Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Το τρένο του Αχαρνή δεν σταμάτησε ούτε την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑ, καθώς πανηγύρισε ακόμη μία νίκη και έκανε το 12/12. Οι πρωτοπόροι του ομίλου αν και δυσκολεύτηκαν κόντρα στον Μαραθώνα κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 64-56 και παρέμειναν αήττητοι.

Στον δεύτερο όμιλο, τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο ΑΟ Δάφνης, που κέρδισε με 59-55 τον Τυφώνα.

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
12η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
1ος ΟΜΙΛΟΣ:  

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ– ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 83-62
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ– ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 97-73
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006– ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 61-58
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π 70-59
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ– ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 64-56
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 52-62
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ– ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 81-80

Τα φύλλα αγώνα :

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 83
ΑΝΑΓEΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 62
Διαιτητές:Αναστασίου,Βελέντζας
Δεκάλεπτα:  20-21, 34-30, 56- 50, 83-62
ΓΣ Προμηθέας  (Αναστασόπουλος): Κιούσης,  Ζήκας 12 (4), Πανταζής 7, Λιακόπουλος 4, Τριχιάς 8 (2), Μιμάνι 7,  Μπάτσος 8, Χιώτης,  Σαρακασίδης 4 (1), Γαλάνης, Αρτουσένκο 33 (6), Κόρβιγκτον.
Αναγέννηση Πετραλώνων (Βασιλόπουλος, Παπουτσής): Μουργελας,  Κόκκορης 2, Κατσαμπάνης – Κουζούνης 13 (2), Παυλίδης 2, Πουλιανός 8 (2),  Μαυρομμάτης 7 (1), Σωτηρόπουλος 7 (1), Ιγιάμου – Περισανίδης 2, Ρόκας 7 (1), Τσίτουρας 14 (4), Μραχιμάϊ.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ 97
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 73
Διαιτητές:Κάρδαρης, Χρηστίδης
Δεκάλεπτα: 25-11, 47-31, 76-49, 97-73
Νήαρ Ήστ(Καρνεσης, Τουρλής): Τζοκας 2, Χατζηκωστής 15(3), Καραΐνδρος 2, Πάτσιος 4, Σκέντζος, Μελεούνης 25,Κουπιδης 27(6), Τσαντήλας,Βαρουκτσης, Ρεντίφης 12(4),Μούγιος 10, Χατζηαναστασιάδης
Γλυκά Νερα(Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Παρμαγκος, Μαθιουδάκης 2, Γαϊτανάκης 3(1), Σωτηρόπουλος 4,Νταουντ 7(1), Γάσπαρης 15(5), Αγγελής 7(1),Σαρημπαλης 2,Σταφυλας 20(2), Σακελλαρίδης 11,Σταυρου,Χανιώτης 2.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 70
ΑΕΚ ΠΕΡ. 59
Διαιτητές: Αργυρούδης,Τσολη
Δεκάλεπτα :18-14, 40-27 55-40,70-59
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς-Κατσιώτης) Τσιάπουλας 11,Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β.Α 11 (3), Καρυάτης 6  (2),Φαρούπος, Αντωνόπουλος Β.Ι , Τριαντογιάννης 8 , Κώτσιας 6 , Τσερώνης 28 (1)  ,Παπαδάκης.
ΑΕΚ ΠΕΡ (Γρυλιωνάκης, Σταυρόπουλος) Γκότσης 8 (1) ,Καμαρινόπουλος 2, Νίνος 12 (2), Μπαρτσώκας 6 (2), Νταγκίνης, Πετσάνας 3 (1),Χίος 3, Γκαλούσκα, Σιδέρης 8, Γεωργακόπουλος,Δημητρόπουλος 4, Μιχαλόπουλος 13.

ΑΧΑΡΝΗΣ 64
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 56
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-15, 31-31, 48-43, 64-56
Αχαρνής(Σουρμέλης – Γεωργογαλάς): Μαυρωτάς Χ., Τσικιρίδης, Καραθανασόπουλος Α. 11(1), Βεκρής Π. 4, Δουβλαντώνης Α. 4(1), Φέσκος, Ιγγλέζος Κ. 12(1), Κακουλίδης Π. 8(2), Λίτσος Γ. 14, Λαμπρόπουλος Χ. 12, Γραμμένος Ο., Κακουλίδης Σ.
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος) : Κάππος , Κουτσογιαννόπουλος, Δεληγιάννης Λιούτας, Συγγούνας 13(1) , Χαλδούπης 5(1), Ντάσης 4 ,Τοτόμης 2, Δημητρίου 8 ,Μάρκου 6, Δάγκλης 16, Ευαγγέλου 2 .

