Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Oλοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑ, με την Νήαρ Ηστ στον πρώτο όμιλο να κερδίζει εύκολα τον ΓΣ ΑΓ. Αναργύρων και να απολαμβάνει την μοναξιά της πρωτιάς ενώ στον δεύτερο όμιλο, ο Ευνικός (είναι στην κορυφή της βαθμολογίας) συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία κερδίζοντας τον Σπόρτινγκ.

Δείτε τα αποτελέσματα

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 58-70
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ– ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 77-63
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 59-51
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ- ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 62-58
ΑΟ ΚΑΡΕΑ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 67-57
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 55-73
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ  72-63

Τα φύλλα αγώνα :

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 77
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 63
Διαιτητές: Ζιώγας, Βαλουξής
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-32, 61-41, 77-63
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος): Κάππος, Τσάλας, Ευαγγέλου , Δεληγιάννης 10, Συγγούνας 15, Χαλδούπης , Ντάσης 19(3), Γριμάνης , Δημητρίου 14, Μάρκου 8, Δάγκλης 11, Κουτσογιαννόπουλος.
ΑΕΚΠεριστερίου (Γρυλιωνακης):Γκοτσης 9,Καμαρινοπουλος 10(2),Κατσίμαρδος 11(1),Μπαρτζωκας 21(5),Νταγκινας 1,Πετσανας 5(1),Χιος ,Γιαλουγκας ,Σιδερης 4,Γεωργακοπουλος,Δημητροπουλος 2,Μιχαλοπουλος

ΑΟ ΚΑΡΕΑ 67
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 57
Διαιτητές:  Σκαλτσής, Δόξας
Δεκάλεπτα :23-2, 36-13, 51-37, 67-57
AO Καρέα (Σουφλας, Πλουμης ):  Μανουρης, Κοκοτσακης Α 12(3), Μαμαλακης12(2), Μακρης 7(1),  Μαραμενος 5(1), Ουζουνιδης 6(2), Κοκοτσακης Σ 2, Θεοφανακης 3, Καντελης 2, Περγαντης 9(1), Κοκοτσακης Γ, Δημητριου 8
Γλυκα Νερα:(Σκλαβουνος, Σακελαριδης) : Κοντογιωργοργακης, Μαθιουδακης, Γαιτανακης 6(1), Σωτηροπουλος 12, Νταουντ11(3), Παπασιδερης, Γασπαρης 2, Σαρημπαλης 10, Σταφυλας10(1), Καρακωστας, Σταυρου, Χανιωτης 6

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 72
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 63
Διαιτητές: Θεονάς, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 22-17, 37-28, 56-39, 72-63
Υπεροχή Εξαρχείων (Μαζαράκης, Ανδριάς): Στασινόπουλος 4, Αρβανίτης 16 (4), Ντιμπερτ 2, Γκόφας 6, Μιχαηλίδης 12, Ομομπούντι 2, Τσουπρης 4, Παπασπύρου 8, Πλουτέτσκι 16 (1), Μπούρας, Ναξάκης 2
ΓΣ Προμηθέας (Αναστασόπουλος, Αντωνόπουλος): Κιούσης, Ζήκας 5 (1), Πανταζής 12 (2), Καρακώστας, Χιώτης, Μιμάνι 8, Μπάτσος 3, Λιακόπουλος, Ανδριας, Γαλάνης 3 (1), Σαρακασίδης 21 (1), Αρτουσένκο 11

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 35 18 17 1 0 0 1365 1148 217 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 34 18 16 2 0 0 1237 1105 132 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 30 18 12 6 0 0 1229 1186 43 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 29 18 11 7 0 0 1235 1171 64 0 1,000
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 28 18 10 8 0 0 1283 1226 57 3 1,006
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 28 18 10 8 0 0 1210 1171 39 3 0,994
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 27 18 9 9 0 0 1170 1201 -31 0 1,000
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 26 18 8 10 0 0 1305 1292 13 0 1,000
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 25 18 7 11 0 0 1133 1190 -57 4 1,139
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 25 18 7 11 0 0 1144 1206 -62 5 1,021
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 25 18 7 11 0 0 1124 1180 -56 3 0,907
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 24 18 6 12 0 0 1106 1168 -62 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 20 17 3 14 0 0 1112 1219 -107 0 1,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 19 17 2 15 0 0 1017 1207 -190 0 1,000

2ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 67-76
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 76-60
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 45-54
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 76-74
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 67-77
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 73-60
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΑΕΚ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ.  70-58

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 67
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 77
Διαιτητές: Κούλης Χ., Δημητρακόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-24, 34-48, 55-60, 67-77
Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος 17 (2), Δημητρόπουλος 2, Δημητριάδης 4, Τηλιόπουλος 12 (4), Βοντετσιάνος 3 (1), Κοτσολέτης 2, Ανδρουλάκης 10 (2), Πιτσαρης 2, Οικονόμου 7 (1), Διολάτζης 8, Παρασκευόπουλος, Μπακόπουλος
ΠκΑΟ Άμιλλα (Μακρής, Αλέξανδρίδης): Τολιος 5, Βλασερός 26 (1), Λιαπουρης 8, Βιδάκης 24 (3), Ανανγωστόπουλος, Φίλιος 6, Χυτας 4, Καμπίτης, Ρικος, Σπηλιώτης 4, Παριανόπουλος, Κούνας

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 67
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 76
Διαιτητές: Μπίκας, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 15-23, 33-41, 50-58, 67-76
ΟΦΗ Ηρακλείου (Κοσμίδης Κ.): Χασαπόπουλος 3 (1), Δρακόπουλος, Ροϊδης 10, Μαλάμης, Μπουζιάνης 5 (1), Παπαδόπουλος 8, Μανιος, Νικολαϊδης 19 (3), Μαργαρώνης, Ξενόπολους, Πατρινός 10, Καρακατσάνης 12
ΕΦΟΑ Σπ.Λούης (Κοσμίδης Μ., Θωμόπουλος): Τσουβελεκάκης 2, Θωμόπουλος 18 (2), Καλούδας 11 (3), Γεωργακόπουλος 6, Αντωνόπουλος 4,  Παπαδρόσου 11, Τριγαζης 7 (1), Μπαλιούσης, Παππάς, Αλαμάνος 7

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 76
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 74
Διαιτητές: Χρηστίδης, Ιασωνίδης
Δεκάλεπτα: 23-21, 39-38, 53-60, 76-74
Εύνικος (Ρουστέμης): Θεοδωρόπουλος, Δημόπουλος, Θάνος 8, Καραγρηγορίου 5, Σπηλιόπουλος, Χριστοφάκης 17(2), Δήμας 20(4), Αρτεμάκης 17, Καρτσωνάκης 7(1), Βαρούχας, Ευαγγελούλης 2
Σπόρτιγκ (Ψυχογιόπουλος): Αρναουτάκης 8, Αλεξόπουλος 2, Οικονόμου 6(1), Καπερώνης, Ντανάς 16(1), Τάσιος 20(1), Μιλούσης 8, Καραμπάτος 14(1), Μπατζάκης

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 34 18 16 2 0 0 1371 1227 144 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 32 18 14 4 0 0 1268 1079 189 6 1,215
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 32 18 14 4 0 0 1257 1130 127 2 0,943
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 32 18 14 4 0 0 1319 1118 201 4 0,864
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 28 18 10 8 0 0 1125 1150 -25 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 27 18 9 9 0 0 1175 1123 52 4 1,178
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 27 18 9 9 0 0 1205 1231 -26 3 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 27 18 9 9 0 0 1195 1252 -57 2 0,854
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 25 18 7 11 0 0 1111 1183 -72 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 24 18 6 12 0 0 1223 1301 -78 0 1,000
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 23 18 5 13 0 0 1150 1258 -108 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 22 18 7 11 0 3 1093 1163 -70 0 1,000
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 21 18 3 15 0 0 1220 1336 -116 4 1,164
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 21 18 3 15 0 0 1032 1193 -161 2 0,859
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Η δεύτερη αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Β’ ΕΣΚΑ ολοκληρώθηκε, μ’ ένα παιχ…