Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ : Στον τελικό ο Ιωνικός ΝΦ

Α’ ΕΣΚΑ : Στον τελικό ο Ιωνικός ΝΦ

Κορασίδες

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Ιωνικός ΝΦ κόντρα στον ΑΟΚ Χαλανδρίου, καθώς πήρε μία εύκολη νίκη με 67-42, έκανε το 3-0 στη σειρά και προκρίθηκε στους τελικούς της Α΄ΕΣΚΑ. Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο και τα κράτησαν εύκολα μέχρι το τέλος.

Ο Ιωνικός ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 15-5. Οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη ήταν εξαιρετική στην άμυνα και στο ημίχρονο είχαν χτίσει διαφορά 16 πόντων (31-15). Οι γηπεδούχοι δεν έβγαλαν το πόδι από το γκάζι και έφτασαν στην εύκολη επικράτηση με 67-42. Πλέον, περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους, που θα προκύψει από το ζευγάρι Ηλυσιακός – Αργοναύτες Ραφήνας (1-1 το σκορ στη σειρά).

Ιωνικός ΝΦ – ΑΟΚ Χαλάνδρι 67-42
Δεκάλεπτα: 15-5, 31-15, 55-27, 67-42.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 5 (1), Αρχος 3 (1), Φωτητζόγλου 9 (1), Γρύλλης 12 (1), Στυλιανός, Μακρίδης, Μουμπάρακ 26 (4), Κοντοζόπουλος, Κουμουνδούρος 5 (1), Τσουβελεκάκης, Χριστόδουλος 7.
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Βαλληνδράς, Φρίμας, Κονδύλης 18 (3), Ζουμής, Δημητριάδης 5, Μανωλάκος, Μορφονιός 4 (1), Αμπελάς 4, Πουλής 1, Αυδής 3, Μωραΐτης 7 (1).