Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Β' ΕΣΚΑ Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Η πρωταθλήτρια ΦΕΑ συνέτριψε εκτός έδρας τον Αίολο με 94-53, για την 25η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ, ενώ το Γαλάτσι εξασφάλισε τη δεύτερη θέση, επικρατώντας άνετα εντός έδρας του ουραγού Εθνικού Ελληνορώσων με 86-62 και βλέποντας την ΑΕΚ Περιστερίου να χάνει στην έδρα της από την Κηφισιά.

Τα αποτελέσματα
Πολυνίκης
-Θεμιστοκλής 82-57
ΦΟΤ-Ιρις 69-63
ΓΑΟΚ-Καρέας 62-75
Αίολος-ΦΕΑ 53-94
Γαλάτσι-Εθν. Ελλην. 86-62
ΑΕΚ Περιστερίου-ΓΣ Κηφισιάς 50-68
Αναγέννηση-Παιανία 80-57

Πολυνίκης 82
Θεμιστοκλής 57
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 25-20, 57-37, 63-51, 82-57.
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 14 (4), Βερβίτας 9, Τσοχονελίτζε 18, Δημητρακούλης 4 (1), Μόρφος 4, Κοντούλης 9, Δουρουντούς 7 (1), Παπαδόπουλος, Χιώτης 2, Λιβανός 2, Τζεμπελίκος, Βαμβακίδης 13 (1).
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Τσαπάκης): Δρακόπουλος 11, Λαρεντζάκης 2, Ρώης 1, Τσατσάνης 12 (2), Παπαπαναγιώτου, Σωτηρίου 2, Λιάτσος, Τασούλας 12, Βοϊδήλος 3 (1), Καρτσούνης 14.

ΦΟΤ 69
Ιρις 63
Διαιτητές: Αναστασίου, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 17-17, 35-32, 55-50, 69-63.
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Βόσικας 23 (5), Πιαλόγλου 11 (1), Φραγκούλης, Χαμηλός 11 (1), Καζαντζιάν 3 (1), Καράμπουλας, Χατζής 2, Ζερβολέας 6, Κατσουλάρης 2, Φύτρος 4, Πολίτης 7, Λυράκης.
ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 20 (2), Λυσανδρόπουλος 7 (2), Μπίλης 2, Βούρτσας, Γονιδάκης 3 (1), Κιούκης 7, Θωμαδάκης 8 2, Καραδήμας 8, Κολτσίδας, Τσατσάνης 6, Σκούρος.

ΓΑΟΚ 62
Καρέας 75
Διαιτητές: Μαραμής, Δουλιόγλου
Δεκάλεπτα: 15-23, 27-36, 47-57, 62-75.
ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Καρακώστας 13, Μπαρμπαρής 13 (1), Ζεϊνέντιν, Πετρόπουλος 2, Γεωργοπετρέας 7, Τριντής 3 (1), Νομικός, Παπαθανασίου 17, Κηπουρός, Μέντζας, Ράλλης, Παππάς 7 (1).
ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 6, Μπότσας, Μακαριάδης 2, Κοκοτσάκης Α. 9, Λιάγκας, Γαληνάκης, Μαμαλάκης 16, Κοκοτσάκης Σ. 10, Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ. 7 (1), Περγαντής 16, Παπαγιαννόπουλος 9.

Αίολος 53
ΦΕΑ 94
Διαιτητές: Τσαχάκης, Φυγετάκης
Δεκάλεπτα: 12-30, 20-52, 37-76, 53-94.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 4, Ραδίτσας 12, Γιγουρτάκης 2, Μαμουνής 10 (2), Χίνης 21 (3), Δάφνης 4 (1), Μουχίμογλου, Παντέλης, Χουσεΐν, Καντιώτης, Κωστόπουλος.
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 19 (3), Ρωμοσιός 6, Αναούνης 10, Λουφόπουλος 2, Στεργιάκης 21, Τριχιάς 13 (2), Τσεκούρας, Μπασέας 4, Δεληγιάννης 5, Μπάτσος 1, Γιαννουλάκος 2, Καραλευθέρης 11 (1).

Γαλάτσι 86
Εθν. Ελλην. 62
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Γιαλαμάς
Δεκάλεπτα: 23-22, 41-36, 59-54, 86-62.
ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 17 (4), Τσιούτσιας 6, Οικονομόπουλος 1, Μακρής 14 (4), Κορκοσούρας 3, Παπαδόπουλος 13, Γιάννης 2, Σιδέρης 3, Παπαβλασόπουλος 5 (1), Μπαλαμπάνης 17 (5), Στράγκας 1, Γυφτοκώστας 4.
ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Σωρανίδης, Βιτζηλαίος, Βελέντζας 9 (3), Πολυχρονόπουλος, Αγόρης, Παντελιδάκης, Αναγνώστου 15 (3), Μπάρτζης 22 (1), Κιούσης 5 (1), Κολλαΐτης 4, Γιαννάτος, Γλυκόπουλος 7.

