Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Μεγάλα “διπλά” πανηγύρισαν ο Αχαρνής και οι Θρακομακεδόνες στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Β΄ΕΣΚΑ. Ο Αχαρνής κέρδισε στην έδρα της τη Νήαρ Ηστ με 81-72, ενώ οι Θρακομακεδόνες επικράτησαν του Τυφώνα με 76-63.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου:

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 53-43
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ- ΑΟ ΚΑΡΕΑ 88-72
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 72-81
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 47- 82
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ- ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006 67-65
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 64-70
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 76-72

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΗΑΡ ΗΣΤ 72
ΑΧΑΡΝΗΣ 81
Διαιτητές: Θεονάς, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 27-21, 47-43, 59-65, 72-81
ΝΗΑΡ ΗΣΤ:(Καρνεσης, Τουρλής) Νικολοης , Χατζηκωστης 23(5), Καραινδρος 2, Πατσιος 2, Σκεντζος, Μελεουνης 3, Μαγκος 10, Τσαντηλας, Βαρουκτσης, Ρεντιφης 14(2), Μουγιος 18, Χατζηαναστασιαδης
ΑΧΑΡΝΗΣ:(Σουρμελης) Μαυρωτας, Ζηβας, Καραθανασοπουλος 13(1), Βεκρης 3(1), Δουβλαντωνης, Φεσκος 2, Ιγγλεζος 11(1), Κακκουλιδης, Λιτσος 28, Λαμπρόπουλος 24(1).

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 88
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 72
Διαιτητές: Χρηστίδης, Χριστοδουλάκης
Δεκαλεπτα: 32-17, 52-42, 72-5, 88-72
Κουρος (Ψωμαδερης):Παπαθεοδωρου 13, Δριτσας, Σπυριδης 2, Καλουδης 12(2), Διαμαντοπουλος 6, Δελλης 6, Παξινος 30(6), Γεωργαντας, Μπιρμπας17(1),  Ρεππας2, Σιουβας
Καρεας:(Σουφλας, Πλουμης): Κοκοτσακης Φ.,  Κοκοτσακης Α. 21(5), Μαμαλακης10(1), Μανουρης 6, Ουζουνιδης 2, Μαραμενος, Κοκοτσακης Σ. 15, Παπαδημητρακης 2, Αποστολιδης ,8 Θεοφανακης, Κοκοτσακης Γ. 1, Δημητριου 9

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 64
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 70
Διαιτητές: Σκούτας, Νερομυλιώτης
Δεκάλεπτα: 17-18, 25-33, 49-45, 64-70
Αναγέννηση Πετραλώνων(Βασιλόπουλος): Μουργελας 6, Κοκκορης, Μπραχιμας, Κατσαμπανης 12(1), Παυλιδης 4, Πουλσανος 7(1), Μαυροματης, Σωτηροπουλος 10(2), Ιγιαμου 15, Ροκας 7(1), Τσιτουρας 3(1), Λαζιτς
Μαραθώνας (Αναστασόπουλος): Κάππος , Τσάλας, Γριμάνης, Λιούτας, Συγγούνας 15 , Χαλδούπης , Ντάσης 15(1) ,Τοτόμης 5(1), Δημητρίου 16(1) ,Μάρκου 11(1), Δάγκλης 8, Ευαγγέλου .

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
ΓΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-18,32-45,51-54,76-72
Γλυκα Νερα (Σκλαβουνος,Παπασιδερης): Γασπαρης 5(1), Μαθιουδακης, Γαιτανακης 16(3), Σωτηροπουλος 2, Νταουντ 6(1), Σταφυλας, Αγγελης 3(1), Σαρημπαλης 10(2), Παλαιοξαρης, Σακελλαριδης 7, Σταυρου 1, Χανιωτης 26(2)

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 53
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 43
Διαιτητές: Αναστασίου, Μελισσάρης- Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 13-8, 30-23, 41-36, 53-43
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ  (Ράπτης ): Κιούσης, Ζήκας, Πανταζής 3 (1), Καρακώστας 12, Τριχιάς 6 (1), Αλεβιζάκης,  Κόρβιγκτον, Λιακόπουλος, Μπάτσος 10, Σαρακασίδης 7, Αρτουσένκο 15, Μιμάνι.
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος): Γκάτζο 2, Καμπέρης 3, Σιδέρης Γ 6 (2), Κόρετς, Δολιανίτης 10 (2), Εφραιμίδης 6, Αδρακτάς,  Κοσμάς, Μπουκουβάλας 4, Μπότσι, Μοσχονάς 12, Συρόπουλος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου:

ΤΥΦΩΝ ΑΣ- ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 63-76
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 84-47
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 71-78
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ- ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 69-77
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ- ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 71-44
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛ.- ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 66-67
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΥΝΙΚΟΣ 84
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 47
Διαιτητές: Μπούκας, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 21-13, 43-25, 57-29, 84-47
Ευνικος (Ρουστεμης): Θεοδωρόπουλος 5, Δημόπουλος, Θάνος 3, Καραγρηγοριου 5(1), Σιδέρης 12(2), Χριστοφακης 6(1), Δήμας 10(1), Αρτεμακης 9, Ταγαρης 6, Βαρουχας, Καρτσωνακης 16(3), Ευαγγελουλης 12
Ολυμπιαδα (Σγουριτσας): Μπακοπουλος 4, Δημητριάδης 2, Τηλιοπουλος 7(1), Παρασκευόπουλος 5, Κοτσολετης 6(2), Ανδρουλάκης, Πιτσαρης 7(1), Οικονόμου 2, Διολαντζης 9, Φασουλας 6, Μπακοπουλος

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Ο Χολαργός και ο Πανελλήνιος προελαύνουν στον πρώτο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ. Τα δύο φαβορί…