Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Ο Απόλλωνας έκανε το μπαμ στη 18η αγωνιστική της Α ΕΣΚΑ. Νίκησε την ΦΕΑ με 78-67 στο κλειστό της Ριζούπολης, κάνοντας αποφασιστικό βήμα παραμονής, αλλά και βάζοντας… φωτιά στην κορυφή.

Η ΦΕΑ παραμένει πρώτη, αλλά έχει παρέα την Πεύκη (πλεονέκτημα η ΦΕΑ), η οποία επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Ηλιούπολη με 84-63. Μία νίκη μακριά από την κορυφή είναι η Νέα Ιωνία η οποία κέρδισε εκτός έδρας τον Πολυνίκη Αγίας Βαρβάρας, μπαίνοντας δυνατά στο κόλπο της ανόδου.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  84-63
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 78-70
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 68-63
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.- ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 72-77
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ – ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 78-67
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 70-49
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 77-71

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 78
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 70
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Ουσταμπασίδης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 15-22, 37-34, 57-51, 78-70
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου) Αρσενίδης 3(1), Χασκής, Ανδρουλάκης, Βαρσάμος 10, Μωραϊτης 6(2), Δημητριάδης 17, Κονδύλης 17(3), Μορφονιός 14(1), Αμπελάς 5(1), Οκουνγκμπόουα, Αυδής 6.
ΟΚΑ Μεσογείων (Χασιώτης, Αλεξανδράκης) Τσίρος 11(3), Γιαννάκης 6, Χατζής, Πανταζής 4, Ρουμπέας 13(3), Μπαλόπητος 2, Παπαγιαννάκος 9(1), Παπακωνσταντίνου  11(3), Κυριαζής, Κεσκινίδης 2, Σιδέρης 12(1).

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 84
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 63
Διαιτητές: Μπίκας, Μαραμής, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 23-18, 43-37, 63-57, 84-63
ΑΟ Πεύκης(Καλλιάς-Αλεξιάδης ): Δημάκος, Καραθανασόπουλος 6(2), Παπαδημητρίου 2, Καφαντάρης, Κωνσταντώνης 16(1), Φιλιππόπουλος 15(2), Πρίτσος 11(2), Δρικόγιας 8(2), Ασπραδάκης, Κορρές 12(2), Αλεξανδρόπουλος 5(1), Ανδρουλάκης 9(1)
ΓΣ Ηλιούπολης(Γκιουλέας – Κωστολιάς): Σπανός 2, Περαντωνάκης 6, Βάβουλας 1, Κούκουρας 10(2), Τσιάκος 3(1), Κριεκούκης 12(2), Γρίλιας, Βουρλίτης 17(2), Βουρδέλης, Τσαγκαρούλης, Κονταρίνης, Μαντάς 12.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 68
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 63
Διαιτητές: Χρηστίδης, Κούλης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 16-12,  33-35, 43-50, 68-63
Νίκη Αμαρουσίου (Ζωντός – Αναστασίου): Τσιάτσιος 6 (2), Ζέρβας 3, Νικολακάκος 2, Πολυμενάκος 6, Κοντογιάννης 5, Κυπριτζόγλου 31 (1), Μπαζιώτης 6, Τσέκενης Γ. 5 (1), Φρίμας, Τσέκενης Α. Τσούπρος 4.
Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης, Αχινιώτης): Βεντούρης 11 (1), Βοϊδήλος 6, Παπαδόπουλος 12 (2), Μουζάκης 8 (2), Τασούλας 19, Μπαζίδης 7.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 78
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 67
Διαιτητές: Κάρδαρης, Φασόλης, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 16-18, 28-29, 49-41, 78-67
Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος, Τάσιος): Οικονομάκης 13 (1), Σκαρπέλης, Κεφάλας, Μακρής 20 (2), Γερονίκος 12, Λαμπράκης, Καλπακής 9 (2), Φράγκος, Υφαντόπουλος 4, Μουρίκης 20.
ΦΕΑ (Καρατζάς): Στρατομήτρος 14 (3), Καραλευθέρης 8 (1), Δεληγιάννης 14 (4), Πολυχρονόπουλος, Στεργιάκης 12 (1), Πρεμέτης, Μιχόπουλος 12 (3), Πανουσόπουλος 6, Δρακάκης 1, Γιαννουλάκος.

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1.ΦΕΑ (16-2) 34
2.Πεύκη (16-2) 34
3.Νέα Ιωνία (15-3) 33
4.Νίκη Αμαρουσίου (12-6) 30
5.Χαλάνδρι (10-8) 28
6.Ηλιούπολη (10-8) 28
7.Γαλάτσι (8-10) 26
8.ΟΚΑΜ (7-11) 25
9.Απόλλων Σμύρνης (7-11) 25
10.ΓΣ Κηφισιάς (7-11) 25
11.Φίλιππος Περιστερίου (6-12) 24
12.Πολυνίκης (5-13) 23
13.Ποσειδών Ν.Ψυχικού (5-13) 23
14.Άρης Πετρούπολης (2-17) 19

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Ακάθεκτος συνεχίσει ο Απόλλωνας Σμύρνης την πορεία του στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΣΚΑ,…