ΑΕΚ Π. 50
ΓΣΚ 68
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 15-15, 31-44, 41-59, 50-68.
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Πάρνος 2, Βιδάκης 14 (2), Αναγνωστόπουλος 1, Πέττας 8 (1), Κακολύρης 11 (3), Σιδέρης 2, Τζαγκαράκης 4, Δημητρόπουλος 5 (1), Χίος 3, Μιχαλόπουλος, Μαρτζέλης.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης 2, Ζιώγας 8, Βαβελίδης 9, Βογιατζόγλου 2, Πολυδώρου 10, Σελίτας 15 (1), Λαμπρόπουλος 18 (3), Πολύζος 4, -Τσιάπας.

Αναγέννηση 80
Παιανία 57
Διαιτητές: Τσολάκος, Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 22-16, 41-29, 62-48, 80-57.
ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος): Βαζούρας, Αλεφαντινός 2, Πουλιανός 3 (1), Παυλίδης 17, Ιμπραημάκης 5, Συριανός 23 (4), Ροκάς, Χότζα 1, Παπαδημητρίου, Σωτηρόπουλος 3 (1), Τσίτουρας 26 (4), Σίμος.
ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 3, Πλαγιαννάκος 13 (2), Μίχας, Σκανδάλης 3 (1), Παπακωνσταντίνου, Δουβλαντώνης 7, Σπυρόπουλος 3 (1), Μιμάνι 6 (1), Δεδούσης 9, Αγγέλης 1, Ορφανίδης, Τσίγκανος 12 (1).

Η βαθμολογία (σε 25 αγώνες)

1.ΦΕΑ 49 (24-1)
2.Γαλάτσι 47 (22-3)
3.ΑΕΚ Περιστερίου 45 (20-5)
4.ΓΣ Κηφισιάς 44 (19-6)
5.Πολυνίκης 41 (16-9)
6.Θεμιστοκλής 39 (14-11)
7.Καρέας 39 (14-11)
8.Κουκουβάουνες 35 (10-15)
9.Αίολος Ταύρος 33 (8-17)
10.Αναγέννηση Πετρ. 32 (7-18)
11.ΦΟΤ Χαλανδρίου 31 (6-19)
12.Παιανία 31 (6-19)
13.Ίρις Πετρούπολης 31 (6-19)
14.Εθνικός Ελλην. 28 (3-22)

Στον δεύτερο όμιλο της Β’ ΕΣΚΑ, υπήρξε ανατροπή στη μάχη του τίτλου, καθώς τα Γλυκά Νερά έφυγαν με το διπλό από την έδρα του Φίλιππου Περιστερίου, με αποτέλεσμα ο ΟΚΑ Μεσογείων, που νίκησε άνετα τη ΜΕΝ Ιλίου, να εκμεταλλευτεί αυτό το αποτέλεσμα και να περάσει στην κορυφή, όντας το απόλυτο φαβορί για την πρώτη θέση. Πλέον καλείται να περάσει από την έδρα της Νήαρ Ήστ, ώστε να πάρει την άνοδο.

Τα αποτελέσματα:
Αμιλλα
-Νικηφόρος 78-56
Φίλιππος Περιστερίου-Γλυκά Νερά 56-57
Κούρος Αναβύσσου-Πρωτέας 58-66
Ολυμπιάδα Παπάγου-Κρόνος  Γέρακα 80-70
ΟΚΑΜ-ΜΕΝ Ιλίου 78-57
Αγ. Ανάργ.-Δάφνη 81-51
Κυψελιακός-Νήαρ Ηστ 60-73

Αμιλλα 78
Νικηφόρος 56
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ζαγουρής
Δεκάλεπτα: 21-17, 42-36, 53-46, 78-56.
ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Τόλιος 2, Βλασερός 10, Γκότση, Μήλης 2, Μαρκομιχάλης 21 (4), Χύτας 15 (1), Καμπίτης 11 (3), Βαμβακάρης 14, Κούνας 3, Αγρέβης.
ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Μιχελιουδάκης): Μιχαηλίδης 9 (1), Γεργεριτάκης 15 (2), Κατρίτσης 4, Οικονόμου 5 (1), Παπαναγόπουλος 4, Παπαδόπουλος 5, Βαρνάβας 5, Κάππης, Μπουρβάνης 9.

Φίλιππος 56
Γλ. Νερά 57
Διαιτητές: Γιακείμη, Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 11-15, 31-29, 44-44, 56-57.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Μπότσας 1, Βεντούρης 4 (1), Λιαπούρης 3, Παπαδόπουλος 15 (1), Μητρόπουλος, Ζέμπερης 2, Τσίμπερης 2, Κανελλόπουλος 2, Κατσαρός 3 (1), Ντάνας 7 (1), Παπαϊωάννου 10 (1), Γεωργιάδης 7.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος): Παπασιδέρης, Ηλιόπουλος, Σαρήμπαλης 12 (3), Γαϊτανάκης, Κατσαμπέκης 7, Σακελλαρίδης 12, Χανιώτης 12 (1), Γάσπαρης, Νταούντ 7 (1), Σταφυλάς, Καρακώστας 2, Αγγέλης 5 (1).

