διαιτητές: Στρέμπας, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 20-15, 27-32, 47-46, 57-65
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Αναστασόπουλος ): Κιούσης,  Ζήκας 6 (2), Πανταζής 4 , Καρακώστας 7, Μιμάνι,  Μπάτσος 8, Λιακόπουλος, Σαρακασίδης 6 (2), Γαλάνης 4, Αρτουσένκο 20 (1), Κόρβιγκτον 2.
ΑΟ ΚΑΡΕΑ (Σούφλος, Πλούμης): Μαραμένος 10 (2), Κοκοτσάκης Α.  7,  Μαμαλάκης, Μακρής 7,  Χατζημωράκης 6 (2) , Ουζουνίδης 2, Κοκοτσάκης 8, Θεοφανάκης 2  Μαντέλης, Περγαντής 8, Κοκοτσάκης Γ. 2,  Δημητρίου 13.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 73
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 65
Διαιτητές: Φραγκούλη, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 25-14, 45-23, 64-38, 73-65
ΓΣ Γλυκών Νερών (Σκλαβούνος, Σακελλαρίδης): Παρμαγκος, Μαθιουδάκης 3 (1), Γαϊτανάκης 3 (1), Σωτηρόπουλος 17 (3), Ντάουντ 14 (1), Παπασιδέρης, Κοντογιωργάκης, Σαρημπαλης 7 (1), Σταφυλας 2, Σταύρου 8, Χανιώτης 16 (2)
ΜΕΣ Μαραθώνα (Αναστασόπουλος): Κάππος 2, Γριμανης 2, Τσαπας 4, Δεληγιάννης 13, Συγγούνας 14 (3), Λιούτας, Ντάσης, Κουτσογιαννόπουλος, Ευαγγέλου 5 (1), Μάρκου 7 (1), Δημητρίου 12, Δαγκλής 6.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 74
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 68
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 23-18, 41-32, 50-50, 74-68
Αναγέννηση Πετραλώνων (Βασιλόπουλος, Παπουτσής): Μπραχιμάι, Κοκορης, Κατσαμπάνης 11 (1), Παυλίδης 2, Πουλιανος 2, Μαυρομμάτης, Σωτηρόπουλος 15 (2), Ιγιαμου-Περισανίδης 13, Καλογερόπουλος, Τσίτουρας 24 (6), Πολονας 7
Αχαρνής ΛΦΜ (Σουρμελής, Γεωργογαλας): Μαυρώτας, Ζήβας, Πάνης, Βεκρης 2, Δουβλαντώνης 4, Φέσκος 2, Ιγγλέζος 4, Κακουλίδης Π., Λίτσος 25 (1), Λαμπρόπουλος 31 (6), Γραμμένος, Κακουλίδης Χ.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ 85
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 64
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Καλογριάς
Δεκάλεπτα:19-21, 50-32, 66-50, 85-64
Νήαρ Ήστ (Καρνεσης, Τουρλής): Νικολοης 2, Χατζηκωστής 16(4), Καραΐνδρος 7,Πατσιος 7, Χατζηαναστασιάδης 1,Μελεούνης 16(1), Κουπιδης 10(1),Τσαντήλας, Κεντροθαναση, Σκέντζος, Μούγιος 24, Μάγκος 2
Υπεροχή Εξαρχείων(Μαζαράκης): Στασινόπουλος 10, Μικέλης 2, Αρβανίτης 11(2), Γκόφας 3(1), Μιχαηλίδης 20, Παπασπύρου 7, Πλουτετσκι 13.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 78
ΓΣΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 67
Διαιτητές:Αποστολίδης , Μελισσάρης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα : 12-20, 40-39, 59-53, 78-67
ΜΕΝ Ιλίου (Γεωργαλάς-Κατσιώτης): Τσιάπουλας 28 (3),Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 13 (4), Καρυάτης 6 (2), Μπίλης 5 (1), Αντωνόπουλος Β.Ι, Φαρούπος 1, Τριαντογιάννης 10  , Κώτσιας 9 , Τσερώνης 6, Παπαδάκης.
ΓΣ Αγ. Αναργύρων (Μηλιωρίτσας,Φασουλόπουλος): Χαραλάμπους 3 (1), Γκινούτσης 3, Λαγός 3,Τσίτος 6 (2), Χασάπης, Γονιδέλλης Παπακώστας  9, Αθανασάκης 17 (1),Χανιώτης 7 (1), Μανωλάσος 3 (1), Καπετάνιος 16.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 33 17 16 1 0 0 1292 1093 199 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 32 17 15 2 0 0 1178 1054 124 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 29 17 12 5 0 0 1172 1119 53 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 28 17 11 6 0 0 1180 1098 82 0 1,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 27 17 10 7 0 0 1152 1109 43 0 1,000
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 26 17 9 8 0 0 1211 1163 48 0 1,000
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 25 17 8 9 0 0 1093 1138 -45 0 1,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 24 17 7 10 0 0 1070 1118 -48 4 1,208
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 24 17 7 10 0 0 1235 1234 1 3 0,986
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 24 17 7 10 0 0 1093 1147 -54 2 0,833
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 23 17 6 11 0 0 1062 1122 -60 0 1,000
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 22 17 5 12 0 0 1039 1111 -72 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 19 16 3 13 0 0 1054 1149 -95 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 18 16 2 14 0 0 954 1130 -176 0 1,000

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
17η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
2ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΤΥΦΩΝ ΑΣ– ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 58-56
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 57-63
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ– ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 92-89 (65-65 κ.αγ.),(74-74 α’ παρ.),(80-80 β’ παρ.)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ– ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 72-67
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 58-68
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 72-76
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ– ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  89-63

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 32 17 15 2 0 0 1295 1153 142 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 31 17 14 3 0 0 1259 1045 214 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 30 17 13 4 0 0 1192 1019 173 2 1,099
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 30 17 13 4 0 0 1180 1063 117 1 0,910
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 26 17 9 8 0 0 1128 1175 -47 3 1,024
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 26 17 9 8 0 0 1101 1047 54 4 1,011
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 26 17 9 8 0 0 1052 1090 -38 5 0,974
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 25 17 8 9 0 0 1135 1173 -38 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 23 17 6 11 0 0 1057 1138 -81 2 1,348
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 23 17 6 11 0 0 1163 1225 -62 1 0,742
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 22 17 5 12 0 0 1083 1182 -99 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 20 17 6 11 0 3 1017 1096 -79 4 1,145
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 20 17 3 14 0 0 1162 1266 -104 5 1,066
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 20 17 3 14 0 0 987 1139 -152 3 0,856

 

Load More Related Articles
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Πανελλήνιο Κορασίδων: Αποτελέσματα και βαθμολογία

Μετά και την πέμπτη ημέρα της Τελικής Φάσης του 30ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων πο…