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 81
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ  80
Διαιτητες: Παπαθανασιου, Μαρτινακος
Δεκαλεπτα: 24-20, 46-31, 66-52, 81-80
Αγιοι Αναργυροι (Μηλιωριτσας, Φασουλοπουλος): Χαραλαμπους 5[1], Παπακωστας 5, Λαγος 9, Λαμπιρης 2, Μουρατος,Γκινουτσης 15[1], Αθανασακης 10, Χανιωτης 10[1], Μανωλατος 12[3], Τουρλιδας, Καπετανιος 7.
Υπεροχη (Μαζαρακης, Χανδρης) :Νακουτση 3[1], μικελης 4, Αρβανιτης 9[2], Ντιμπερτ, Γκοφας 12[2], Μιχαηλιδης 22[1], Ναξακης 11[1], Τσουπρης, Παπασπυρου 8, Πλουτεσκι 11[2], Τρανταφιλη, Παναγιωτοπουλος.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 24 12 12 0 0 0 834 709 125 0 1,000
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 23 12 11 1 0 0 897 776 121 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 20 12 8 4 0 0 812 792 20 2 1,056
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 20 12 8 4 0 0 831 759 72 1 0,947
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 19 12 7 5 0 0 796 773 23 2 1,056
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 19 12 7 5 0 0 879 805 74 1 0,947
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 17 12 5 7 0 0 736 779 -43 5 1,171
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 17 12 5 7 0 0 730 772 -42 5 1,054
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 17 12 5 7 0 0 756 784 -28 5 0,945
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 17 12 5 7 0 0 861 865 -4 3 0,880
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 16 12 4 8 0 0 734 794 -60 0 1,000
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 15 12 3 9 0 0 756 825 -69 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 14 12 2 10 0 0 775 861 -86 2 1,056
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 14 12 2 10 0 0 744 847 -103 1 0,947

Β’ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ
12η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 48-50
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 61-72
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 64-79
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 59-73
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ- ΤΥΦΩΝ ΑΣ 59-55
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ.- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 61-79
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 74-59

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 64
ΕΥΝΙΚΟΣ 79
Διαιτητές: Ορφανός, Δαλέκος
Δεκάλεπτα: 11-19, 28-45, 44-63, 64-79
ΕΦΟΑ ( Κοσμίδης): Τσουβελεκάκης 7(1), Γεωργακόπουλος 6, Καλούδας 8(2), Θωμόπουλος 6(2), Τριγάζης 18(5), Μπαλιούσης 2, Παππάς, Αλαμάνος 17
Εύνικος ( Ρουστέμης): Στύλλος, Δημόπουλος 3(1), Θάνος 10, Καραγρηγοριου 6(2), Σπηλιόπουλος 7(1), Χριστοφάκης 8, Δήμας 10(1), Αρτεμάκης 8, Τάγαρης 11(1), Βαρούχας 3(1), Καρτσωνάκης 9(3), Ευαγγελούλης 4

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 23 12 11 1 0 0 897 725 172 0 1,000
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 21 11 10 1 0 0 830 720 110 4 1,040
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 21 12 9 3 0 0 854 754 100 3 1,033
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 21 12 9 3 0 0 816 756 60 2 0,929
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 18 12 6 6 0 0 742 748 -6 5 1,094
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 18 12 6 6 0 0 819 839 -20 3 1,000
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 18 12 6 6 0 0 779 803 -24 4 0,966
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 18 12 6 6 0 0 761 783 -22 3 0,924
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 16 11 5 6 0 0 699 735 -36 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 15 12 3 9 0 0 754 805 -51 2 1,246
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 15 12 3 9 0 0 761 831 -70 1 0,923
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 15 12 3 9 0 0 687 769 -82 3 0,922
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 14 12 2 10 0 0 814 890 -76 0 1,000
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 13 12 4 8 0 3 723 778 -55 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…