Κούρος 58
Πρωτέας 66
Διαιτητές: Καραβίτης, Αγγέλης
Δεκάλεπτα: 14-10, 27-32, 41-47, 58-66.
ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης, Μπέκιος): Τσόλας 1, Μανώλης, Σπυρίδης 4, Κατσίκης 4, Μπίρμπας 21 (1), Γεωργαντάς 7, Παξινός 14, Ζεκάκος 2, Ψωμαδέρης 5.
ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος): Μέλλος 5, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 1, Νικολόπουλος 8, Γερασιμόπουλος 5, Πάτσιος 13, Ντάφλος 15, Αναγνώστου Η. 19, Μαζαράκης, Ξένος.

Ολυμπιάδα 80
Κρόνος 70
Διαιτητές: Τούσης, Μάιτου
Δεκάλεπτα: 17-18, 36-37, 61-55, 80-70.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Καλάης, Γλύτσης 2, Ρουμπέας 16 (1), Κοτσολέτης 2, Ανδρουλάκης 17 (3), Οικονόμου 24 (4), Διόλατζης, Σταμούλης, Φασούλας, Τηλιόπουλος 11 (2), Μπακόπουλος 5 (1), Λούβαρης 3.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Νάκος, Αϊντίνη 2, Χατζόπουλος 18 (4), Φραγκούλης, Πάσχος 1, Κόρμπος 8, Γάκης 4, Τσουκαλάς 3, Κώσταρης Δ. 9, Κώσταρης Β. 13, Μακρυδάκης 12 (3).

ΟΚΑΜ 78
ΜΕΝ Ιλίου 57
Διαιτητές: Θεονάς, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 30-9, 47-27, 62-39, 78-57.
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 5, Τσίρος, Ατζαμόγλου 16 (2), Κεσκινίδης 10 (1), Παπαγιαννάκος 5, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Βλάχος 5, Χατζής 4, Μπαλόπητος 5 (1), Νάσσου 8 (2), Καλούδας 10 (2).
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 6, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 5 (1), Καρυάτης 6 (2), Τριαντογιάννης 4, Κώτσιας 11, Τσερώνης 21, Μαντέλος 4, Παπαδάκης.

Αγ. Ανάργ. 81
Δάφνη 51
Διαιτητές: Φραγκούλη, Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 21-11, 43-23, 59-40, 81-51.
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Μηλιωρίτσας, Φασουλόπουλος): Λαγός 8, Γκινούτσης 14 (4), Ζουλινάκης 3 (1), Τουρλίδας 11, Κουτσούμπας 5, Αναστασόπουλος 5 (1), Γούνης 2, Αθανασάκης 10, Ζήκας 3 (1), Σταυρουλάκης, Μπαμπάκος 4, Παπαηλιού 16 (1).
ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Καραγιάννης, Πίτσαρης 2, Γεωργόπουλος 8 (2), Ολύμπιος 11 (3), Πίνης 3 (1), Σαμαράς 7, Βίτσος 10 (1), Αργυρίδης 3, Πασσάς 5 (1), Μανιατόπουλος, Βούλγαρης 2, Μηντζαρίδης.

Κυψελιακός 60
Νήαρ 73
Διαιτητές: Φασόλης, Φλώρος
Δεκάλεπτα: 9-22, 27-38, 45-54, 60-73.
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Δέμπη, Κουτρούλης 2, Καναβός 4, Ράπτης 6 (2), Χρόνης 21 (6), Βουρδάνος 6, Ορλώφ 8 (1), Σπυρόπουλος 5 (1), Παναγόπουλος 2, Οουε 6.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης, Βαρουκτσής 2, Χατζηκωστής 25 (6), Πανταζής, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 15, Τσαντήλας, Αποστολίδης 8, Σαρακασίδης 18 (3), Ζαλώνης 4, Αλέρτας 1.

Η βαθμολογία (σε 25 αγώνες)

1.ΟΚΑΜ 47 (22-3)
2.Φίλιππος 46 (21-4)
3.Νήαρ Ήστ 42 (17-8)
4.ΜΕΝ Ιλίου 41 (16-9)
5.Γλυκά Νερά 41 (16-9)
6.Άγιοι Ανάργυροι 39 (14-11)
7.Δάφνη 37 (12-13)
8.’Αμιλλα 36 (11-14)
9.Ολυμπιάδα Παπάγου 36 (11-14)
10.Πρωτέας 35 (10-15)
11.Κούρος 35 (10-15)
12.Νικηφόρος 34 (9-16)
13.Κυψελιακός 30 (5-20)
14.Κρόνος Γέρακα 26 (1-24)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

B’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Τρεις ομάδες συνεχίζουν χωρίς ήττα μετά και το τέλος της τρίτης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου…